Connect with Us

All posts tagged "formacion"

Sport 19:29 - 14 Tetor, 2019

Kosova hedh në fushë formacionin më të mirë për ndeshjen ndaj Malit të Zi

Kosova do të luajë në “Fadil Vokrri” ndaj Malit të Zi, në ndeshjen shumë të rëndësishme për eliminatoret e Euro 2020. Vetëm fitorja i mban “Dardanët”...

Sport 14:29 - 12 Tetor, 2019

Ky është zgjedhur si formacioni më i mirë i 10 viteve të fundit (foto)/ A jeni dakord?

Një nga portalet më të mëdha të sportit në botë “90min.com” ka guxuar dhe ka zgjedhur formacionin më të mirë të 10 viteve të fundit. Siç...

Sport 14:19 - 10 Tetor, 2019

2019-ta, viti i tërheqjeve të mëdha në futboll/ Ja formacioni me 11 legjendat që varën “këpucët në gozhdë”

Kur na ndajnë edhe pak muaj nga ardhja e 2020-ës, viti 2019 do të mbahet mend për tërheqjet e mëdha në botën e futbollit. Shumë lojtarë...

Seria A 16:36 - 9 Tetor, 2019

Një super formacion/ Ja 11 lojtarët më të mirë të 10 viteve të fundit në Serie A

Edhe pse ka patur një rënie në vitet e fundit, Serie A sërish mbetet një nga pesë ligat kryesore të Europës. Në dekadën e fundit vihet...

La Liga 13:14 - 27 Shtator, 2019

Në Spanjë e teprojnë/ Ky është formacioni më i mirë sipas tyre për dekadën e fundit

Të hënën që shkoi, FIFA publikoi formacionin më të mirë të këtij viti dhe debatet ishin të mëdha. Edhe pse nuk fitoi asnjë trofe në sezonin...

Sport 22:02 - 23 Shtator, 2019

Zyrtare/ Ky është formacioni më i mirë i vitit (foto)

Sapo është zgjedhur formacioni më i mirë i vitit nga FIFA. Edhe pse Man. City fitoi Premier League, në formacionin më të mirë nuk bën pjesë...

Seria A 12:05 - 19 Shtator, 2019

Për herë të parë në histori/ E gjeni dot çfarë kishte të pazakonshme formacioni i Juves ndaj Atleticos?

Atletico Madridi dhe Juventusi u ndanë në barazim 2-2 në supersfidën e luajtur mbrëmë në “ëanda Metropolitano”. Bardhezinjtë ishin në avantazhin e dy golave, por të...

Sport 12:53 - 8 Shtator, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Mbrojtësi shqiptar në formacionin më të mirë të javës (foto)

Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, është zgjedhur nga “France Football” në formacionin më të mirë të javës për ndeshjet eliminatore Euro 2020, që u luajtën këto...

Seria A 17:26 - 21 Gusht, 2019

Ekip i frikshëm (foto)/ A do ta fitojë Juventusi Championsin me këtë formacion?

Të shtunën, Juventusi fillon mbrojtjen e titullit në Serie A me ndeshjen kundër Parmës. Kureshtja më e madhe është si do të duket formacioni i Sarrit...

BundesLiga 11:05 - 21 Gusht, 2019

Super formacion/ Ja si ndryshon Bayerni pas ardhjes së Coutinhos

Një nga surprizat më të mëdha të kësaj merkatoje është huazimi i Coutinhos te Bayerni. Bavarezët janë forcuar ndjeshëm për sezonin e ri dhe tashmë pretendojnë...

La Liga 13:01 - 15 Gusht, 2019

Ku do të transferohet Neymar?/ Ja si do të dukej formacioni i Realit dhe Barcelonës me yllin brazilian (foto)

Edhe pse në La Liga nuk ka filluar ende sezoni (nis më datë 16), “El Clasico” nuk ka munguar as gjatë merkatos së verës. Barcelona dhe...

La Liga 12:32 - 14 Gusht, 2019

Foto/ Ky është super formacioni i Barcelonës për sezonin e ri

Një nga ekipet favorite për të fituar më shumë trofe në sezonin e ri është padyshim Barcelona. Deri tani katalanasit kanë bërë dy goditje të bujshme:...

Sport 17:56 - 2 Qershor, 2019

UEFA zgjedh më të mirët e Championsit/ Mungon ‘mbreti’ i Liverpoolit, ndërsa Messi & Ronaldo…

UEFA ka publikuar skuadrën më të mirë të sezonit 2018-19 në Champions League. Këtë herë janë 20 lojtarë që janë përzgjedhur për të kompletuar skuadrën më...

Sport 09:16 - 28 Maj, 2019

Formacioni i sezonit në pesë ligat kryesore të Europës/ Ja kush janë 11 më të mirët

Liverpool dominon në formacionin më të mirë të sezonit me 3 futbollistë edhe pse të kuqtë nuk arritën të fitonin titullin kampion në Angli. Sajti prestigjoz...

Sport 14:35 - 25 Maj, 2019

Interi nën drejtimin e Conte-s do të jetë i frikshëm/ Ja super formacioni (foto)

Me përfundimin e këtij sezoni, Interi do të largojë trajnerin aktual, Luciano Spallettin, dhe në vend të tij do të emërojë Antonio Conten. Me ardhjen e...