Connect with Us

All posts tagged "euro 2020"

Sport 15:51 - 16 Mars, 2020

Skenari i çmendur/ Ja në cilin shtet mund të luhet Euro 2020

EURO 2020 me shumë mundësi do të shtyhet për vitin e ardhshëm. Me situatën e krijuar dhe ndalimin e kampionatit në të gjithë Europën është pamundur...

Sport 17:42 - 12 Mars, 2020

E zbulojnë nga Franca/ Ja çfarë pritet të ndodhë me Euro 2020

Bota është futur zyrtarisht në pandemi dhe tashmë shëndeti qëndron mbi çdo gjë tjetër. Gjysma e kampionateve në Europë kanë mbyllur dyert, pjesa tjetër kanë mbyllur...

Sport 22:23 - 10 Mars, 2020

Alarmi Coronavirusi/ Lind ideja e re për Euro 2020 dhe kampionatet kryesore

Përveç kampionateve nëpër Evropë, në kaos dhe në alarm të plotë prej Coronavirusit duket edhe Euro 2020. Pavarësisht se duhet edhe 3 muaj nga nisja e...

Sport 19:57 - 10 Mars, 2020

A do të mbahet EURO 2020? Vendos UEFA

Prestigjozja spanjolle AS shkruan se UEFA ka marrë shumë telefonata për të shtyrë ose anuluar fare kampionatin Europian për shkak të situatës kritike me koronavirus. Italia...

Sport 15:02 - 2 Mars, 2020

Euro 2020 në rrezik, nesër zhvillohet Asambleja e jashtëzakonshme

Të gjithë po presin me padurim Euro 2020, kompeticion si zhvillohet mes datave 12 qershor-12 korrik të verës. Vera po afron, por nuk përjashtohet shtyrja e...

Seria A 16:22 - 15 Janar, 2020

U dëmtua rëndë ndeshjen e fundit/ Doktori i jep shpresa: Do jetë gati për EURO 2020

Mesfushori i Romës, Nicolo Zaniolo, kaloi me sukses ditën e hënë operacionin në gju. Italiani u dëmtua në minutën e 36-të në ndeshjen e kësaj fundjave,...

Sport 11:32 - 30 Dhjetor, 2019

E turpshme/ Skandali i UEFA-s, e bën Kosovën pjesë të Serbisë (foto)

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA, ka bërë gafën e radhës, duke e bërë Kosovën pjesë të Serbisë. Edhe pse UEFA e ka pranuar...

Sport 19:14 - 30 Nentor, 2019

Kualifikimi i mundshëm në EURO 2020, ja në cilin grup do jetë Kosova

Kosova ka mësuar kundërshtarët e mundshëm në Euro 2020, gjithmonë nëse ia del të fitojë dy finalet e mbetura në Nations League. Dardanët do të përballen...

Sport 19:09 - 30 Nentor, 2019

Përcaktohen grupet e EURO 2020, Gjermania dhe Franca në grupin e ferrit

Në kryeqytetin rumun të Bukureshtit është hedhur pasditen e së shtunës shorti për grupet e kampionatit europian të futbollit Euro 2020. Për herë të parë në...

Sport 18:59 - 30 Nentor, 2019

Shorti i EURO 2020: Përcaktohet ndeshja hapëse

Aktualisht është duke u hedhur shorti i Euro 2020. Kombëtaret po mësojnë grupet dhe kundërshtarët. Ndërkohë, është vendosur edhe sfida hapëse e evenimentit më të rëndësishëm...

Sport 10:07 - 30 Nentor, 2019

Sot shorti i Euro 2020, priten grupe ferri dhe përballje të mëdha

Sot në orën 18:00 në Bukuresht të Rumanisë do të hidhet shorti për Euro 2020, teksa ekipet janë ndarë në 4 vazo dhe presin të zbulojnë...

Sport 14:06 - 29 Nentor, 2019

UEFA publikon formacionin më të mirë të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2020 (foto)

UEFA ka publikuar sot formacionin më të mirë të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2020, nga të cilat 20 kombëtare prenë biletën për Europianin që do të...

Sport 19:26 - 27 Nentor, 2019

Euro 2020: UEFA do të aplikojë një rregull të ri në futboll

Shtëpia më e madhe e futbollit në Europë, UEFA, po përgatitet për një revolucion për Kampionatin Europian, që do të mbahet në verën e vitit 2020....

Sport 12:39 - 22 Nentor, 2019

Shorti për 4 biletat e fundit në Euro 2020/ Kosova shumë e pafat, ja çiftet e plota

Në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për skuadrat gjysmëfinaliste në Ligën e Kombeve. Shorti ka caktuar edhe se ku do të mbahen finalet në katër...

Sport 11:51 - 21 Nentor, 2019

E bujshme/ Kombëtarja e madhe mund të skualifikohet nga Euro 2020, ja çfarë ka ndodhur

Rusia është një nga 20 kombëtaret që ka prerë biletën për në Euro 2020, pasi u rendit e dyta në grupin e saj kualifikues, pas Belgjikës,...