Connect with Us

All posts tagged "Flamurtari"

Sport 16:02 - 20 Mars, 2020

Habit trajneri i vlonjatëve/ “Flamurtari s’mund të rrëzohet nga Superliga”

Futbolli ka ndaluar në Shqipëri dhe kjo vjen në një moment kyç për Kategorinë Superiore. Klubet po I afroheshin sprintit të fundit dhe tashmë po jepnin...

Sport 16:19 - 8 Mars, 2020

Flamurtari bëri surprizën në Durrës/ Zv.trajneri: Ardhja e atyre ka ndryshuar ekipin

Flamurtari arriti të merrte një pikë të rëndësishme ndaj Teutës në barazimin 1-1. Në fund të ndeshjes për “Supersport”, në vend të trajnerit Troisi, foli zv.trajneri...

Sport 15:57 - 8 Mars, 2020

Teuta bën bllofin në shtëpi, Flamurtari bën surprizën (video)

Teuta ka bërë një hap të gabuar ndaj Flamurtarit, duke mos shkuar më shumë sesa një barazim në shifrat 1-1. Në këtë mënyrë durrsakët nuk arrijnë...

Super Liga 14:50 - 8 Mars, 2020

45-minutat e para/ Teuta-Flamurtari, Luftëtari-Bylis, ja rezultatet dhe golat

Janë mbyllur 45 minutat e para të dy ndeshjeve të orës 14:00, të vlefshme për javën e 26-të të Superiores. Surprizë e madhe në “Niko Dovana”,...

Sport 14:30 - 8 Mars, 2020

Video: Surprizë e madhe në “Niko Dovana”, lojtari i Flamurtarit shënon supergol

Befasi e madhe në Durrës, aty ku skuadra e Teutës është ndëshkuar nga Flamurtari vendit të fundit kur kishin kaluar vetëm 12 minuta lojë. Jo vetëm...

Sport 18:58 - 4 Mars, 2020

Tirana kalon pa probleme edhe Flamurtarin, bardheblutë nisin shkëputjen (video)

Tirana e Emanuel Egbo nuk ndalet! Marshimi bardheblu vazhdon dhe, nëse nuk do të ishte për barazimin ndaj Skënderbeut, do të ishin 10 fitore radhazi për...

Sport 16:33 - 16 Shkurt, 2020

Troisi: Më kërkoi një ekip grek, por do tentoj mbijetesën me FLamurtarin

Flamurtari arriti fitoren e parë në kampionat pas 22 javësh duke mposhtur me rezultatin 0-1 Luftëtarin. Në prononcimin pas ndeshjes, për emisionin “Gol pas Goli”, trajneri...

Sport 16:50 - 8 Shkurt, 2020

Partizani-Flamurtari, publikohen formacionet zyrtare të sfidës

Do të startojë në orën 17:00, sfida mes Partizanit dhe Flamurtarit e vlefshme për javën e 21-të të Kategorisë Superiore. Skuadra e Adolfo Sormanit do të...

Super Liga 16:25 - 25 Janar, 2020

Daja i pakënaqur me të tijtë, ja çfarë nuk shkon te Skënderbeu

Skënderbeu triumfoi me një gol në minutat e fundit ndaj Flamurtarit. Pavarësisht kësaj fitoreje, trajneri i skuadrës korçare shprehu pakënaqësi në lidhje me motivimin e skuadrës....

Sport 16:12 - 25 Janar, 2020

Flamurtari është katastrofë, trajneri i vlonjatëve habit me deklaratën e tij/ Synojmë Kupën e Shqipërisë

Flamurtari vijon të mos marrë ende fitoren e parë në këtë kampionat. Ditën e sotme, vlonjatët pësuan humbjen e radhës 1-0 ndaj Skënderbeut në transfertë. Për...

Sport 15:53 - 25 Janar, 2020

Dejvi Bregu hero/ Skënderbeu fiton në frymën e fundit ndaj Flamurtarit

Skënderbeu ka arritur të fitojë me rezultatin 1-0 ndaj Flamurtarit, në një ndeshje që u vendos në minutat e fundit. Pikërisht në të 90, atje ku...

Sport 16:04 - 21 Janar, 2020

Gol “alla-Salihi” dhe lojë e bukur/ Vllaznia e nis me spektakël vitin 2020

Vllaznia e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme vitin 2020-të, duke mposhtur Flamurtarin me rezultatin 2-0 në takimin e vlefshëm për javën e...

Sport 14:51 - 21 Janar, 2020

Gol, raste dhe spektakël/ Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes Vllaznia-Flamurtari

Po luhet në këto momente në “Loro Boriçi” sfida mes Vllaznisë dhe Flamurtarit e vlefshme për javën e 18-të në Kategorinë Superiore. Pjesa e parë është...

Sport 13:28 - 21 Janar, 2020

Rikthehet Superliga, ja formacionet zyrtare të ndeshjes Vllaznia-Flamurtari

Vllaznia do të presë në shtëpi Flamurtarin, në një ndeshje e vlefshme për javën e 18-të në Kategorinë Superiore. Shkodranët në këtë ndeshje do të kërkojnë...

Sport 13:13 - 20 Janar, 2020

Goditja e bujshme e merkatos/ Ish-mbrojtësi i Milanit zbarkon në Shqipëri, gati firma me Flamurtarin

Flamurtari, edhe pse i është bllokuar merkato, vijon të punojë për të përforcuar skuadrën. Në klubin vlonjat janë të bindur që do e heqin bllokimin e...