Connect with Us

All posts tagged "fifa"

Premier Liga 21:03 - 13 Gusht, 2019

Shkeli rregullat e transferimeve/ FIFA dënon Man. Cityn

Man. City është shpallur fajtor për shkeljen e rregullave të transferimeve për lojtarët nën 18 vjeç, sipas nenit 19 në rregulloren e FIFA-s. Klubi anglez ka...

Sport 10:35 - 12 Korrik, 2019

FIFA me dorë të hekurt ndaj racizmit/ Këto janë rregullat e reja

Episodet raciste janë bërë shumë evidente në vitet e fundit në futboll. Duke filluar nga ato etnike, ato për shkak të ngjyrës së lëkurës e shumë...

Sport 19:15 - 4 Korrik, 2019

Kampioni i Europës denoncon Igli Taren në FIFA/ Ja pse

Liverpooli i është drejtuar FIFA-s, për të dënuar Igli Taren dhe Lazion të cilët sipas anglezëve i kanë rrëmbyer pa të drejtë këtij klubi një supertalent....

Sport 11:47 - 14 Qershor, 2019

Ja kush janë 10 kombëtaret më të mira në botë/ Do të surprizoheni me vendin e parë

FIFA ka publikuar sot renditjen e ekipeve kombëtare në mbarë botën. Në krye të kësaj renditje mbetet Belgjika me 1764 pikë. Përfaqësuesja blege njeh vetëm fitore...

Sport 16:44 - 6 Qershor, 2019

Skandali i radhës në futboll/ Arrestohet zëvendës presidenti i FIFA-s

Korrupsioni në FIFA nuk ka fund. Skandali është thelluar dhe gjatë ditës së sotme është arrestuar numri dy i qeverisë botërore të futbollit. Ahmad Ahmad, zëvendës...

Sport 13:31 - 5 Qershor, 2019

Përfundon kongresi i FIFA-s!/ Ja kush do të jetë president për 4 vitet e ardhshme

Ka përfunduar kongresi i FIFA-s në Paris, ku është zgjedhur zyrtarisht edhe kreu i ri i shtëpisë së futbollit botëror. Gianni Infantino është rizgjedhur president, pasi...

Sport 20:22 - 22 Maj, 2019

FIFA merr vendimin final/ Ja me sa ekipe do të jetë Botërori i vitit 2022

Botërori i vitit 2022 që do të mbahet në Katar do vazhdojë të jetë me 32 ekipe. Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino, deklaroi pak muaj më...

Sport 09:42 - 24 Prill, 2019

Gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë/ FSHF vendos arbitra të FIFA-s

Federata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar gjyqtarët që do të gjykojnë sot në Gjirokastër sfidën mes Luftëtarit dhe Tiranës. Është vendosur që takimin do ta gjykojë...

Sport 11:24 - 4 Prill, 2019

Renditja zyrtare e FIFA-s/ Shqipëria në rënie, Kosova në rritje. Nuk ka ndryshime në 3 vendet e para

Ditën e sotme, FIFA ka publikuar zyrtarisht renditjen më të fundit përsa i përket Kombëtareve. Në këtë listë, Kombëtarja e Shqipërisë ka rënë me një pozicion,...

Sport 15:08 - 1 Prill, 2019

Renditja e fundit e FIFA-s/ Bie Shqipëria, rezultat rekord për Kosovën

Renditja zyrtare e FIFA-s pritet të publikohet më datë 4 prill, por nga një përllogaritje e thjeshtë e “Football Rankings”, duke marrë parasysh ndeshjet e luajtura...

Sport 17:07 - 25 Mars, 2019

Cardiff nuk paguan për blerjen e Emiliano Sala / Klubi ka dy arsye

Cardiff City do të paraqesë në FIFA pretendimin se kontrata e nënshkruar e Emiliano Sala nga Nantes nuk i lidhte ligjërisht palët. Klubi nga Uellsi ka...

Sport 12:00 - 20 Mars, 2019

Rishfaqet Platini dhe lëshon akuza të rënda/ Më dënuan të mallkuarit e FIFA-s, sa për VAR-in…

Rishfaqet Michel Platini. Në një intervistë për “Corriere della Sera”, ish-presidenti i UEFA-s akuzoi FIFA-n për dënimin e tij, si dhe komentoi edhe përdorimin e teknologjisë...

Sport 11:12 - 16 Mars, 2019

FIFA miraton formatin e ri të Botërorit për Klube/ Do të mbahet një herë në 4 vjet dhe…

FIFA i ka hapur udhë formatit të ri të Botërorit për Klube, që duke filluar nga viti 2021 do të zhvillohet një herë në 4 vite,...

Sport 13:52 - 11 Mars, 2019

Shpërthen skandali i madh në FIFA/ Shkak Botërori i Katarit

FIFA duket se është e mbuluar e gjitha me skandale. Një tjetër  ka shpërthyer këto ditë në lidhje me vendin organizator të Botërorit 2022 që do...

Sport 16:30 - 8 Mars, 2019

FIFA refuzon kërkesën/ Nuk ka merkato për gjigantët e Londrës

FIFA ka refuzuar kërkesën e Chelsea-t për të pezulluar vendimin për bllokimin njëvjeçar të merkatos, gjatë kohës që klubi do të përgatitet për të kundërshtuar në...