Connect with Us

All posts tagged "fabian ruiz"

Premier Liga 19:42 - 22 Mars, 2020

E gjithë bota në luftë më koronavirusin/ Klopp e ka mendjen te merkato, 80 milionë euro për shokun e Hysajt

Fabian Ruiz po shkëlqen me fanellën e Napolit dhe po ndiqet me interes nga dy skuadrat gjigante spanjolle, Real Madrid dhe Barcelona, pro duket se e...

La Liga 09:23 - 14 Janar, 2020

Nuk humb kohë/ Trajneri i ri i Barcelonës bën gati përforcimin e parë

Quique Setien u zyrarizua mbrëmë si trajneri i ri i Barcelonës, pas shkarkimit të Valverdes. 61-vjeçari ka nisur direkt nga puna, pasi ka përcaktuar lojtarin e...

La Liga 19:15 - 3 Dhjetor, 2019

Perez hap thesin, 120 milionë euro për shokun e Hysajt

Fabian Ruiz tashmë prej 2 vitesh është duke dhuruar paraqitje pozitive me skuadrën e Napolit në kampionatin italian. Spanjolli është një pikë fikse në taktikat e...

La Liga 12:22 - 18 Nentor, 2019

Ylli i Serie A lë me “gisht në gojë” Realin, zgjedh Barcelonën

Në verën e vitit 2018, Napoli bëri një transferim surprizë nga Spanja për 30 milionë euro, Fabian Ruiz, në rolin e mesfushorit. Spanjolli është rritur shumë...

La Liga 16:52 - 9 Nentor, 2019

Reali heq dorë nga Eriksen dhe Pogba, tani do me çdo kusht shokun e Hysajt

Real Madrid ka ndryshuar objektiv në merkato sa i përket repartit të mesfushës. Pasi u përpoqën gjatë verës për të afruar Paul Pogba nga Manchester United...

La Liga 12:29 - 10 Shtator, 2019

E zbulon prestigjozja spanjolle/ Ylli i Serisë A do të jetë përforcimi i parë i Barcelonës në vitin 2020

Merkato verore është mbyllur më 2 shtator, por klubet e mëdha kanë filluar përgatitjet për përforcimet në merkaton e janarit. E përditshmja sportive katalanase “Mundo Deportivo”...