Connect with Us

All posts tagged "dy gola"

BundesLiga 17:12 - 19 Janar, 2020

Video: Super Bayern, 2 gola në 120 sekonda

Pas golit të parë të avantazhit të Muller 60′, Bayern Munich ka shënuar edhe dy gola të tjerë në transfertën ndaj Hertha Berlin, që po luhet...

Sport 22:54 - 8 Nentor, 2019

Muriqi shënoi dy gola sot për Fenerbahcen, por lajmi i fundit që vjen për Kosovën nuk është aspak i mirë

Vedat Muriqi ishte një nga më të mirët në fushë në fitoren 3-2 të Fenerbahce ndaj Kasimpasa, për javën e 11 të Superligës turke. Sulmuesi dardan...

Sport 19:03 - 23 Prill, 2019

Aventura në Izrael / Jahmir Hyka shpërthen me dy gola

Jahmir Hyka ka shpërthyer me dy gola në kampionatin izraelit, duke i shënuar Hapoel Haderas, me fanellën e ekipit të Maçabi Netanya. Ish-fantazistit të kombëtares i...

Sport 18:13 - 19 Mars, 2017

Shijoni dy golat fantastikë që Xhemaili shënoi sot (Video)

Pavarësisht se luan me kombëtaren e Zvicrës, Blerim Xhemaili është shqiptar me origjinë dhe golat e tij na emocionojnë në çdo rast. Sot skuadra e tij,...

Sport 10:59 - 7 Shkurt, 2016

Super Cikalleshi, dy gola me Basaksehir

Sokol Cikalleshi nuk luan titullar prej dy muajsh te Istanbul Bashaksehir, megjithatë mbetet vendimtar për ekipin e tij. I aktivizuar nga stolit, në startin e pjesës...

Sport 13:24 - 8 Janar, 2016

Besart Berisha shënon dy gola për Melbourne Victory

Sulmuesi shqiptar mbetet protagonist absolut në radhët e Melbourne Victory në A League-n australiane. Skuadra nga kryeqyteti barazoi 3-3 në fushën e Central Coast Mariners dhe...

Sport 18:01 - 22 Shtator, 2015

Endri Çekiçi, dy gola për Dinamo Zagreb

Mesfushori i Kombëtares shqiptare U-21, Endri Çekiçi, ka realizuar sot dy gola për Dinamon e Zagrebit në transfertë kundër Ostrc Zlatar, ndeshje kjo e luajtur në...

Sport 11:32 - 31 Mars, 2015

Rooney, dy gola larg historisë

Wayne Rooney shumë shpejt mund ta shkruaj emrin në historinë e futbollit anglez. Ylli i Manchester Unitedit, është vetëm dy gola larg rekordit të Bobby Charltonit....