Connect with Us

All posts tagged "europa league"

Sport 15:03 - 17 Mars, 2020

Zyrtare: Ndryshojnë edhe finalet e Champions dhe Europa League/ Ja kur do të luhen

Pas vendimit për sa i përket kampionatit evropian, i cili është shtyrë për verën e vitit të ardhshëm 2021, duket se është marrë edhe vendimi për...

Sport 19:04 - 14 Mars, 2020

Coronavirusi shkatërroi gjithçka/ Champions dhe Europa League me format të ri

Champions League dhe Europa League mund të rifillojnë sipas një formati të ri në momentin që UEFA do të vendosë të luhet sërish pasi ndalesës prej...

Sport 13:25 - 28 Shkurt, 2020

Europa League, hidhet shorti/ Do të kemi supersfida në fazën e 1/8-ve

Në Nion të Zvicrës u hodh shorti i fazës së 1/8-ave të Europa Leagues. Nga tetë çiftet e këtij raundi spikat pas dyshim Sevilla – Roma,...

Sport 23:01 - 27 Shkurt, 2020

Europa League/ Inter dhe United kualifikohen me lehtësi, Arsenali shkon në shtesë

Inter ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj bullgarëve të Ludogorets për të kaluar në fazën e 1/8 të Europa League. Skuadra e drejtuar nga Antonio...

Premier Liga 22:20 - 27 Shkurt, 2020

Europa League: Befasi në Londër, Olympiakos trondit Arsenalin (video)

Olympiacos befason Arsenalin. Grekët kanë zhbllokuar ndeshjen në minutën e 53-të, duke reaguar pas humbjes 0-1 në Greqi. Valbuena krosoi nga këndorja dhe mbrojtësi Cisse goditi...

Sport 22:02 - 27 Shkurt, 2020

Europa League, 45 minutat e para/ Inter dhe United zgjidhin kualifikimin

Interi po përballet në “San Siro” me Ludugorets, ndeshje që zhvillohet pa praninë e tifozëve për shkak të frikës nga koronavirusi (ndeshja e parë përfundoi 2-0...

Premier Liga 21:15 - 27 Shkurt, 2020

Gafa e javës vjen nga Europa League/ Video: Nuk do ta besoni se çfarë rasti humbet ylli i “Ujqërve”

Espanyol u shkatërrua nga Wolves në Angli me rezultatin 4-0 në ndeshjen e parë dhe sfida e sotme nuk kishte shumë histori. Të dy skuadrat zhvilluan...

Sport 20:56 - 27 Shkurt, 2020

Europa League/ Nuk zhgënjejnë të mëdhatë, ja ekipet që sigurojnë biletën për fazën tjetër

Roma ka siguruar pa probleme kalimin për në raundin e 1/8-ave të Europa League, pasi ka marrë një barazim 1-1 në fushën e Gent, ndërsa në...

Sport 15:50 - 27 Shkurt, 2020

E fundit/ Shtyhet ndeshja mes dy ekipeve të mëdha në Europë League, pritet stuhi e frikshme

Kushtet atmosferike bëhen shkak për anulimin e një prej ndeshjeve të sotme në Europa League. RB Salzburg-Eintracht Frankfurt nuk mund të zhvillohet sonte. Kjo përballje ishte...

Sport 22:59 - 20 Shkurt, 2020

Europa League: Roma mjaftohet me një gol, Arsenali fiton në “ferrin” grek/ Rezultatet e plota

Arsenali ka marrë një fitore të rëndësishme në Greqi ndaj Olympiacos. Ishte një ndeshje e dominuar nga vendasit për shumicën e kohës, por në fund Topçinjtë...

Premier Liga 22:21 - 20 Shkurt, 2020

Europa League/ Video: “Ujqërit” shënojnë një supergol, çfarë predhe

Wolves ka kaluar në avantazh të dyfishtë në sfidën kundër Espanyolit. Ruben Neves shënoi golin e dytë në minutën e 52′. Ai ndali një top me...

Sport 22:11 - 20 Shkurt, 2020

Klubi i madh gjerman me ofendime të rënda në Europa League (foto)/ UEFA përgatit dënimin drastik

Frankfurti fitoi me rezultatin 4-1 kundër Salzburgut në ndeshjen e parë të vlefshme për 1/32 në Europa League. Ekipi gjerman mund të ketë dalë i fituar...

Sport 20:56 - 20 Shkurt, 2020

Europa League: Fiton Interi, ngecin Man. United dhe Sevilla/ Rezultatet e plota

Interi ka mposhtur Ludogorets në Bullgari me rezultatin 2-0. Në ndeshjen hapëse të fazës së nokautit t Europa League, zikaltrtit kanë bërë mjaftueshëm duke u vendosur...

Seria A 20:28 - 20 Shkurt, 2020

Europa League: Interi shënon më në fund në Bullgari, blerja e bujshme e janarit e bën sefte

Më në fund Interi ia ka dalë të zhbllokojë ndeshjen me Ludugorets. Zikaltrit kanë kaluar në avantazh në minutën e 71-të në Bullgari me anë të...

Seria A 18:13 - 5 Shkurt, 2020

Zbulohet kushti/ Nainggolan do të qëndrojë te Cagliari nëse…

Radja Nainggolan mund të qëndrojë përfundimisht te Cagliari. Eshtë drejtori i përgjithshëm i klubit, Mario Passetti, që deklaron se mesfushori belg ndihet mirë me ekipin sard...