Connect with Us

All posts tagged "Federatë"

La Liga 17:30 - 16 Mars, 2020

Barcelona do titullin, nuk pyet për “koronavirusin”/ Bën kërkesën zyrtare

Ashtu si në ligat e tjera edhe në kampionatin spanjoll duhet të shpallet një fitues. Ndryshe nga Premier Liga në Spanjë diferenca është e vogël, me...

La Liga 18:51 - 12 Shkurt, 2020

U bë legjendë te Reali/ Tani hedh kandidaturën për president

Iker Casillas mesa duket i ka vënë syrin postit më të lartë të futbollit spanjoll. Sipas Cadena Ser, kampioni i botës me Spanjën kërkon të kandidojë...

La Liga 22:35 - 16 Janar, 2020

Fantastike/ Legjenda e futbollit merr postin e rëndësishëm

“San” Iker Casillas është një emër i respektuar në Spanjë. Ai ka mbështetjen e të gjithëve, madje dhe të tifozëve të Barcelonës. Ish-portieri i Realit ka...

Sport 13:18 - 13 Maj, 2019

Federata italiane tërbon Milanin/ Ia hedhë poshtë kërkesën

Kur duhen edhe dy javë nga fundi i këtij sezoni në Serie A, dilema e vetme është për kualifikimin në zonën Champions. Në garë të fortë...

Sport 14:30 - 22 Prill, 2019

Juventusi “në luftë” me Federatën/ Bardhezinjtë festojnë titullin e 37

Juventusi festoi të shtunën titullin e tetë rresht kampion dhe menjëherë pas ndeshjes lojtarët u fotografuan në grup me numrin 37, ashtu si bënë edhe lojtarë...

Sport 15:29 - 2 Prill, 2019

Nis revolucioni te Gjermania/ Ikën edhe presidenti i federatës

Federata Gjermane e Futbollit (DFB) njoftoi të martën se presidenti Reinhard Grindel kishte dhënë dorëheqjen me efekt të menjëhershëm. Dy zv.presidentët e parë, Rainer Koch dhe...

Sport 12:14 - 15 Janar, 2019

Presidenti i Realit tërbohet me arbitrat/ Merr vendimin drastik

Dy gabime radhazi në dëm të Realit të Madridit në ndeshjet e kampionatit nga arbitrat dhe mbi të gjitha nga VAR-i. Kjo gjë e ka tërbuar...

Sport 22:41 - 6 Dhjetor, 2018

Tronditet bota e futbollit/ Korrupsion dhe lidhje me krimin, arrestohet kreu i Federatës së…

Një lajm tronditës ka ardhur ditën e sotme për botën e futbollit në Peru. President i i Federatës së Futbollit të Perusë, Eduin Oviedo u arrestua...

Sport 18:20 - 23 Shtator, 2018

Skandali i madh godet futbollin/ Hiqet si i deleguari i Federatës dhe vjedh në dhomat e zhveshjes

Një burrë që u hoq si i deleguari i Federatës Italiane të Futbollit (FIGC) ka bërë “namin” në dhomat e zhveshjes gjatë një ndeshje të kampionatit...

Sport 17:20 - 16 Dhjetor, 2014

Seria A, Disiplina pezullon Garcian dhe Allegrin

Trajnerit të Romës, Rudi Garcia, i ka kushtuar shtrenjtë reagimi i dhunshëm ndaj një stjuarti në transfertën e Genoas. Gjykatësi sportiv në Federatë Italiane të Futbollit...