Connect with Us

All posts tagged "fa cup"

Kombëtare 17:20 - 2 Mars, 2020

Fantastike/ Lampard thërret Armando Brojën, për ndeshjen ndaj kampionëve të Europës

Pritjes tashmë i erdhi fundi. Armando Broja merr ftesën në ekipin e parë të Chelseat. Paraqitjet e jashtëzakonshme me të gjitha ekipet e moshave dhe golat...

Premier Liga 18:05 - 25 Janar, 2020

FA Cup, rezulatet e plota/ Zhgënjen Tottenhami, kualifikohen “Dhelprat”

Janë mbyllur 6 sfidat e orës 16:00 në FA Cup dhe fokusi më i madh, ka qenë te skuadrat e Premier League. Tottenham i Jose Mourinhos...

Premier Liga 12:32 - 7 Janar, 2020

Shoku i skuadrës bëri një pasim të pasaktë, Xhaka i shokon të gjithë me gjestin e tij

Granit Xhaka mbetet i njëjti. Sikur të mos mjaftonin përplasjet me tifozët, mesfushori shqiptar i kombëtares së Zvicrës tregon edhe njëherë temperamentin e vështirë. 27-vjeçari është...

Premier Liga 18:52 - 5 Janar, 2020

I lë të gjithë gojëhapur/ Video: Ylli i Liverpool shënon gol të pabesueshëm

Liverpool ka kaluar në avantazh përballë rivalëve të Everton, në sfidën e vlefshme për raundin e tretë të FA Cup. Jurgen Klopp aktivizoi një skuadër shumë...

Premier Liga 20:28 - 4 Janar, 2020

E pabesueshme/ Video: Shikoni si e shmang golin portieri i Man. United

Man. United nuk shkoi më shumë se barazimi 0-0 ndaj Wolves, në ndeshjen e vlefshme për turin e tretë të FA Cup. “Djajtë e Kuq” mund...

Sport 19:55 - 18 Maj, 2019

Man. City siguron trofeun e radhës/ Fitore spektakolare në “Wembley” (video)

Manchester City është skuadra e parë angleze që ka fituar tripletën vendase me titujt e Premier League, Carabao dhe FA Cup. Trofeu i tretë ka ardhur...

Sport 19:42 - 7 Prill, 2019

VIDEO: Fitore e madhe me përmbysje / Finalisti i dytë i FA Cup është Watford

Watford ka mposhtur Wolves 3-2 pas 120 minutash në gjysmëfinalen e Kupës së Anglisë. Skuadra e Gracia-s ka realizuar një mrekulli të vërtetë, duke parë se...

Sport 22:52 - 16 Mars, 2019

VIDEO: Wolves mposht “Djajtë” / United jashtë FA Cup-it

Wolverhampton ka mposhtur 2-1 Manchester United në çerekfinalen e FA Cup. Me këtë rezultat, Wolves kalojnë në gjysmëfinalen e kompeticionit, ndërsa Djajtë janë eliminuar. Ishte një...

Sport 20:13 - 16 Mars, 2019

VIDEO: City fitore me vuajtje ndaj Swansea / Shënon një shqiptar

Manchester City ka fituar me përmbysje spektakolare ndaj Swansea sot në FA Cup, duke vuajtur shumë ndaj një skuadre që bëri të pamundurën për të befasuar...

Sport 17:30 - 19 Shkurt, 2019

Burri që është burrë e mban fjalën/ Futbollisti anglez çudit botën me veprimin e tij

Scott Wagstaff, një emër i panjohur? Ndoshta, por me veprimin e tij, futbollisti i Wimbeldon në kategorinë e katërt angleze ka marrë një vëmendje të madhe...

Sport 22:36 - 18 Shkurt, 2019

Man. United thyen mallkimin/ Eleminon Chelsean nga FA Cup

Manchester United ka mposhtur 2-0 Chelsean në “Stamford Bridge” duke kaluar në çerekfinalen e FA Cup. “Djajtë e Kuq” kanë thyer mallkimin, pasi kishin katër ndeshje...

Sport 12:08 - 26 Janar, 2019

Granit Xhakën nuk e mbajnë nervat/ Shikoni se çfarë i bën kundërshtarit

Manhcester United fitoi 3-1 ndaj Arsenalit duke siguruar kualifikimin për më tej në FA Cup. Një moment tensioni ishte në pjesën e parë, aty ku Kolasinac...

Sport 22:56 - 25 Janar, 2019

Spektakël në Londër/ Man. United eleminon Arsenalin nga kupa

Man. United ka marrë një fitore bindëse ditën e sotme përballë Arsenalit, me rezultatin 1-3. Kjo sfidë ishte e vlefshme për “FA Cup” dhe  në këtë mënyrë...

Sport 18:10 - 7 Janar, 2019

Ky është lojtari më i urryer në Angli/ Rrëzoi arbitrin anësor dhe…

Sulmuesi i skuadrës së Watfordit, Isaac Success, është vënë në qendë të kritikave në rrjetet sociale, por edhe në shtypin britanik, për shkak të një episodi...

Sport 17:02 - 6 Janar, 2019

Manchester City bën për të qarë kundërshtarin/ Djemtë e Guardiolës tregohen të “pangopur”

Manchester City ka mundur me rezultatin e thellë 7-0 skuadrën e Rotherham për raundin e 1/32-ve të FA Cup. Ndeshja e zhvilluar në “Eithad Stadium” foli...