Connect with Us

All posts tagged "everton"

Premier Liga 16:03 - 1 Mars, 2020

Video: Çfarë gafe nga De Gea, i dhuron golin Evertonit

Nuk kanë fund gafat e David De Geas te Mançester Juantjid. Portieri spanjoll, është duke kaluar një moment jo të mirë te skuadra e Premier Ligës....

Premier Liga 19:34 - 23 Shkurt, 2020

Super ndeshje në Londër/ Arsenali me fitore spektakolare ndaj Evertonit të Ancelottit

Arsenali ka mposhtur Evertonin 3-2 në një prej ndeshjeve më të bukura të këtij sezoni. Gola dhe emocione pa fund në Emirates teksa të besuarit e...

Premier Liga 18:52 - 5 Janar, 2020

I lë të gjithë gojëhapur/ Video: Ylli i Liverpool shënon gol të pabesueshëm

Liverpool ka kaluar në avantazh përballë rivalëve të Everton, në sfidën e vlefshme për raundin e tretë të FA Cup. Jurgen Klopp aktivizoi një skuadër shumë...

Premier Liga 22:25 - 21 Dhjetor, 2019

A e zgjodhi Evertonin prej parave?/ Ancelotti flet troç

Carlo Ancelotti u rikthye pas tetë vitesh në Premier League dhe firmosi një kontratë 4.5-vjeçare me Everton. Trajneri i njohur ndihet entuziast për nisjen e aventurës...

Premier Liga 15:38 - 21 Dhjetor, 2019

Ndeshja më e shëmtuar e sezonit/ Evertoni dhe Arsenali zhgënjejnë tifozët

Evertoni dhe Arsenali kanë barazuar pa gola në ndeshjen hapëse të javës së 18-të të Premier League. Një ndeshje e mërzitshme dhe pa pikë emocioni në...

Premier Liga 12:48 - 21 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Ancelotti merr drejtimin e ekipit të madh/ Paga e tij është e frikshme

Everton ka zyrtarizuar pak më parë Carlo Ancelottin si trajnerin e tyre të ri. Italiani ka nënshkruar një kontratë 4.5-vjeçare me klubin anglez dhe do të...

Premier Liga 19:55 - 19 Dhjetor, 2019

Zbulohet paga e Ancelottit te klubi i ri/ Nuk do ta besoni sa mijë euro do të fitojë brenda një dite

Pas shkarkimit nga Napoli, Carlo Ancelotti pritet të zyrtarizohet nga momenti në moment tek Everton. 60-vjeçari do të nënshkruajë një kontratë për 4 vite e gjysmë...

Premier Liga 14:29 - 19 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Ancelotti dhe Ibrahimovic do të transferohen tek ky ekip

Pas shkarkimit nga Napoli, Carlo Ancelotti nuk do të bëjë pushim, por pritet shumë shpejt të nisë një aventurë të re. 60-vjeçari është në bisedime me...

Premier Liga 18:36 - 17 Dhjetor, 2019

Zbardhen detajet e marrëveshjes, gati zyrtarizimi i Ancelottit tek ekipi i ri

Mungon vetëm zyrtarizimi, por tani duket se nuk ka më dyshime. Carlo Ancelotti do të ulet në stolin e Evertonit, me një mision të vështirë, për...

Premier Liga 14:44 - 13 Dhjetor, 2019

Ancelotti drejt Anglisë, por jo tek Arsenali

Të martën vonë në mbrëmje nënshkroi divorcin me Napolin, të premten ka nisur bisedimet me Everton. Carlo Ancelotti nuk humbet asnjë minutë kohë dhe është menjëherë...

Premier Liga 15:31 - 7 Dhjetor, 2019

4 gola të shënuar/ Everton i jep leksione Chelseas

Evertoni ka mundur në “Goodison Park” 3-1 Chelsean për javën e 16-të të Serisë A. Vendasit gjetën rrjetën që në minutën e 5′ me brazilianin Richarlison,...

Premier Liga 20:34 - 5 Dhjetor, 2019

Klopp dhe Liverpool bëjnë dëmin e radhës/ Shkarkohet trajneri i njohur

Humbja e Evertonit 5-2 në derbi mbrëmë ndaj Liverpoolit i ka kushtuar shtrënjtë trajnerit portugez Marco Silva. Klubi anglez ka shkarkuar pak më parë trajnerin portugez...

Premier Liga 13:40 - 18 Nentor, 2019

Ish-ylli i Juventusit shpërthen kundër babait të tij/ Mos fol për jetën time

Moise Kean ka shpërthyer ndaj babait të vet, pas komenteve të këtij të fundit ku kritikonte të birin për transferimin nga Juventus tek Evertoni gjatë kësaj...

Seria A 16:53 - 13 Nentor, 2019

Juventusi e shiti për 40 milionë euro, Milani po mendon ta rikthejë sërish në Serie A

Moise Kean u largua në merkaton e verës nga Juventusi te Evertoni për 40 milionë euro, por aventura e sulmuesit italian nuk po shkon ashtu siç...

Premier Liga 22:04 - 3 Nentor, 2019

Lëndim horror/ Video: Koreano-veriori i thyen këmbën ish-yllit të Barçës

Një incident i rëndë ka ndodhur në ndeshjen e sotme të Premier League, mes Everton dhe Tottenham, ku lojtari i vendasve, Andre Gomes, doli më këmbën...