Connect with Us

All posts tagged "format i ri"

Sport 19:04 - 14 Mars, 2020

Coronavirusi shkatërroi gjithçka/ Champions dhe Europa League me format të ri

Champions League dhe Europa League mund të rifillojnë sipas një formati të ri në momentin që UEFA do të vendosë të luhet sërish pasi ndalesës prej...

Seria A 15:45 - 19 Dhjetor, 2019

Të dielën luhet finalja e madhe/ Italia kopjon Spanjën, ja formati i ri

Të dielën në Riyad të Arabisë Saudite, Juventusi do të sfidojë Lazion në finalen e Superkupës së Italisë në një ndeshje në formatin klasik ku përballen...

La Liga 10:51 - 8 Nentor, 2019

Do të jetë një spektakël i vërtetë/ Superkupa e Spanjës me format të ri, ja si do të funksionojë

Duke filluar nga ky sezon Superkupa e Spanjës ka ndryshuar format dhe drejtuesit më të lartë të futbollit të këtij vendi vendosën për të lënë pas...

La Liga 19:35 - 23 Tetor, 2019

E bujshme/ Nëse Barcelona nuk fiton Champions League, do mbetet jashtë kompeticionit madhor

Ditën e enjte, FIFA do të miratojë formatin e ri të Botërorit për Klube, që do të fillojë në vitin 2021. Ndryshe nga formati aktual, në...

Kombëtare 15:11 - 25 Shtator, 2019

Liga e Kombeve me format të ri/ Ja në cilin divizion do të jenë Shqipëria dhe Kosova

Vetëm një vit zgjati Liga e Kombeve me formatin e saj të parë. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s, i mbledhur të martën në Ljubjanë, vendosi që ta...

Sport 14:17 - 29 Prill, 2019

Zyrtare, Superkupa e Spanjës ndryshon format/ Barça i bën nder të madh Realit

Duke filluar nga sezoni i ardhshëm Superkupa e Spanjës nuk do të jetë thjeshtë një finale mes fituesit të Copa del Rey dhe fituesit të kampionatit....

Sport 14:55 - 5 Prill, 2019

Champions League pëson ndryshime të mëdha/ Ja si do të jetë formati i ri

Sa i përket vëmendjes që merr nga tifozët, Liga e Kampionëve është gara më e madhe dhe më e famshme në botën e futbollit. Prej shumë...