Connect with Us

All posts tagged "egbo"

Sport 16:47 - 17 Mars, 2020

Tirana zbrazet në fund të sezonit/ 10 titullarë dhe Egbo… pa kontratë

Tirana po shkon drejt titullit, por ndonëse kampionati është ndalur, më shumë se çështja e Koronavirusit, problem te bardheblutë mbeten kontratat e lojtarëve me klubin. Me...

Sport 17:45 - 9 Mars, 2020

Debat mes presidentit Halili dhe Egbo/ E zbulon Shakohoxha

Tirana ka një ecuri fantastike në kampionat me 10 fitore e një barazim në 11 javët e drejtuar nga Egbo. Barazimi i vetëm ishte ajo ndaj...

Sport 19:19 - 8 Mars, 2020

Tirana fitoi me vështirësi ndaj Laçit, Egbo ka vetëm një kritikë për të tijtë

Tirana fitoi në “Air Albania” ndaj Laçit me rezultatin 1-0, duke vulosur kështu fitoren e rradhës. Ndeshja ishte tepër e komplikuar për të dyja ekipet, ndërsa...

Sport 18:58 - 4 Mars, 2020

Tirana kalon pa probleme edhe Flamurtarin, bardheblutë nisin shkëputjen (video)

Tirana e Emanuel Egbo nuk ndalet! Marshimi bardheblu vazhdon dhe, nëse nuk do të ishte për barazimin ndaj Skënderbeut, do të ishin 10 fitore radhazi për...

Sport 12:51 - 3 Mars, 2020

Egbo me dhimbje koke, pa tre senatorë ndaj Flamurtarit

Tirana ka arritur të kalojë me sukses dy ndeshje shumë të rëndësishme për garën e titullit. Bardheblutë mundën Partizanin dhe Kukësin e tashmë e shohin veten...

Sport 19:23 - 22 Janar, 2020

Po bën mrekullinë me Tiranën, Egbo i befason të gjithë me fjalët e tij pas fitores ndaj Bylisit

Emanuel Egbo arriti fitoren e 4-t radhazi në drejtimin e Tiranës. Bardheblutë triumfuan në sekondat e fundit të sfidës ndaj Bylisit. Në prononcimin pas ndeshjes për...

Sport 16:13 - 28 Dhjetor, 2019

Tirana del me njoftim zyrtar, ja kush do jetë trajneri i ri i bardhebluve

Tani është zyrtare. Në krye të stolit të Tiranës do të vazhdojë të jetë Emanuel Egbo. Njoftimi ka ardhur nga vetë klubi bardheblu, të cilët nëpërmjet...

Sport 14:56 - 27 Dhjetor, 2019

E kryer/ Refik Halili vendos kush do jetë trajneri i ri i Tiranës

Emanuel Egbo do të jetë trajner i Tiranës deri në fund të sezonit, sikurse raporton së fundmi Supersport. ABC News prej ditësh ka raportuar se nigeriani...

Sport 16:19 - 26 Dhjetor, 2019

Nuk ka dyshime, ja kush do jetë trajner i ri i Tiranës

Tirana ka ndryshuar rrënjësisht situatën e saj pas ardhjes së Egbos në krye. Në tre ndeshje janë marrë 9 pikë, pra maksimumi i tyre duke përfshirë...

Sport 13:31 - 17 Dhjetor, 2019

Riktheu Tiranën te fitorja në derbi pas 6 vitesh, Egbo tani kërkon të jetë trajner i parë

Emanuel Egbo gjithmonë është minimalist. Kur flet, por edhe kur merr meritat për një fitore si ajo me Partizanin. Modest, ai thotë për “Panorama Sport” sapo...

Sport 21:26 - 13 Dhjetor, 2019

Riktheu Tiranën te fitorja në derbi pas 5 vitesh, Egbo: Ja çfarë iu thashë lojtarëve para ndeshjes

Manuel Egbo, ishte ai që mori përsipër të drejtojë Tiranën, në këtë derbi dhe bardheblutë, arritën të marrin tre pikët dhe të fitojnë pas një kohe...

Sport 15:52 - 11 Dhjetor, 2019

Do drejtojë Tiranën në derbi, Egbo i befason të gjithë me deklaratën e tij

Presidenti i Tiranës, Refik Halili, ka konfirmuar dje se së bashku me stafin drejtues vendosën që skuadrën ta drejtojë Emanuel Egbo. Egbo do të jetë ai...