Connect with Us

All posts tagged "Florian Marku"

Sport 08:34 - 14 Dhjetor, 2019

Florian Marku i pamposhtur, fiton ndeshjen e gjashtë rresht

Florian Marku ka triumfuar në Manchester kundër Nathan Bendon, pas gjashtë raundeve. Dy boksierët e peshës e 67 kilogramë luftuan mes tyre dhe në fund fituesi...

Sport 08:19 - 21 Shtator, 2019

Florian Marku na bën sërish krenar/ Mposht rivalin e radhës dhe mbetet i pathyeshëm

Florian Marku na bën sërish krenar dhe vazhdon të mbetet i pathyeshëm! Boksieri shqiptar mposhti me pikë rivalin e tij çek Miroslav Serban në një ndeshje...

Sport 21:20 - 13 Korrik, 2019

Londra vishet kuqezi/ Florian Marku nuk zhgënjen, fitorja e katërt rresht (video)

Florian Marku ka fituar duelin e tij të katërt si profesionist duke mundur anglezin Tommy Broadbent. Dueli i zhvilluar në “O2 Arena”, Londër, përfundoi në raundin...

Sport 10:15 - 12 Korrik, 2019

Florian Marku gati për betejën e katërt/ Bën premtimin e madh

Florian Marku po bëhet gati për duelin e katërt si profesionist, vetëm pak muaj pasi debutoi në këtë sport. Boksieri shqiptar i ka fituar me nokaut...

Sport 21:35 - 23 Qershor, 2019

Florian Marku në ring më 13 korrik/ Ndodh e pabesueshmja me kundërshtarin e tij

Florian Marku e ka nisur me vrull karrierën në boksin profesionist. Në gjashtë muaj 26-vjeçari ka zhvilluar tri duele, ku në secilin prej tyre ka fituar...

Sport 18:10 - 15 Maj, 2019

Florian Marku konfirmon kundërshtarin e radhës/ Dueli i katërt në boksin profesionist

Pasi arriti të dal fitues në ringun e York Hall, “Bethnal Green” në Londër, boksieri shqiptar, Florian Marku ka zyrtarizuar një tjetër duel në kryeqytetin londinez....

Sport 14:55 - 29 Prill, 2019

“Bisha” kuqezi dërrmon boksierin çek/ I mjaftuan vetëm 26 sekonda

Ndeshja e zhvilluar mbrëmjen e së shtunës në “York Hall” në Londër, vendosi përballë dy boksierë të pamposhtur, me Markun që regjistronte 2 fitore me “KO”...

Sport 16:29 - 29 Mars, 2019

Florian Marku zbulon kundërshtarin e ri dhe datën/ Ja cili e ka radhën (Foto)

Florian Marku do të ndeshet sërish në boks në kategorinë “welterweight”, këtë herë kundërshtar është anglezi Robert Asagba më 27 prill, po në “York Hall” në...

Sport 22:50 - 23 Mars, 2019

Florian Marku mbetet i pamposhtur/ Shikoni si e hedh në tokë kundërshtarin në raundin e dytë (Video)

Florian Marku ka fituar ndeshjen e tij me boksierin sllovak Ivan Godor, ndeshje e cila u zhvillua sot në Londër në York Hall. Kjo ishte ndeshja...

Sport 16:43 - 1 Nentor, 2018

Pas ngjarjeve të fundit reagon edhe Florian Marku/ Greqia nuk varet vetëm nga një person, në Shqipëri…

Florian Marku është një nga luftëtarët shqiptar që është pjesë e MMA dhe së fundmi ai ka dhënë një mesazh që hedh poshtë racizmin dhe bën...

Sport 23:00 - 5 Tetor, 2018

Florian Marku mund me knock out boksierin rumun/ Tani bën premtimin e madh

Florian Marku regjistroi një tjetër fitore sot në “Mixed Martial Arts” (MMA), teksa mposhti me knock-out kundërshtarin e tij, rumunin Ioan Vranceanu. Në sfidën e zhvilluar...

Sport 15:16 - 15 Gusht, 2018

Mësohet e vërteta/ Ja pse Florian Marku shtyu ndeshjen me rusin

Florian Marku kishte planifikuar të zhvillonte më 14 shtator në sallën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj, duelin me rusin Sergey Klyuev. Por kjo ndeshje do...