Connect with Us

All posts tagged "Ermir Lenjani"

Kombëtare 16:06 - 31 Mars, 2020

Presidenti i klubit e la në mes të katër rrugëve/ Mbrojtësi i Kombëtares nuk trishtohet: Zoti ka një plan për të gjithë

Koronavirusi ka shkatuar një krizë të madhe ekonomike dhe klubi i Sionit ishte ndër të parët që reagoi. Zviceranët i kërkuan lojtarëve të pranonin uljen e...

Kombëtare 15:08 - 19 Mars, 2020

Lajm i keq/ Koronavirusi “flakë” në rrugë futbollistin e Kombëtares

Coronavirusi sjell pasojat e para edhe në futboll. Dëmi i shkaktuar është i madh dhe së fundmi në Zvicër bëhet me dije se Sion është pranë...

Kombëtare 19:38 - 3 Gusht, 2019

Gol që nuk duhet humbur/ Anësori kuqezi shkund rrjetën në Zvicër

Ermir Lenjani e ka nisur me një supergol ndeshjen ndaj Zurich. Anësori shqiptar mori një top në krah në minutën 8’ dhe goditi fort nga jashtë...

Sport 09:57 - 19 Prill, 2019

Mbrojtësi i Kombëtares njësoj si Skënderbeu/ Pret gjyqin në CAS, nëse do të luajë apo jo në Europa League

Po shkëlqen në kampionatin zviceran me gola e asist, ka arritur të ngjitë Sionin deri në vendin e katërt në renditjen e kampionatit, por Ermir Lenjani...

Sport 19:20 - 11 Nentor, 2015

Nantes vazhdon të besojë te Ermir Lenjani

Nantes beson te potenciali i Ermir Lenjanit. Konfirmimi erdhi nga presidenti i klubit të Ligue 1 franceze, Waldemar Kita. Duke folur për merkaton e janarit dhe...

Sport 10:20 - 25 Gusht, 2015

Ermir Lenjani në formacionin e javës në Francë

Paraqitja e shkëlqyer e Ermir Lenjani-t në ndeshjen e parë me Nantes i garantoi mbrojtësit shqiptar një vend në ekipin më të mirë të javës në...

Sport 12:20 - 14 Gusht, 2015

Ermir Lenjani kërkohet nga Nantes

Ermir Lenjani mund të ndryshojë skuadër por jo kampionat. Futbollisti i kombëtares shqiptare pëlqehet shumë nga Nantes, që kërkon t’i sigurojë shërbimet e tij në këtë...