Connect with Us

All posts tagged "elbasan arena"

Sport 20:00 - 18 Tetor, 2019

Teuta mund Flamurtarin dhe fluturon drejt kreut/ Vendos futbollisti i Kombëtares

Java e tetë e Superiores ka nisur sot me takimin mes Teutës dhe Flamurtarit. Ndeshja u luajt në “Elbasan Arena”, pasi në “Niko Dovana” po bëhen...

Sport 16:51 - 17 Shtator, 2019

Ndryshon orari dhe stadiumi/ Ja ku dhe kur do të luhet supersfida Kukësi-Tirana

Ishte parashikuar që ndeshjet e javës së 5-të të Kategorisë Superiore të luheshin sërish të gjitha në orën 16:00, nën dritën e diellit, por FSHF ka...

Sport 21:13 - 11 Qershor, 2019

Mungojnë tifozët në “Elbasan Arena”/ FSHF merr vendimin e papritur

Shqipëria humbi ndaj Islandës me rezultatin 1-0 dhe ëndrra për kualifikim është shuar. Fitorja e Turqisë ndaj Francës i vuri vulën. Pas humbjeve me Turqinë dhe...

Sport 20:26 - 11 Qershor, 2019

Një yll i madh i pranishëm në “Elbasan Arena”/ Shpresoj që Shqipëria të fitojë

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka, është sot i pranishëm në “Elbasan Arena” për të ndjekur ndeshjen e Shqipërisë dhe vëllain e tij, Taulant Xhakën. Para fillimit...

Sport 10:38 - 1 Qershor, 2019

Kombëtarja zbret sot në fushë/ Reja i lejon mediat vetëm për 15 minutat e para

Në prag të dy ndeshjeve të radhës eliminatore për “Euro 2020”, kombëtarja shqiptare tashmë nën drejtimin e Edi Reja, do të zhvillojë sot testin e parë...

Sport 13:43 - 2 Maj, 2019

UEFA e zyrtarizon/ Arena Kombëtare? Ja ku do ta luajë Shqipëria ndeshjen kualifikuese kundër Moldavisë

Duket se stadiumi “Arena Kombëtare” nuk ia ka dalë të përfundojë në kohë punimet për të mirëpritur ndeshjen e 11 qershorit ndaj Moldavisë. Kur mendohej se...

Sport 20:59 - 23 Mars, 2019

Përfundon gjithçka në “Elbasan Arena”/ Turqit na mundin 2 herë brenda 24 orëve (Video)

Shqipëria U-21 nuk ka arritur të rezistojë ndaj Turqisë teksa ka humbur me rezultatin 1-2, në ndeshjen e luajtur në “Elbasan Arena”. Ekipi i trajnerit Alban...

Sport 19:48 - 23 Mars, 2019

Mbyllet pjesa e parë në “Elbasan Arena”/ Barazim mes Shqipërisë dhe Turqisë (Video)

Sapo ka përfunduar pjesa e parë mes Shqipërisë U21 dhe Turqisë U21 në “Elbasan Arena” ne shifrat 1-1. Djemtë e Bushit e nisën mjaft keq takimin...

Sport 19:18 - 23 Mars, 2019

Shqipëri-Turqi U-21/ Miqtë kalojnë në avantazh që në fillim të ndeshjes (Video)

Kombëtarja U-21 po luan me Turqinë ndeshjen e parë kualifikuese në grup. Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Elbasan Arena”. Takimin e radhës Shqipëria e luan në transfertë...

Sport 18:17 - 23 Mars, 2019

Shqipëri-Turqi U21/ Këto janë formacionet zyrtare

Shqipëria nis sot rrugëtimin me 21-vjeçarët në grupin e tretë kualifikues përballë Turqisë. Në takimin që luhet në “Elbasan Arena”, ekipi i Alban Bushit, do të...

Sport 14:58 - 12 Mars, 2019

Zhbllokohet sfida në “Elbasan Arena”/ Vlonjati i Partizanit shënon super gol

Partizani e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë në përballjen kundër Luftëtarit që po zhvillohet në “Elbasan Arena”, e vlefshme për çerekfinalet e Kupës së...

Sport 13:46 - 12 Mars, 2019

Kupa e Shqipërisë, Partizani – Luftëtari/ Këto janë formacionet zyrtare

Do të luhet në “Elbasan Arena” sfida e parë çerekfinale e Kupës së Shqipërisë mes Partizanit dhe Luftëtarit. Për shkak të dënimit të dhënë nga Disiplina,...

Sport 14:41 - 2 Mars, 2019

Ka gol në “Elbasan Arena”/ Kukësi shënon por nuk “feston”

Kukësi ka kaluar në avantazh ndaj Luftëtarit në ndeshjen që po luhet në “Elbasan Arena”. Në minutën e 23-të ishte Vesel Limaj që shënoi me një...

Sport 13:38 - 2 Mars, 2019

E gjithë vëmendja në “Elbasan Arena”/ Kukësi-Luftëtari, këto janë formacionet zyrtare

Kukësi luan në ‘Elbasan Arena’ ndaj Luftëtarit takimin e vlefshëm për javën e 24 të Kategorisë Superiore. Barazimi në derbi mes Tiranës dhe Partizanit, i jep...

Sport 15:58 - 21 Nentor, 2018

Tifozit të Uellsit i humbi portofoli/ Ja çfarë bëri djaloshi shqiptar

Të shumtë ishin tifozët uellsjanë që erdhën dje në stadiumin ‘’Elbasan Arena’’ për të ndjekur kombëtaren e tyre. Por një tifozi i ka humbur portofoli bashkë...