Connect with Us

All posts tagged "ekip"

Sport 17:20 - 30 Mars, 2020

Sindrit Guri në verë do të ndryshojë ekip/ A do të rikthehet në Superligë?

Futbolli në Belgjikë është ndalur për shkak të pandemisë së coronavirusit. Ashtu si në të gjithë Europën edhe kampionati belg ka pezulluar aktivitetin e tij. Një...

Sport 22:52 - 27 Shkurt, 2020

Ekipi i tyre ka harruar fitoren, tifozët holandezë bëjnë veprimin epik

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Holandë. ADO Den Haag po kalon një moment të keq dhe nuk fiton prej një muaji. Skuadra e njohur...

Sport 14:44 - 11 Shtator, 2018

Diego Maradona prezantohet tek ekipi i ri/ Ky është premtimi i tij i madh

Diego Armando Maradona u prezantua si tranjeri i ri i Dorados de Sinaloa përpara gazetarëve meksikanë. Nuk munguan batutat tipike të argjentinasit, i cili shfaqi dhe...

Sport 13:31 - 6 Shtator, 2018

Italianëve u vjen keq për futbollistin e kombëtares tonë/ E ndihmojnë të gjejë ekip të ri

Arlind Ajeti është një nga lojtarët e kombëtares shqiptare që nuk ka gjetur ende ekip së bashku me Naser Alijin dhe Armando Vajushin. Mërgim Mavraj u...

Sport 17:20 - 5 Janar, 2016

Costa: Guardiola te ky ekip, ide gjeniale

Pep Guardiola është duke kaluar muajt e fundit në ekipin e Bayern Munichut. Trajneri ka konfirmuar largimin në fund të sezonit dhe tashmë ka zgjuar interesim...

Sport 12:20 - 26 Tetor, 2015

Nuk ka vend në ekip për Gashin

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare, nuk u ftua nga Baseli, për ndeshjen me Young Boys. Gashi i cili është golashënuesi më i mirë në Zvicër për dy...

Sport 11:54 - 14 Prill, 2015

Messi e Ronaldo në një ekip

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo mund të luajnë së bashku. Ky është titulli kryesor i gazetës katalanase El Mundo Deportivo, që i referohet një projekti të...