Connect with Us

All posts tagged "falje"

Seria A 13:38 - 28 Janar, 2020

Pësoi gol qesharak në derbi/ Strakosha bën gjestin e madh

Derbi i madh i kryeqytetit të Italisë mes Romës dhe Lazios, përfundoi në barazim 1-1, ku dy golat u shënuan pasa gafave të rënda të portierëve...

Sport 11:07 - 4 Prill, 2019

Tifozët zikaltër nuk e kanë falur/ Ky është urdhëri i çuditshëm për Icardin (Video)

Mauro Icardi u rikthye me gol në fushën e blertë. Sulmuesi shënoi golin e dytë në fitoren 0-4 të Interit në fushën e Genoa-s. Argjentinasi u...

Sport 10:15 - 5 Janar, 2019

Përfundoi në spital pas goditjes së tij/ Kundërshtari bën gjestin e madh ndaj sulmuesit të Kombëtares tonë

Rey Manaj, sulmuesi shqiptar i Albacete, është transferuar në një spital në Granada, pasi pësoi një lëndim në kokë, gjatë ndeshjes së të premtes kundër ish-ekipit...

Sport 14:05 - 11 Nentor, 2018

Kërkon falje pasi dështoi në ndeshjen e vitit në Gjermani/ Isha disi i lodhur, i sëmurë

Në kuadër të javës së 11-të në Bundesliga, Borussia Dortmundi triumfoi ndaj Bayern Munchen në Klasiken gjermane me rezultat, 3-2. Me këtë humbje, skuadra e Niko...

Sport 16:32 - 4 Shtator, 2018

Dorëzohen Xhaka & Shaqiri për festimin me “shqiponjë” ndaj Serbisë/ Do të isha budalla, nëse do ta bëja përsëri

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë qenë në qendër të debateve kohët e fundit në Zvcirë, pas festimit të tyre me “shqiponjë” në fitoren 2-1 në...

Sport 12:00 - 9 Qershor, 2018

Dueli / Salah nuk është “OK” me faljen e Ramos

Sergio Ramos vazhdon të kritikohet nga mediet evropiane për gjestin që bëri në finalen e “Champions League”. Mbrojtësi spanjoll ishte njeriu që dëmtoi futbollistin e momentin,...

Sport 19:50 - 16 Tetor, 2015

Bale i kërkon falje Ronaldos për deklaratat e menaxherit

Pas kualifikimit historik me Uellsin në Francë 2016, Gareth Bale u rikthye në Madrid, ku fillimisht u takua me Cristiano Ronaldon, për të sqaruar pozicionin e...

Sport 19:20 - 14 Tetor, 2015

Manaj i kërkon falje De Biasit

Në një bisedë për “FC Inter News”, Manaj i kërkon ndjesë italianit për përgjigjet e dhëna, ku justifikohet me faktin që është keqinterpretuar nga fjalët që...

Sport 17:19 - 19 Shtator, 2015

Nuk ka falje për Kroacinë

Një simbol nazist, e famshmja “svastika”, në fushën e stadiumit “Polijud” të Splitit, i ka kushtuar rëndë Kroacisë, që nuk do të falet. Në ndeshjen kundër...

Sport 13:17 - 2 Shtator, 2015

Torino, Cairo i kërkon falje De Biasit: Nuk duhej ta largoja

Presidenti i Torinos, Urbano Cairo rrëfehet në një intervistë për të përditshmen Tuttosport, ku analizon ecurinë e tij në krye të presidencës gjatë 10 viteve në...

Sport 17:30 - 4 Korrik, 2015

Bayern u kërkon falje myslimanëve, ja pse (Foto)

Kampioni i Gjermanisë, Bayern Munich ka treguar edhe një herë se është klub i madh. Klubi i ka kërkuar falje të gjithë agjëruesve për fotot me...