Connect with Us

All posts tagged "fanellë"

Seria A 16:21 - 13 Shkurt, 2020

Foto/ Interi bën ndryshimin e madh te fanella

Fanella e Interit për sezonin e ardhshëm mund të ndryshojë. Vijat e drejta (vertikale) pritet të bëhen zigzage (në ngjyrë të zezë) në një sfond blu....

La Liga 09:38 - 9 Janar, 2020

Pogba i çudit të gjithë, vesh fanellën e klubit spanjoll (foto)

Paul Pogba prej kohësh po përflitet për një kalim në kampionatin spanjoll të futbollit. Mesfushori i Manchester United është i pa kënaqur “Old Trafford” dhe dëshiron...

Seria A 18:38 - 2 Janar, 2020

Marrin fund dilemat/ Ja numri që do të mbajë Ibrahimovic te Milan

Zlatan Ibrahimovic është edhe zyrtarisht një futbollist i Milanit. Suedezi ka firmosur një kontratë gjashtë mujore me opsion për rinovimin edhe për 1 sezon tjetër. 38-vjeçari...

Seria A 20:54 - 20 Dhjetor, 2019

Juventusi me fanellë të veçantë për finalen e Superkupës/ (Foto) A ju pëlqen?

Juventusi dhe Lazio do të përballen të dielën në Riad për finalen e Superkupës së Italisë. Për këtë ndeshje, skuadrat do të duhet t’i kenë fanellat...

Seria A 16:56 - 2 Dhjetor, 2019

Ditëlindja e 120-të, Milani surprizon tifozët me dhuratën e saj

Në prag të 120 vjetorit të krijimit, që është më datë 16 dhejtor, Milani ka surprizuar tifozët me fanellën e re e dizenjuar nga PUMA, e...

Sport 16:18 - 16 Nentor, 2019

Shpërthen kampioni i botës/ E trishtë ajo që po ndodh me fanellën numër 10 të Brazilit

Fantazisti i Milanit, Paqueta mori numrin 10 të Brazilit dje në miqësoren ndaj Argjentinës, në mungesë të kapitenit Neymar, por nuk e justifikoi aspak atë dhe...

La Liga 10:26 - 15 Nentor, 2019

Interesante/ Ky është lojtari i vetëm të cilit Messi i ka kërkuar të këmbejnë fanellën

Në përfundim të ndeshjeve, shumë futbollistë vendosin të ndërrojnë fanellat me kolegët e tyre dhe kjo është një gjë fare normale. Por, ka edhe nga ata...

La Liga 16:32 - 12 Nentor, 2019

Barça nxjerr në treg fanellën e rë, e cila ka një dedikim mjaft të veçantë

Barcelona ka prezantuar fanellën për 120 vjetorin, që nga nesër do të dalë në shitje në një pjesë të dyqaneve të katalanasve. Prej 20 nëntorit fanella...

Sport 21:20 - 7 Tetor, 2019

Tifozët nuk e pëlqejnë/ Italia publikon fanellën e re, ndryshon ngjyra historike

Kombëtarja e Italisë ka publikuar sot fanellën e re që ka ndryshime drastike nga ajo që kemi parë deri më sot. Sponsori i ri “Puma” dhe...

Seria A 18:28 - 23 Gusht, 2019

Interi zbulon numrat e futbollistëve (foto)/ Surpriza më e madhe ndodh me Icardin

Interi ka publikuar pak minuta më parë, listën e futbollistëve për sezonin e ri dhe numrat përkatës që ata do të mbajnë. Edhe pse ka gjithë...

Seria A 11:20 - 6 Gusht, 2019

Juventusi prezanton fanellën e re/ Përfshihet edhe futbollisti i lakuar në merkato

Mes lajmeve për një largim të mundshëm të argjentinasit Dybala nga bardhezinjtë e Juventusit, klubi nga Torino ka publikuar fanellën e tretë për sezonin 2019-2020 ku...

Sport 15:09 - 14 Korrik, 2019

Hazard zgjedh numrin që do të mbajë te Reali/ Nuk është as “10” dhe as “7”

Eden Hazard vendosi të largohej nga Chelsea këtë verë, duke u prezantuar zyrtarisht si futbollisti më i ri i Real Madridit. Në konferencën e prezantimit, Hazard...

Sport 12:39 - 27 Mars, 2019

Tifozët e Juventusit revoltohen me fanellën e re/ E shëmtuar! (Foto)

Klubet më të mëdhenj të futbollit e kanë kthyer në modë ndryshimin e fanellës çdo sezon, duke bërë ndonjë ndryshim herë të vogël e herë madhor,...

Sport 16:55 - 1 Mars, 2019

Nuk e priste askush/ Barcelona ndryshon fanellën para “El Clasico”-s

Barcelona do të luajë sërish në “Bernabeu” kundër Real Madridit, të shtunën për javën e 26-të të La Liga-s. Një “El Clasico” në diferencë prej tre...

Sport 17:00 - 7 Janar, 2019

Ylli i Realit shqyen fanellën/ Tërbohen tifozët

Real Madridi humbi 0-2 dje në fushën e vet kundër Real Sociedadit. Sezoni që nisi keq për madrilenët po vazhdon në të njëjtën rrugë edhe në...