Connect with Us

All posts tagged "el clasico"

La Liga 14:11 - 3 Mars, 2020

Messi shpërthen ndaj trajnerit, nuk duhej ta bënte atë gjë ndaj Realit

Lionel Messi është një nga njerëzit me më shumë ndikim në Barcelonë dhe “Camp Nou” dhe tashmë duket se është kthyer kundër trajnerit të ri Quique...

La Liga 18:42 - 2 Mars, 2020

E pabesueshme ajo që ka ndodhur me Messin në “El Clasico”, pas largimit të Ronaldos nga Reali

Tjetër El Clasico për t’u harruar e Lionel Messit mbrëmë. Ylli argjentinas nuk arriti të shënojë ose të asistojë për shokët e skuadrës së tij, me...

La Liga 16:11 - 2 Mars, 2020

Lojtari më i mirë i “El Clasicos”/ Këngëtarja shqiptare i komenton yllit të Realit

Vinicius Junior vijon ngacmimet në distancë me këngëtaren shqiptare Tayna. Këtë herë, ka qenë kjo e fundit që ka lënë një koment në profilit e yllit...

La Liga 13:31 - 2 Mars, 2020

Barcelona pësoi dy gola në “El Clasico”, Pique i habit të gjithë me deklaratën e tij

Gerard Pique beson se Barcelona humbi ndaj Real Madridit më të keq, me të cilin është përballur në kryeqytet, ndërsa të tijtë dolën të mposhtur 2-0...

La Liga 13:16 - 2 Mars, 2020

Video: Momenti më i bukur i “El Clasicos”, Marcelo i tregon “targën” Messit

Marcelo ishte një prej lojtarëve më të mirë në “El Clasicon” mes Realit dhe Barcelonës, që u mbyll në shifrat 2-0. Gjatë gjithë kohës ka pasur...

La Liga 13:40 - 1 Mars, 2020

Bota e futbollit me sytë nga “Bernabeu”/ Gjithçka që duhet të dini për El Clasicon e sotëm

Fansat e futbollit nga mbarë bota do t’i kenë sytë në “Santiago Bernabeu” mbrëmjen e sotme, pasi aty do të luhet El Classico e radhës mes...

La Liga 19:23 - 29 Shkurt, 2020

Zidane publikon listën për El Clasicon, lë jashtë “yllin” e verës

Real Madridi ka publikuar listën për ndeshjen kundër Barcelonës. Ekipi spanjoll ka publikuar listën e lojtarëve të grumbulluar për sfidën kundër Barcelonës. El Clasico do të...

La Liga 14:00 - 29 Shkurt, 2020

Një ditë para “El Clasicos”/ Ramos habit me deklaratën për Messin: Uroj që nesër ai të…

Nesër në mbrëmje Spanja dhe jo vetëm do t’i ketë sytë në Madrid, ku pritet të zhvillohet klasikja mes Real Madrid dhe Barcelonës. Të dy ekipet...

La Liga 15:19 - 28 Shkurt, 2020

E fundit/ Barcelona rikuperon një super lojtar, gati për “El Clasicon”

Barcelona po përgatitet për “El Clasicon” që luhet të dielën ndaj Real Madrid, me katalanasit që në kuadër të ndeshjes kanë marrë një lajm të shkëlqyer....

La Liga 12:12 - 28 Shkurt, 2020

Europa në ankth nga coronavirusi/ Edhe Real Madrid-Barcelona do të jetë pa tifozë?

Europa vijon të jetë në panik nga virusi vdekjeprurës që ka “pushtuar” Kontinentin e Vjetër. Pas derbit të Italisë mes Juventus dhe Inter, një tjetër ndeshje...

La Liga 14:43 - 26 Shkurt, 2020

Lajm i madh për Barcelonën/ “Bisha” do të jetë gati për “El Clasicon”

Mbrëmjen e djeshme Barcelona arriti një barazim në shifrat 1-1 në transfertën e Napolit. Një ndeshje aspak e lehtë për të besuarit e Setien, ku gjithçka...

La Liga 21:09 - 26 Dhjetor, 2019

“El Clasico” edhe në merkato/ Zbulohet objektivi i njëjtë i Realit dhe Barçës

“El Clasico” i parë i sezonit nuk prodhoi fitues, por ky “i dyti” pritet të mësojë triumfatorin e saj. Barcelona dhe Reali i Madridit dhanë gjithçka...

La Liga 14:34 - 22 Dhjetor, 2019

Varane është i urtë?/ Alba e nxjerr zbuluar, ja si e ofendoi francezi në “El Clasico”

Jordi Alba është një nga mbrojtësit më të mirë në botë dhe prej shumë vitesh tashmë, ka ruajtur vendin e titullarit në krahun e majtë të...

La Liga 21:47 - 20 Dhjetor, 2019

E çuditshme/ Trajneri i klubit francez gjobit lojtarët se panë El Clasicon

Një ngjarje e paprecedentë në Francë, aty ku dy futbollistë rrezikojnë të gjobiten rendë. Antoine Kombouar, trajneri i Toulouse. ka mbledhur skuadrës pas ndeshjes me Lyon...

La Liga 22:34 - 19 Dhjetor, 2019

El Clasico nuk ka mbaruar akoma/ Reali bën kërkesën e çuditshme

Real Madrid nuk e ka kapërdirë lehtë barazimin 0-0 ndaj Barcelonës në “El Clasico”. Edhe pse luhej në fushën kundërshtare, madrilenët mendojnë se ishin superiorë ndaj...