Connect with Us

All posts tagged "Espanyol"

La Liga 16:21 - 16 Shkurt, 2020

U largua nga Milani se e urrenin tifozët/ Video: Shënon supergol dhe jep asist për ekipin e ri

Super asist dhe super gol! Suso më në fund nis të shkëlqejë te Sevilla. i larguar nga Milani si epiqendra e problemeve dhe i urryer nga...

La Liga 23:00 - 4 Janar, 2020

Barça e pëson në fund, e nis vitin e ri me një pikë

Derbi i Katalonjës nuk ka fitues, por kjo i mjafton Barcelonës për të marrë kreun e La Liga. Skuadra e drejtuar nga Ernesto Valverde ka ngecur...

La Liga 14:57 - 7 Dhjetor, 2019

Barcelona në presion/ Video: Reali mund kushurinjtë e tyre dhe kap vendin e parë

Reali ka mundur katalanasit e Espanyol 2-0 në “Bernabeu”, për javën e 16-të të La Ligës. Golin e parë e shënoi Rapahel Varane në minutën e...

La Liga 13:46 - 7 Dhjetor, 2019

Video: Zhbllokohet ndeshja në “Bernabeu”, shënon kampioni i botës

Ka ardhur goli i parë në minutën e 36′ në “Bernabeu”, në ndeshjen Real M-Espanyol, e vlefshme për javën e 16-të të La Ligës. Ishte Rapahel...

BundesLiga 18:20 - 23 Gusht, 2019

Bayerni largoi kampionin e Europës/ Arrin akordin me yllin e katalanasve për 40 milionë euro

Renato Sanchez largohet nga Bayerni për të nisur një aventurë të re te Lille në Francë. 22-vjeçari do të nënshkruajë kontratë 5-vjeçare me nënkampionët e Ligue...

Sport 10:30 - 17 Korrik, 2019

Bayerni përforcohet me kampionin e Europës/ Kushton 40 milionë euro

Pas transferimit te Lucas Hernandez (80 mln euro) dhe Benjamin Pavard (35 mln euro), Bayern Munich bën goditjen e radhës në merkato. Përforcimi i radhës vjen...

Sport 14:58 - 28 Qershor, 2019

Bayerni hedh “grepat” në Spanjë/ Duhen 40 milionë euro

Interi kishte hedhur sytë nga mesfushori i Espanyol Marc Roca, i cili po shkëlqen me Spanjën U21 në kampionatin evropian të 21-vjeçarëve. Zikaltrit nuk mund të...

Sport 22:48 - 4 Mars, 2019

Skuadra katalanase “çmend” kinezët/ Arsyeja është tepër e veçantë

Transferimi i Wu Lei te Espanyol ka shkaktuar bujë në vendin e tij, Kinë, me “Espanyolmania” që ka përfshirë të gjithë lajmet sportive të vendit aziatik....

Sport 13:26 - 2 Mars, 2019

Në Spanjë shënohet goli më i shpejtë i sezonit/ Rekord më vete!

Kampionati spanjoll sot hapet me ndeshjen Espanyol-Valladolid, e vlefshme për javën e 26-të të La Liga-s. Kanë mjaftuar 18 sekonda që vendasit të shënojnë golin e...

Sport 22:58 - 28 Janar, 2019

Zyrtare/ “Maradona kinez” transferohet te ekipi katalanas

Sulmuesi Wu Lei, i mbiquajtur “Maradona kinez”, ka nënshkruar me Espanyolin. Lajmi është dhënë nga klubi i La Ligas dhe Shanghai SIPG. 27-vjeçari ka qenë golashënuesi...

Sport 21:40 - 8 Dhjetor, 2018

Ja pse ky njeri është futbollisti më i mirë në botë/ Shikoni se çfarë goli shënon Messi

Barcelona është duke fituar 3-0 në derbin katalanas kundër Espanyolit. Golat u shënuan nga Messi, Dembele dhe Suarez në 45-minutat e para. Messi ka zhbllokuar takimin...

Sport 09:33 - 17 Shkurt, 2018

Barça kundër Eibar me mendjen nga Championsi

Eibar është vetëm një pikë larg Europës dhe të shtunën do të ketë detyrën e vështirë që të përballet me Barcelona-n, skuadra që po dominonin kampionatin...

Sport 22:55 - 24 Janar, 2018

Të thirrurit e Valverdes për Derbin ndaj Espanyol/ Dy emra të rinj në listë

Më në fund ka ardhur momenti I tij. Blerja më e bujshme e janarit është thirrur nga tekniku Valverde. Philippe Coutinho ndodhet në listën e lojtarëve...

Sport 12:55 - 7 Maj, 2017

E diela në La Liga / Valencia pret Osasunën, Deportivo Espanyolin

Kampionati spanjoll sot nuk ka tempin e së shtunës, kur luajtën tri skuadrat kryesore, Real Madrid, Barcelona dhe Atletico. Gjithsesi, Malaga-Celta Vigo pritet të jetë një...

Sport 17:50 - 25 Prill, 2015

La Liga/ Espanyol – Barcelona 0-2

Barcelona ka  fituar  derbin  përballë Espanyolit  duke qenë kështu çdo ditë e më afër titullit të La Ligas. Neymar në minutën e 17’ të takimit arriti...