Connect with Us

All posts tagged "fitore"

BundesLiga 20:36 - 7 Mars, 2020

Dortmundi nuk i ndahet Bayernit, merr fitoren e radhës

Borussia Dormund duket se do të jetë edhe këtë vit rivalja kryesore përballë Bayern Munchen në garën për titullin kampion në Gjermani. Verdhezinjtë ia kanë arritur...

Super Liga 14:25 - 1 Mars, 2020

Arsenali i treti/ Ja kush janë ekipet me më shumë ndeshje rresht pa humbje në histori

Plot 42 ndeshje pa humbje rregjistroi Liverpool i Jurgen Klopp në Premier League duke na treguar se po, kemi të bëjmë me një skuadrër të transformuar....

Seria A 14:33 - 23 Shkurt, 2020

Strakosha me shokë nuk pyesin as për “coronavirus”/ Marrin fitoren e madhe në transfertë

Lazio e Simone Inzaghit nuk i ndahet Juves dhe ecën me ritmin e një skuadre që po luan për titullin. Bardhekaltrit e çuan në 20 numrin...

Premier Liga 17:03 - 16 Shkurt, 2020

Tottenhami fiton në frymën e fundit/ Tërbohet Mourinho

Tottenham ka marrë një fitore dramatike me shifrat 2-3 ndaj Aston Villës në transfertë. Ekipi i drejtuar nga Jose Mourinho festoi pikërisht në minutën e fundit...

La Liga 23:00 - 9 Shkurt, 2020

5 gola, penallti dhe dy kartona të kuq/ Barcelona merr fitoren e vështirë ndaj Betis

Barcelona ka marrë një fitore të vështirë në transfertë 2-3 ndaj Betis. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte Clement Lenglet, pa harruar edhe Messin, i cili...

Sport 20:04 - 1 Shkurt, 2020

Fitore me goleadë/ PSG bën qejf, Tuchel ul në stol yllin e madh

Paris Saint Germain mposhti pa shumë vështirësi 5-0 Montpellier mbrëmjen e sotme në “Parc Des Princes”, në një sfidë që pritej të ishte shumë më e...

Premier Liga 17:59 - 1 Shkurt, 2020

Nuk ka shanse që Liverpooli të ndalet/ Vjen fitorja e radhës

Liverpooli i këtij sezoni nuk rresht së fituari. Djemtë e Klopp fituan 4-0 në “Anfield” ndaj Southampton, për javën e 25-të të Premier League. Pjesa e...

Sport 19:18 - 21 Janar, 2020

Cungu pas fitores në Durrës/ Tani nuk më dhëmb koka…

Trajneri i Laçit, Armando Cungu, u shpreh shumë i kënaqur me të tijtë pas fitores 0-1 kundër Teutës. Menjëherë pas ndeshjes, numri një i stolit kurbinas...

Super Liga 19:00 - 21 Janar, 2020

Fitore e madhe e Skënderbeut ndaj Partizanit/ 5 gola të shënuar në Korçë, karton i kuq, penallti dhe sherr

Gola, penallti, kartonë të kuq dhe emocione, ndeshja ndërmjet Skënderbeut dhe Partizanit i dhuroi të gjitha. Korçarët fituan me rezultatin 3-2 ndaj “Demave të kuq” duke...

Premier Liga 21:11 - 19 Janar, 2020

Habit Klopp pas fitores ndaj Man. United/ Nuk jam budalla…

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, foli menjëherë pas ndeshjes së fituar 2-0 kundër Manchester United. Kjo fitore e afron ekipin e tij edhe më shumë me...

Seria A 18:05 - 19 Janar, 2020

Ibrahimovic tregohet i sinqertë pas fitores së Milanit/ Nuk ishte…

Dygolëshi i Ante Rebic dhe “predha” e Theo Hernandez i dhuruan një fitore shumë të rëndësishme për vazhdimësinë Milanit. Kuqezinjtë mposhtën 3-2 në shtesa Udinesen dhe...

BundesLiga 17:27 - 19 Janar, 2020

Video: Bayerni e nis vitin me fitore të bukur, 10 minuta edhe për futbollistin shqiptar

Bayern Munich e ka nisur vitin e ri me këmbë të mbarë, pas fitores së thellë 0-4 në transfertë ndaj Hertha Berlinit. Pjesa e parë u...

Premier Liga 21:29 - 18 Janar, 2020

Video: Ekipi i tij fitoi në minutën e fundit, legjenda feston si i çmendur

Newcastle mori një fitore të çmendur në minutën e fundit pasditen e sotme ndaj Chelseat, duke triumfuar me shifrat 1-0. Goli i realizuar nga Hayden në...

La Liga 19:13 - 18 Janar, 2020

Zidane flet pas fitores së vështirë/ Ai lojtar më ka çuditur

Real Madrid mori një fitore mjaft të rëndësishme pasditen e sotme ndaj Sevillas në shtëpi me shifrat 2-1. Një ndeshje që nuk ishte aspak e lehtë...

BundesLiga 17:27 - 18 Janar, 2020

Video: Fitore spektakolare e Dortmundit/ Ky 19-vjeçar çudit botën

Dortmundi e ka nisur vitin 2020 me një fitore spektakolare 3-5 në transfertë ndaj Augbsburg. Protagonisti kryesor i këtij takimi ishte 19-vjeçari, Erling Haaland, i transferuar...