Connect with Us

All posts tagged "Franca"

Sport 16:19 - 11 Shtator, 2019

Surprizë e madhe në Kampionatin Botëror të basketbollit/ Eliminohet SHBA-ja

Franca ka mposhtur SHBA-në në çerekfinalen e Kampionatit botëror në basketboll, që po mbahet në Kinë. “Gjelat” fituan ndaj “Dream Team” me rezultatin 89:79, duke shkaktuar...

Sport 14:48 - 29 Gusht, 2019

Franca publikon listën për ndeshjen kundër Shqipërisë/ Mungojnë dy emra me peshë dhe ylli i Barçës

Franca ka publikuar listën me 23 lojtarë për ndeshjet kualifikuese Euro 2020 kundër Shqipërisë dhe Andorrës, me 7 dhe 10 shtator. Te kampionët e botës bien...

Sport 13:56 - 13 Maj, 2019

Çmenduri më vete!/ Ka luajtur vetëm 22 ndeshje gjatë një viti, por ka fituar 6 trofe

Pavarësisht problemeve të shumta me dëmtimet, mbrojtësi francez i Man. City, Benjamin Mendy, ka pasur një vit të pabesueshëm. Pasi pësoi dy lëndime serioze në kyçin...

Sport 20:11 - 29 Mars, 2019

Higuain la Argjentinën / Trajneri: Duhet të kishte shkuar te Franca

Higuain-Argjentina, divorci tashmë është përfundimtar. Pipita do të largohet nga “Seleccion” pas 75 ndeshjesh dhe 31 gola. Një mesatare e rëndësishme, që gjithsesi nuk mjaftoi për...

Sport 10:52 - 26 Mars, 2019

UEFA nderon me çmim kryesor Sergio Ramos/ Në Francë shpërthejnë polemikat

Sergio Ramos është renditur si lojtari më i mirë i këtij sezoni, sa i përket ndeshjeve ndërkombëtare. Ka qenë gazeta spanjolle “Marca” që ka zbuluar se...

Sport 22:44 - 25 Mars, 2019

VIDEO: Franca fiton me “poker” / Mbappe, vjen rekordi i radhës

Franca e ka nisur me fitore ne dy ndeshjet e para në Grupin H të eliminatoreve për Euro 2020, ku bën pjesë edhe Shqipëria. Kampionët e...

Sport 22:43 - 22 Mars, 2019

VIDEO: Franca merr kreun e Grupit H / Festa nis me poker “Gjelash”

Franca ka fituar me lehtësi 4-1 ndeshjen e luajtur në fushën e Moldavisë, e vlefshme për javën e parë të eliminatoreve për Euro 2020. Kampionët e...

Sport 21:20 - 22 Mars, 2019

VIDEO: Franca “shtyp” menjëherë moldavët / Shijoni spektaklin

Franca, rivalja e Shqipërisë në Grupin H, ka realizuar dy gola të shpejtë në transfertë kundër Moldavisë. Griezmann ka zhbllokuar ndeshjen në minutën e 24-t me...

Sport 12:14 - 22 Shkurt, 2019

Zbulohet sekreti/ Francezët fituan Botërorin falë… çamçakëzëve!

Franca ia doli të triumfonte në Botërorin Rusi 2018, duke dërguar për herë të dytë në histori kupën e botës në Paris. Didier Dechamps arriti të...

Sport 20:00 - 15 Janar, 2019

Surpriza e merkatos/ Kampioni i botës pranë transferimit te Barcelona

Surpriza në merkaton e Barcelonës, që është vënë në lëvizje për të sjellë në “Camp Nou” një kampion bote. Bëhet fjalë për sulmuesin e Chelsea, Olivier...

Sport 15:32 - 8 Janar, 2019

Zyrtare/ Barcelona bën goditjen e madhe në merkato

Barcelona ka kryer goditjen e dytë në merkaton e janarit, pasi zyrtarizoi huazimin Jeison Murillo nga Valencia deri në fund të sezonit, tani ka arritur të...

Sport 12:31 - 26 Dhjetor, 2018

U shpall kampion bote me Francën/ Ky është futbollisti i vetëm që i dhuroi për bamirësi të gjitha paratë që fitoi

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, ka treguar se i ka dhënë për bamirësi të gjitha paratë e fituara nga triumfi në Kupën e Botës. Franca fitoi...

Sport 17:00 - 30 Nentor, 2018

Kampioni i botës “tradhton” shokët e tij/ “Topin e Artë” e meriton Cristiano Ronaldo

Mesfushori i Juventusit, Blaise Matuidi, beson se shoku i tij i ekipit, Cristiano Ronaldo, meriton ta fitojë “Topin e Artë”. Në këtë mënyrë, ai “tradhton” francezët...

Sport 20:55 - 17 Tetor, 2018

Rrëfimi prekës i kampionit të botës/ As Botërori nuk më mjaftoi të gjeja babanë

Histori vërtetë të trishta! Fëmijë që braktisen, prindër që largohen pa thënë asgjë, derisa bëhen të huaj për njëri-tjetrin. Por kur bëhet fjalë për një kampion...

Sport 22:45 - 16 Tetor, 2018

Gjermania ka harruar si fitohet/ Kampionët e botës tregojnë veten

Franca ka përmbysur gjithçka në pjesën e dytë duke mposhtur Gjermaninë me rezultatin 2-1 në Stade de France të Parisit. Një tjetër disfatë zhgënjyese për gjermanët...