Connect with Us

All posts tagged "Finale"

Sport 11:47 - 9 Nentor, 2019

Zbulohet plani i UEFA-s/ Finalja e Champions League do të luhet jashtë Europës

UEFA po mendon që finalja e Champions League për vitin 2024 të luhet jashtë Europës, konkretisht në SHBA. Madje, është zbuluar edhe stadiumi ku pritet të...

Sport 16:27 - 15 Tetor, 2019

Sulmet ndaj kurdëve/ UEFA i heq Turqisë organizimin e finales së Champions League?

Finalja e Champions League e sezonit 2019-2020 është përcaktuar të luhet në Stamboll, por për shkak të ngjarjeve të fundit, UEFA mund të ndryshojë destinacionin për...

Sport 22:21 - 28 Shtator, 2019

Kampionati Botëror i Atletikës/ Video: Ja kush është njeriu më i shpejtë në botë

Atletika ka njohur mbretin e saj të ri në garën e 100 metrave dhe ai është Christian Coleman. 23-vjeçari amerikan konsiderohet si pasardhësi ideal i legjendës...

BundesLiga 20:28 - 24 Shtator, 2019

Merret vendimi zyrtar/ Finalja e Champions League 2022 do të luhet në Gjermani

Në mbledhjen e sotme të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s në Ljubljana është vendosur që finalja e Champions League 2022 të luhet në “Allianz Arena”, stadiumi i...

Sport 16:17 - 15 Shtator, 2019

Përfundon kampionati Botëror i Basketbollit/ Titulli vjen në Europë

Spanja është shpallur kampione e botës në basketboll për meshkuj, në turneun që u mbajt në Kinë për herë të parë. Iberikët mundën në finale Argjentinën...

Sport 22:02 - 8 Gusht, 2019

“Goditi” VAR-in/ Dënohet sulmuesi brazilian

Sulmuesi brazilian, Gabriel Jesus, është pezulluar për dy muaj nga Conmebol, Konfederata e Futbollit Amerikanojugor, pas kartonit të kuq të marrë gjatë Kupës së Amerikës të...

Sport 16:19 - 13 Korrik, 2019

E jashtëzakonshme/ Tenistja rumune mposht legjendën amerikane në finalen e Wimbledon

Simona Halep është fituese e turneut të Wimbledon, pasi ka mposhtur në finalen e sotme amerikanen legjendare Serena Williams, me rezultatin e pastër 2-0 (6-2, 6-2)....

Sport 00:02 - 8 Korrik, 2019

Finale me gola, spektakël, penallti dhe karton të kuq/ Brazili fiton Kupën e Amerikës (video)

Brazili mund 3-1 Perunë dhe fiton Kupën e Amerikës pas 12 vitesh. Një finale me gola, spektakël dhe emocione nga fillimi deri në fund. Brazilianët zhbllokuan...

Sport 22:55 - 7 Korrik, 2019

Spektakël në “Maracana”/ 2 gola në 4 minuta, Brazili e mbyll pjesën e parë në avantazh (video)

Sapo ka përfunduar pjesa e parë e finales së Kupës së Amerikës me rezultatin 2-1 mes Brazilit dhe Perusë, që po luhet në mitikun “Maracana”. Vendasit...

Sport 22:20 - 7 Korrik, 2019

Shpërthen “Maracana”/ Brazili shënon golin e parë të finales (video)

Po luhet në stadiumin mitik “Maracana” finalja e Kupës së Amerikës mes Brazilit dhe Perusë. Vendasit kanë zhbllokuar rezultatin që në minutën e 15′, pas një...

Sport 21:18 - 7 Korrik, 2019

Brazil-Peru/ Këto janë formacionet zyrtare të finales

Finalja e Kupës së Amerikës sheh sonte përballë Brazilin organizator dhe Perunë, një finale disi e papritur duke llogaritur sidomos këta të dytët që kaluan disa...

Sport 16:06 - 7 Korrik, 2019

Finalja e Kupës së Amerikës/ Brazili synon trofeun përballë surprizës së këtij edicioni

Në orën 22:00, Brazili do të luajë në finalen e Kupës së Amerikës përballë Perusë. Pesë herë kampionët e botës janë favoritët e padiskutuar të këtij...

Sport 11:26 - 4 Korrik, 2019

Tronditet Brazili para finales/ Humbet yllin e madh

Brazili ka marrë një lajm të keq për finalen e Kupës së Amerikës, kundër Perusë. Willian nuk do të luajë në finalen e 7 korrikut. Braziliani...

Sport 17:19 - 9 Qershor, 2019

Bëri xhiron e botës në finalen e Championsit/ Wolanski: Shumë futbollistë kanë filluar të më…

Ajo është padyshim femra më e përfolur e momentit. Veprimi i saj në finalen e UEFA Champions League tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, ku një gjë...

Sport 15:38 - 6 Qershor, 2019

Finalja e Champions League do të përsëritet/ Ja pse

Finalja e Ligës së Kampionëve në Afrikë do të luhet sërish. Skuadrat e Esperance dhe Casablanca do të zbresin edhe njëherë në fushë pas përfundimit në...