Connect with Us

All posts tagged "Fenerbahce"

Sport 16:52 - 29 Mars, 2020

Koronavirusi i ndërpreu super sezonin, Vedat Muriqi jep mesazhin e madh

Sulmuesi kosovar, Vedat Muriqi po kalonte një sezon fantastik me skuadrën e Fenerbahçes, të cilës iu bashkua merkaton e verës së kaluar, derisa kampionati u ndërpre...

Sport 12:22 - 1 Mars, 2020

Shënoi gol, por e festoi në mënyrë të habitshme/ Muriqit i vjen keq për ushtarët turq

Vedat Muriqi do të linte pas thatësirën e madhe pas shumë ndeshjesh pa gol, teksa shënoi në përballjen ndaj Antaliasporit në transfertë. Goli i sulmuesit shqiptar...

Premier Liga 18:11 - 9 Shkurt, 2020

Zbulohet gjithçka/ Fenerbahce ka refuzuar ofertën e frikshme të gjigantit të Europës për Vedat Muriqin

Klubi i Fenerbaces ka refuzuar plot 25 milionë euro për kartonin e gjigantit të Kosovës, Vedat Muriqi. Sipas sajtit turk, “Fotospor”, këtë shumë e ka ofruar...

Sport 12:17 - 26 Janar, 2020

Gjesti i bukur i tifozëve turq për të prekurit nga tërmeti/ Mos ki frikë…

Ditë të këqija për Turqinë. Shkak u bë një tërmet i rënë më 24 janar, që ka shkaktuar viktima të shumta dhe të plagosur. Sigurisht dëmet...

Sport 20:12 - 18 Janar, 2020

Fenerbahce merr 3 pikët/ Muriqi i bën të gjitha: asist, gol dhe karton të kuq

Fenerbahce ka marrë një fitore tejet të rëndësishme në transfertë 0-2 ndaj Gaziantep, për javën e 18-të të Superligës turke. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte...

Seria A 11:05 - 16 Janar, 2020

Merkato/ Zyrtare: Largohet nga Milani dhe bëhet shokë skuadre me bomberin shqiptar

Pas Mattia Caldara, Pepe Reina dhe Fabio Borinit, sot ka ardhur edhe largimi i katërt zyrtar nga ekipi i Milanit në këtë merkato janari. Ricardo Rodriguez...

Sport 18:56 - 9 Janar, 2020

Video: Bomberi shqiptar tregon një tjetër aftësi, këtë herë si mishpjekës

Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës, Vedat Muriqi nuk tregon vetëm aftësitë e tij në fushën e lojës, por edhe jashtë saj. Lojtari lider i Fenerbahce ka...

Sport 21:24 - 3 Janar, 2020

“Fluturon” vlera e Muriqit, ja sa kushton sot bomberi shqiptar

Vazhdon të rritet vlera e kartonit të sulmuesit të Kosovës, Vedat Muriqi. Futbollisti i i Fenerbahçes në Superligën e Turqisë, sipas Transfermartk vlerësohet në 12 milionë...

Sport 18:49 - 22 Dhjetor, 2019

Lum Kosova që e ka/ Video: Muriqi shënon në derbin e madh të Turqisë

Fenerbahce po fiton 3-1 ndaj Besiktas në derbin e madh të Turqisë. Golin e tretë për vendasit e ka shënuar Vedat Muriqi në minutën e 58′...

Premier Liga 11:33 - 20 Dhjetor, 2019

Shokë skuadre me sulmuesin shqiptar/ Zbulohet ekipi i ri i Ozil

Gazeta turke “Fotomac” raporton se është arritur marrëveshja mes Arsenalit dhe Fenerbahces për Mesut Ozil. Mesfushori me origjinë turke do të transferohet në janar te gjiganti...

Sport 21:42 - 15 Dhjetor, 2019

Video e ditës: Muriqi nervozohet me kapitenin e tij dhe i hedh…

Në Turqi asnjëherë nuk mungojnë ndeshjet e tensionit, me kartona të kuq dhe shumë gola. Kjo erdhi këtë herë nga Fenerbaçe në humbjen me rezultatin 3-1...

Sport 14:23 - 10 Dhjetor, 2019

Shënoi dy gola në ndeshjen e fundit, vjen shpërblimi i radhës për Vedat Muriqin

Vedat Muriqi ishte protagonisti kryesor në fitoren e Fenerbahce 5-2 ndaj ndaj Genclerbirligit në fundjavën e kaluar. Sulmuesi i Kosovës shënoi 2 gola, duke shkuar kështu...

Sport 18:45 - 8 Dhjetor, 2019

E bujshme/ Nuk do ta besoni se cili klub i madh kërkon Muriqin

Vedat Muriqi po vazhdon të shkëlqejë me skuadrën e Fenerbahce. Sulmuesi i Kosovës ka kirjuar një raport të pandarë me golin dhe po gjen rrjetën në...

Sport 20:26 - 6 Dhjetor, 2019

2 gola sot për Fenerbahcen, agjentë të tre ekipeve të mëdha ndjekin nga afër Muriqin

Vedat Muriqi ka shënuar 2 gola në fitoren 5-2 të Fenerbahce ndaj Genclerbirligi. Sulmuesi i Kosovës shënoi golin e barazimit 1-1 në minutën e 23′, ndërsa...

Sport 19:21 - 6 Dhjetor, 2019

Lum Kosova që e ka, Muriqi është bishë/ Shënon golin e radhës për Fenerbahcen

Vedat Muriqi nuk di të ndalet. Sulmuesi i Fenderbahce ka shënuar golin e barazimit në sfidën që gjiganti turk po luan në shtëpi ndaj Genclerbirligi. Miqtë...