Connect with Us

All posts tagged "fenomen"

Sport 08:46 - 6 Shkurt, 2020

Neymar flet pa doreza/ Zbulon futbollistin ‘fenomen’ dhe futbollistin më të mirë në histori

Neymar ka dhënë së fundi një intervistë për faqen zyrtare të FIFA-s, ku e cilëson Kylian Mbappen një ‘fenomen’, ndërsa Lionel Messin si futbollistin më të...

Sport 20:18 - 9 Tetor, 2019

Mourinho tregon futbollistin më të mirë që ka parë ndonjëherë/ Nuk është as Messi, as Ronaldo

Jose Mourinho nuk ka dyshime, braziliani Ronaldo, apo siç njihet ndryshe si Fenomeni, është lojtari më i mirë që trajneri portugez ka parë ndonjëherë. Mourinho nuk...

La Liga 20:59 - 24 Gusht, 2019

Reali zhgënjen në shtëpi/ Guardiola i jep pikën e artë ekipit të Fenomenit (video)

Real Madrid nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 në “Santiago Bernabeu” kundër Valladolid. Një ndeshje zhgënjyese për të besuarit e Zidane. Pjesa e parë...

Sport 14:52 - 22 Maj, 2019

Qëndruan në La Liga/ Ja si i shpërblen ‘Fenomeni’ lojtarët e ekipit të tij (foto)

Dikur fitoi dashurinë e të gjithë tifozëve me aftësitë e tij të pabesueshme në fushën e lojës, duke u bërë idhull për shumë e shumë njerëz....

Sport 16:02 - 9 Maj, 2019

Shpërthen kampioni i botës/ Kur fiton është Barcelona e Messit, kur humbet është faji i Coutinhos apo Valverdes

Eliminimi i Barcelonës në mënyrë të turpshme nga gjysmëfinalet e Champions-it pritet të shkaktojë një tërmet të vërtetë te gjiganti spanjoll. Sipas asaj që shkruajnë mediat...

Sport 17:35 - 6 Dhjetor, 2018

Fenomeni lëshon deklaratën e fortë/ Ja çfarë bëjnë lojtarët e sotëm kur dëgjojnë himnin e Champions League

Sa vlen Champions League në futbollin aktual? Ka lojtarë që thonë se vlen më shumë se Kupa e Botës dhe Fenomeni Ronaldo nr lidhje me këtë...

Sport 16:03 - 20 Nentor, 2018

“Fenomeni” tregon momentin më të bukur në karrierën e tij/ Ishte magjike…

Futbollin e ka në gjak dhe topi do të jetë gjithmonë pjesë e jetës së tij. Ronaldo “Fenomeni” tani është president i Valadolidit në Spanjë, ndërkohë...