Connect with Us

All posts tagged "Eliminatore"

Sport 14:06 - 29 Nentor, 2019

UEFA publikon formacionin më të mirë të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2020 (foto)

UEFA ka publikuar sot formacionin më të mirë të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2020, nga të cilat 20 kombëtare prenë biletën për Europianin që do të...

Sport 22:44 - 19 Nentor, 2019

Përfundojnë ndeshjet e fundit eliminatore, nuk zhgënjejnë Gjermania dhe ekipet e tjera të mëdha

Kanë përfunduar ndeshjet e fundit eliminatore për Euro 2020. Dilema e vetme sot ishte se kush do të priste biletën në Europian mes Uellsit dhe Hungarisë....

Sport 21:37 - 19 Nentor, 2019

Eliminatore: 45 minutat e para/ Nuk zhgënjejnë ekipet e mëdha, Bale drejt Euro 2020

Janë mbyllur 45 minutat e para në takimet e fundit për eliminatoret e Euro 2020. Vëmendja kryesore është në Cardiff, aty ku luhet mes Uellsit dhe...

Sport 19:04 - 19 Nentor, 2019

Zvicra nderohet nga shqiptarët, bomberi kuqezi shënon 8 gola në ndeshjen eliminatore

Ekipet kombëtare të Zvicrës po përfitojnë gjithnjë e më shumë nga talenti shqiptar. Përpos ekipit A, Helvetët po marrin frytet e djaloshëve shqiptar në kombëtaret e...

Sport 22:39 - 18 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020, mbyllen takimet e sotme: 2 ekipe presin biletën për në Europian

Janë mbyllur takimet e sotme eliminatore, ku bien në sy fitoret e thella të Italisë dhe Zvicrës. Të kaltrit fituan 9-1 ndaj Armenisë duke i mbyllur...

Sport 21:35 - 18 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Spanja dhe Italia në garë kush shënon më shumë gola

Janë mbyllur 45 minutat e para në ndeshjet e sotme eliminatore për Euro 2020. Italia dhe Spanja duket sikur janë në garë se kush do të...

Sport 16:17 - 18 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: Italia luan për rekordin historik, 3 ekipe në Grupin D në garë për dy bileta

Eliminatoret e Kampionatit Europian 2020 do të vijojnë mbrëmjen e sotme, ku tre grupe të tjera do të luajnë edhe ndeshjet e fundit, ndonëse vetëm në...

Sport 22:51 - 17 Nentor, 2019

Mbyllen eliminatoret/ Kjo është renditja përfundimtare në Grupin e Shqipërisë (foto)

Nuk ka patur surpriza në 3 ndeshjet e fundit eliminatore të Grupit H, Franca fitoi 0-2 ndaj Shqipërisë, me të njëjtin rezultat Turqia fitoi në Andorra,...

Sport 15:49 - 17 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Ronaldo me një këmbë në Europian, Serbia mbetet jashtë

Janë mbyllur 45 minutat e para në dy takimet eliminatore që po luhen tani, ato të grupit B. Në Beograd, Serbia dhe Ukraina u ndanë në...

Sport 21:34 - 16 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Gjermania shënon në fund, Holanda me fat

Sapo kanë përfunduar pjesët e para të takimeve të mbrëmjes të vlefshme për eliminatoret e Euro 2020. Në dy ndeshjet e Grupit C, Gjermania po fiton...

Sport 20:56 - 16 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: Vëllezërit Hazard shënojnë 3 gola, Belgjika turpëron brenda Rusinë

Belgjika vazhdon formën e mirë të ndeshjeve të fundit, pasi edhe sot ka mundur në “Gazprom Arena” të St. Petersburgut 1-4 Rusinë, në ndeshjen eliminatore për...

Sport 16:10 - 16 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: Në ndeshjen e parë për sot shënohet një eurogol (video)

Ndeshja e parë eliminatore e ditës së sotme është ajo që po luhet në këto momente në Nikosia, aty ku Qipro po përballet me Skocinë, ndeshje...

Sport 22:42 - 15 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: 19 gola të shënuar në 5 ndeshjet e darkës/ Italia dhe Spanja bëjnë detyrën, Zvicra prek Europianin

Kanë përfunduar 5 takimet e mbrëmjes të vlefshme për eliminatoret e Euro 2020 dhe sot ka pasuur shumë gola. Në Grupin F, Spanja poshtëroi në fushën...

Sport 21:34 - 15 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: 45 minutat e para/ Italia dhe Spanja nuk falin, Suedia prek Europianin

Janë mbyllur 45 minutat e para të ndeshjeve eliminatore për Euro 2020. Spanja dhe Italia edhe pse e kanë prerë biletën për në Europian, nuk tolerojnë...

Sport 22:51 - 14 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: Anglia dhe Portugalia shpartallojnë kundërshtarët, Franca fiton me përmbysje

Portugalia ka shpartalluar Lituaninë me rezultatin tenistik 6-0 në Estadio Algarve të Faro/Loule. Kampionët në fuqi të Europës kanë shfaqur një formë fantastike në shtëpi duke...