Connect with Us

All posts tagged "formula 1"

Sport 15:30 - 12 Shkurt, 2020

Frikë nga koronavirusi/ Merret vendimi drastik në Formula 1

Çmimi i Madh i Kinës, i programuar më 19 prill, nuk do të zhvillohet për shkak të epidemisë Koronavirus që ka prekur vendin aziatik. Vendimi i...

Sport 08:14 - 6 Shkurt, 2020

Dinastia Schumacher vazhdon/ Djali i dytë i legjendës do të garojë në Formula 3

Djali i Michael Schumacher, David Schumacher, është vënë në ndjekje të hapave të babait të tij. 18 vjeçari do të konkurrojë në Formula 3, me ekipin...

Sport 11:34 - 4 Shkurt, 2020

Formula 1/ Projektohet lëvizja e shekullit

Lëvizje të bujshme nuk ndodhin vetëm në futboll, por edhe në sporte të tjera, si përshembull në Formula 1. Skuderia e Ferrarit pranon se ata kanë...

Sport 12:10 - 31 Janar, 2020

Merkato e nxehtë edhe në Formula 1/ Lewis Hamilton drejt Ferrarit

E ardhmja e Lewis Hamilton mund të jetë larg Mercedes. Lajmi bëhet i ditur nga mediat britanike, që zbulojnë se 6 herë kampioni i Formula 1...

Sport 15:34 - 30 Dhjetor, 2019

6 vite pas aksidentit të rëndë të ish-kampionit të botës/ Gruaja e Schumacher jep shpresë

Gruaja e Michael Schumacher ka folur mbi gjendjen shëndetësore të ish-pilotit të Formula 1, i cili në 29 dhjetor 2013 pësoi një aksident me ski dhe...

Të tjera 16:00 - 1 Dhjetor, 2019

Formula 1: Mbyllet kampionati i këtij sezoni, ja kush e fitoi garën e fundit

Ka përfunduar edhe gara e fundit në Formula 1, për këtë vit. Një garë mjaft interesante është zhvilluar në pistën e Abu Dhabi, me skuadrat që...

Të tjera 14:23 - 21 Nentor, 2019

Hetohet për mashtrim, Ferrari në telashe

Si të mos mjaftonin rezultatet negative, Ferrari përfshihet tani në valën e një skandali mashtrimi që, nëse do të faktohet si i tillë, do të ketë...

Të tjera 20:29 - 17 Nentor, 2019

Gafë e pafalshme e Ferrarit/ Sa shumë surpriza në garën e Brazilit, ja kush triumfoi në fund

Max Verstappen ka bërë një garë fantastike duke fituar çmimin e madh të Brazilit. Pas tij, në vend të dytë është renditur surpriza Gasly me Toro...

Të tjera 12:00 - 12 Nentor, 2019

Stop ndotjes së mjedisit, propozim interesant në Formula 1

Rregullat nuk kanë fund në Formula 1. Pas propozimit që në sezonin e ri të shkurtohen pistat, zyrtarë të garës më të njohur me makina kanë...

Të tjera 22:08 - 3 Nentor, 2019

Radhën e ka rekordi i Shumacher/ Hamilton kampion bote në Formula për të gjashtën herë radhazi

Lewis Hamilton shkruan historinë. Britaniku me pikët e fituara sonte në Çmimin e Madh të Shteteve të Bashkuara ka arritur të fitojë titullin e gjashtë të...

Sport 15:05 - 29 Shtator, 2019

Dështon strategjia e Ferrarit/ Hamilton fiton në garën e Rusisë

Lewis Hamilton dhe Valtteri Bottas kanë shkatërruar planin e Ferrarit, duke triumfuar në fund në Çmimin e Madh të Rusisë. Britaniku përfundoi i pari, shoku i...

Sport 16:36 - 22 Shtator, 2019

Formula 1/ Ferrari bën dopietë më në fund

Sebastian Vettel ka “rilindur” e së bashku me të edhe Ferrari! Makina legjendare e Formula 1 i është rikthyer triumfit të dyfishtë dhe këtë e ka...

Sport 16:55 - 8 Shtator, 2019

Formula 1/ Ferrarri fiton në shtëpinë e tij pas 9 vitesh

Charles Leclerc ka triumfuar në pistën legjendare të Monzas në Çmimin e Madh të Italisë. Piloti 21 vjeçar i “kokëkuqes”, në 90-vjetorin e themelimit të Ferrarit...

Sport 17:44 - 1 Shtator, 2019

Formula 1/ Piloti i Ferrarit fiton garën e tij të parë

Charles Leclerc ka fituar Çmimin e Madh të Begjikës, duke siguruar suksesin e parë në karrierën e tij dhe duke kthyer Ferrari-n në shkallën më të...

Sport 14:21 - 31 Gusht, 2019

Formula 1/ Aksidentohet kampioni në fuqi (video)

Lewis Hamilton ka pësuar një aksident në xhiron e tretë në provat e lira në Formula 1 për çmimin e madh të Belgjikës. Kampioni britanik e...