Connect with Us

All posts tagged "feste"

Seria A 18:34 - 19 Janar, 2020

Video: Tifozi më i çmendur tërbohet pas golit të Milanit në fund

Tiziano Crudeli njihet nga të gjithë. Tifozi i zjarrtë i Milanit ka përjetuar një tjetër ndeshje plot emocione dhe nuk është përmbajtur nga fitorja e kuqezinjve...

La Liga 20:21 - 14 Janar, 2020

Video: Do të luajnë ndaj Realit, lojtarët festojnë si të çmendur

Unionstat de Salamanca do të luajë ndaj Real Madridit në ndeshjen e radhës në Copa del Rey. Skuadra e kategorisë së tretë nuk është frikësuar, siç...

Seria A 19:23 - 11 Janar, 2020

Ibra zbulon të vërtetën/ Ja pse festova si Zot

Zlatan Ibrahimovic foli pas takimit të fituar 0-2 ndaj Cagliarit, ku suedezi shënoi golin e dytë për Milanin e tij. Në fjalët e tij, gjiganti i...

Seria A 16:16 - 2 Dhjetor, 2019

Kanë një arsye të madhe për të festuar, lojtarët e Interit darkojnë së bashku

Interi mposhti Spalin 2-1 dje pasdite, falë një dopiete të Lautaro Martinez dhe mori kreun e renditjes në kampionatin italian, duke përfituar edhe nga hapi fals...

Sport 14:02 - 24 Nentor, 2019

Harbohet Neymar, feston si i çmendur për fitoren e ish-rivalëve të tij (video)

Triumfi i Flamengos në finalen e Copa Libertadores ka gëzuar mjaft tifozë brazilian si dhe shumë ndjekës të futbollit në të gjithë botën. Ndër to dhe...

Premier Liga 14:36 - 23 Nentor, 2019

Video: Tërbohet Mourinho, ja si e feston golin e parë në krye të Tottenhamit

Tottenhami është duke fituar 0-2 ndaj West Ham, në ndeshjen hapëse të javës së 13-të të Premier League. Kjo është ndeshja e parë e Jose Mourinho...

Sport 17:20 - 12 Nentor, 2019

Ekipi i tij fitoi 3-0, Maradona feston si i çmendur (video)

Diego Armando Maradona mbetet një personazh sa herë argjentinasi flet në një intervistë apo sa herë bën një veprim, i cili e bën të ndryshëm nga...

La Liga 17:29 - 3 Nentor, 2019

Ekipi i njohur shpallet kampion pas 14 vitesh/ Tifozët i vënë “flakën” stadiumit

Pas 14 vitesh pritjeje, Djurgarden shpallet kampion i Suedisë në javën e fundit të kampionatit në një ndeshje dramatike dhe me rivalitet të jashtëzakonshëm. Prej kohësh...

Sport 13:55 - 6 Tetor, 2019

Mori fitoren e parë me ekipin e ri/ Video: Maradona i “vë flakën” dhomës së zhveshjes

Vjen më në fund fitorja e parë e Gimnasias, nën drejtimin e Diego Armando Maradonës. Pas 7 humbjeve radhazi, 3 me El Pide de Oron trajner,...

BundesLiga 18:54 - 6 Shtator, 2019

Klopp kujton detajet nga festa e titullit/ Kisha pirë shumë, u zgjova në një…

Në vitin 2011, Jurgen Klopp u bë i njohur në Gjermani e mbarë botën, pasi arriti të fitojë titullin kampion me skuadrën e Borussias së Dortmundit,...

Sport 17:07 - 3 Gusht, 2019

Fituan Superkupën e Francës/ Kampioni i botës largon Neymarin nga festa e PSG-së (video)

Kylian Mbappe është kapur në një moment nga kamerat, teksa tërheq me forcë për krahu Neymar, duke e larguar nga fotoja zyrtare e skuadrës që fitoi...

Sport 21:21 - 18 Qershor, 2019

Festa e kampionëve të NBA kthehet në makth/ Disa të plagosur dhe disa të tjerë përfundojnë në pranga

Triumfi historik në NBA do të mbahet mend gjatë nga tifozët e skuadrës së basketbollit, Toronto Raptors. Rreth 2 milionë njerëz dolën në sheshin kryesor të...

Sport 16:07 - 15 Qershor, 2019

“Kupa rikthehet në Kukës”/ Verilindorët japin e madh për tifozët

Kukësi fitoi Kupën e Shqipërisë dhe ashtu si e do tradita nuk mund të mungonin festimet as në qytetin verilindor. Stadiumi “Zeqir Ymeri” nuk ka qenë...

Sport 16:51 - 25 Maj, 2019

Ja ku do ta festojë titullin kampion Partizani/ Zbulohen të ftuarit specialë

Partizani do të presë nesër Kukësin për javën e 35-të të Superiores dhë në përfundim të saj do të festojnë titullin e fituar pas 26 vitesh....

Sport 13:32 - 12 Maj, 2019

Video: Greqia merr “flakë”/ Ekipi i njohur pas kampionatit fiton dhe Kupën

PAOK po kalon sezonin më të mirë në historinë 93 vjeçare të saj. Skuadra nga Selaniku fitoi sot titullin e Kupës së Greqisë, i treti radhazi....