Connect with Us

All posts tagged "Eibar"

Sport 18:02 - 22 Shkurt, 2020

Fitore e thellë e Barcelonës/ Messi nxjerr dufin ndaj Eibar, shënon 4 gola

Barcelona ka mposhtur në “Camp Nou” Eibarin 5-0, për javën e 25-të të La Ligës. Lojtari kryesor i këtij takimit ishte Leo Messi, i cili kishte...

La Liga 16:56 - 22 Shkurt, 2020

Messi nuk është “normal”/ Video: Shënon dy gola për 120 sekonda

Leo Messi është në super formë ndeshjen e sotme ndaj Eibar. Katalanasit po kryesojnë 3-0, falë 3 golave të argjentinasit. I pari në minutën e 14-të,...

La Liga 16:31 - 22 Shkurt, 2020

Shpërthen “Camp Nou”/ Video: Messi shënon gol të jashtëzakonshëm

Lionel Messi është rikthyer te goli. Argjentinasi ka shënuar pak më parë në “Camp Nou” nda Eibar, ndeshje e vlefshme për javën e 25-të të La...

La Liga 16:07 - 15 Shkurt, 2020

Ndërpritet menjëherë ndeshja në Spanjë/ Arsyeja do t’ju habisë

Ndeshja mes Eibarit dhe Sociedadit nuk do të zhvillohet, ashtu siç edhe pritej. Njoftimi zyrtar ka ardhur duke u ndërprerë kjo përballje, për shkak të cilësisë...

La Liga 22:38 - 22 Dhjetor, 2019

Toni Kroos nuk iu beson dot syve/ Video: Ky portier bën pritjen e pamundur

Portieri shpesh bën superpritje, shpesh të befason për keq, por ka momente kur edhe fati futet në lojë dhe bën pritje si kjo e gardianit të...

La Liga 20:40 - 9 Nentor, 2019

Reali fiton bindshëm në transfertë dhe merr vendin e parë

Reali vazhdon formën e mirë të ndeshjeve të fundit, pasi edhe sot fitoi 0-4 në transfertë ndaj Eibar. Golat për madrilenët u shënuan nga Benzema 17′,...

La Liga 14:50 - 19 Tetor, 2019

Barcelona shënon 3 gola, dhuron spektakël dhe merr vendin e parë

Barcelona ka fituar 0-3 në Eibar, për javën e 9 të La Ligës. Ishte Griezmann që zhbllokoi ndeshjen në minutën e 13′, pas asistit perfekt të...

La Liga 14:11 - 19 Tetor, 2019

U plak edhe ky/ Video: Messi lë nam, ja çfarë bën i vetëm me portierin

Barcelona e ka mbyllur në avantazh 1-0 pjesën e parë ndaj Eibar, në ndeshjen për javën e nëntë të La Ligës. Katalanasit gjetën golin në minutën...

La Liga 12:18 - 19 Tetor, 2019

Eibar-Barcelona/ Katalanasit në fushë me formacionin më të mirë (foto)

Ndeshja e parë për sot për javën e 9 të La Ligës është Eibar-Barcelona, e cila fillon në orën 13:00. Valverde ka hedhur në fushë nga...

Sport 21:55 - 16 Korrik, 2019

Barça ndryshon mendim/ Riblen mbrojtësin e njohur

Barcelona ka aktivizuar klauzolën e riblerjes së një prej talenteve të saj. Marc Cucurella do të jetë përsëri i Barçës. 20-vjeçari u ble vetëm pak ditë...

Sport 20:25 - 13 Janar, 2019

Barça nis arratinë/ Messi shkruan historinë

Barcelona ka fituar 3-0 ndeshjen e javës së 19-të në La Liga ndaj Eibar që ndodhet në vendet e fundit të renditjes. Leo Messi është bërë...

Sport 13:32 - 25 Nentor, 2018

Mundën 3-0 Realin/ Futbollistët e ekipit spanjoll kanë një kërkesë për presidentin e tyre

Të mundësh kampionët e europës sigurisht që duhet të festosh. Këtë gjë bëri Eibari pasi mundi në kampionat 3-0 Realin e Madridit. Në dhomat e zhveshjes...

Sport 15:03 - 24 Nentor, 2018

Turpërohet Real Madridi/ Humbet 3-0 ndaj një ekipi mesatar

Një ekip mesatar si Eibar ka turpëruar keq Realin e Madridit duke e mundur 3-0. Ka qenë Reali që ka shënuar golin e parë me Bale, por...

Sport 14:19 - 24 Nentor, 2018

Tërmet në Spanjë/ Turpërohet keq Real Madridi

Real Madridi është duke pësuar humbjen e parë nën drejtimin e trajnerit Santiago Solari. “Los Blancos” jane duke u turpëruar 3-0 nga Eibar dhe është vetëm...

Sport 15:05 - 15 Shtator, 2018

Surpriza e parë e fundjavës vjen nga Spanja/ Atletico Madrid shokon tifozët me këtë rezultat

Një goli Moreno-s në minutën e 95’ o ka dhënë barazimin Atletico Madridit. U duk sikur skuadra e Diego Simeone-s do të pësonte humbjen e dytë...