Connect with Us

All posts tagged "fiorentina"

Seria A 13:00 - 4 Mars, 2020

Si sot dy vite më parë ndërroi jetë ylli i Italisë, presidenti i ekipit me fjalë të ndjera

Davide Astori nuk jeton më, por në Firence vazhdojnë ta përkujtojnë me shumë dashuri. Numri 13 i tij është kudo te Fiorentina, ndërkohë që vendin e...

Seria A 18:54 - 23 Shkurt, 2020

Tifozët e Milanit e teprojnë, i urojnë vdekjen ose coronavirusin ish-yllit të tyre

“Astori vdiq keq… Ishalla sa më shpejt e shoqëron! Kopil famëkeq!”… Ka qenë ky mesazhi që një tifoz (pseudo më saktë) i ka dërguar Patrick Cutrones...

Seria A 18:41 - 9 Shkurt, 2020

Futbollisti i Serisë A hyn në histori, luan dy herë brenda javës me dy ekipe të ndryshme

Valentin Eysseric do të kalojë në histori duke qenë futbollisti i parë që zhvillon në të njëjtën javë të kampionatit dy ndeshje me dy skuadra të...

Seria A 18:44 - 4 Shkurt, 2020

Lëshoi gojën me akuza të rënda ndaj arbitrit dhe Juves/ E pëson keq me një super gjobë

Humbja ndaj Juventusit në Torino u ndoq nga akuzat e rënda të presidentit Roço Commisso te Fiorentina, sidomos për penalltinë e dytë të bardhezinjvë, që vulosi...

Seria A 15:52 - 2 Shkurt, 2020

Presidenti i klubit të madh të Serisë A lëshon akuza të rënda/ Juventusi fitoi fal arbitrave

Presidenti i Fiorentinës Rocco Commisso ishte në tribunën e “Allianz Stadium” për të ndjekur sfidën ndaj Juventusit, ndërsa në përfundim nuk e fshehu pakënaqësinë ndaj vendimeve...

Seria A 11:59 - 2 Shkurt, 2020

Juventus-Fiorentina, formacionet zyrtare/ Sarri lë në stol “diamantin”

Juventusi do të presë Fiorentinën në “Allianz Stadium”, për javën e 22-të të Serisë A. Bardhezinjtë do të duan të rikthehen te fitorja, pas humbjës së...

Sport 19:19 - 31 Janar, 2020

Boateng vazhdon me shëtitjet/ Largohet nga Fiorentina, befason me ekipin e ri

Kevin Prince Boateng e mbyll shumë shpejt përvojën e tij te Fiorentina. Ish-sulmuesi i Milanit dhe Sassuolos po në Serinë A ka vendosur t’i bashkohet Besiktasit...

Seria A 22:43 - 18 Janar, 2020

Napoli dhe Hysaj janë katastrofë, i mund Fiorentina në shtëpi

Është mbyllur takimi në Sao Paolo mes Napolit dhe Fiorentinës, me fitoren e pastër 0-2 të miqve. Golat nga Chiesa dhe Vlahovic i japin fitoren Fiorentinës...

Seria A 16:37 - 29 Dhjetor, 2019

Ish-ylli i Milanit bën deklaratën e fortë/ Paraja është mallkim, futbolli i sotëm thjesht biznes

Sulmuesi i Fiorentinës, Kevin-Prince Boateng, thotë se paraja në futboll është mallkim, ndërsa futbolli është vetëm biznes tani dhe lojtarët nuk janë asgjë më shumë se...

Seria A 12:01 - 21 Dhjetor, 2019

Humbja e fundit i kushton shtrenjtë/ Zyrtare: Ekipi i madh italian shkarkon trajnerin

Fiorentina ka shkarkuar trajnerin Vicenzo Montella, pas humbjes së djeshme në fushën e saj 1-4 ndaj Romës. “Fiorentina njofton se Vicenzo Montella është liruar nga detyrat...

Seria A 23:00 - 20 Dhjetor, 2019

Roma e papërmbajtshme, shtyp Fiorentinën

Humbja me Parmën e ka zgjuar Romën, që vijon ecurinë e rezultateve pozitive. Verdhekuqtë triumfuan sonte në transfertë kundër skuadrës së Fiorentinës, me rezultatin e thellë...

Seria A 20:20 - 20 Dhjetor, 2019

Fiorentina – Roma/ Formacionet zyrtare

Fiorentina-Roma është ndeshja e parë e javës së 17-të, e cila do të luhet sot në orën 20:45 në “Artemio Franchi”. Vendasit gjenden në vendin e...

Seria A 22:55 - 15 Dhjetor, 2019

Interi i pafat, e pëson në fund/ Tërbohet Conte

Është mbyllur takimi i Serie A mes Fiorentinës dhe Interit, i vlefshëm për javën e 16-të në Serie A. Kjo sfidë, u mbyll me rezultatin e...

Seria A 21:03 - 15 Dhjetor, 2019

Fiorentina-Inter/ Video: Zikaltrit në avantazh, shënon një ish

Interi ka kaluar në avantazh vetëm pas 9 minutave në lojë në transfertën e javës së 17-të në Serie A ndaj Fiorentinës. Ishte pikërisht Borja Valero...

Seria A 12:30 - 15 Dhjetor, 2019

Fiorentina-Inter/ Conte befason me vendimin e tij, ul në stol titullarin e padiskutueshëm

Interi do të luajë një transfertë mjaft delikatë mbrëmjen e sotme, teksa do të përballet me Fiorentinën, me qëllim ruajtjen e vendit të parë dhe diferencës...