Connect with Us

All posts tagged "France Football"

Sport 16:09 - 29 Dhjetor, 2019

Ky është formacioni më i mirë i dekadës së fundit/ A jeni dakord?

Fundi i këtij viti mbyll edhe një dekadë tjetër të suksesshme të futbollit. Gjatë këtyre 10 viteve të fundit kemi parë gola nga më spektakolarët, arritjet...

Sport 17:55 - 2 Dhjetor, 2019

Topi i Artë 2019: Ja 7 emrat e parë që largohen nga gara

Ka nisur zbulimi i klasifikimit të 30 futbollistëve në garë për “Topin e Artë” 2019. Gazeta prestigjoze, “France Football” ka zbuluar emrat e parë në garën...

Sport 10:23 - 2 Dhjetor, 2019

Sot mësohet fituesi i Topit të Artë/ Messi, Ronaldo apo Van Dijk?

Sot në mbrëmje në Paris do të mbahet një ceremoni madhështore ku do të bzulohet fituesi i Topit të Artë 2019, eveniment i organizuar nga France...

Sport 11:05 - 28 Tetor, 2019

E zbulojnë mediat italiane/ Ja kush do ta fitojë “Topin e Artë”

Më 2 dhjetor në një ceremoni gjigande në Paris do të zbulohet fituesi i “Topit të Artë” për këtë sezon. 3 janë emrat favoritë: Virgil van...

Sport 22:52 - 21 Tetor, 2019

Del lista zyrtare/ Këta janë 30 futbollistët e nominuar për “Topin e Artë” 2019

Duke filluar nga ora 18:00 e ditës së sotme, “France Football” ka publikuar nga pesë emra të nominuar për “Topin e Artë” 2019. Ndërsa tani janë...

Sport 22:34 - 21 Tetor, 2019

Portieri më i mirë i vitit/ Ja 10 kandidatët finalë

“France Football” ka publikuar emrat e 10 portierëve të nominuar për ‘Trophee Yachine’, pra portieri më i mirë i vitit 2019. Nuk mund të mungonin në...

Sport 22:26 - 21 Tetor, 2019

Lojtari i ri më i mirë i vitit/ Ja 10 kandidatët finalë

Ndryshe nga edicionet e tjera, këtë vit “France Football” do të japë 3 çmime, Topi i Artë, Lev Yashin për portierin më të mirë të vitit...

Sport 15:09 - 19 Shtator, 2019

Risi e madhe në futboll/ Një “Top të Artë” vetëm për portierët

“France Football” ka vendosur të sjellë një risi këtë sezon, përsa i përket “Topit të Artë”. Ndryshe nga vitet e tjera, këtë herë dhe në vazhdim...

Sport 12:53 - 8 Shtator, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Mbrojtësi shqiptar në formacionin më të mirë të javës (foto)

Mbrojtësi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, është zgjedhur nga “France Football” në formacionin më të mirë të javës për ndeshjet eliminatore Euro 2020, që u luajtën këto...

Sport 14:39 - 15 Prill, 2019

Çmenden në Francë/ Ronaldo dhe Messi në një puthje të shfrenuar…

Liga e Kampionëve ka mbërritur në fazën më interesante. Te dera janë çerekfinalet e kthimit. Referuar rezultateve të ndeshjeve të para në “Old Trafford” dhe “Johan...

Sport 13:48 - 19 Mars, 2019

Këta janë 50 trajnerët më të mirë në histori/ Në vend të parë është një holandez (Foto)

“France Football” ka përgatitur një listë me 50 trajnerët më të mirë në histori në rang klubesh. Lista është përgatitur duke llogaritur numrin e trofeve që...

Sport 15:27 - 14 Shkurt, 2019

“France Football” publikon listën/ Këta janë 10 portierët më të mirë në histori

Diskutimet se kush është portieri më i mirë i historisë së futbollit janë të shumta dhe preferencat janë të ndryshme. Kështu ka qenë gjithmonë dhe kështu...

Sport 11:46 - 12 Shkurt, 2019

Ndryshon renditja/ Këto janë 10 ekipet më të mira në botë

Revista prestigjioze franceze, “France Football”, publikoi listën e skuadrave që i konsideron aktualisht si më të mira të botës. Janë analizuar 85 klube deri në detajin...

Sport 18:19 - 20 Nentor, 2018

“France Football” përjashton Ronaldon dhe Messin/ Ja kush e fiton “Topin e Artë” të këtij viti

Pas plot një dekade, Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo nuk do të jenë në treshën finaliste për çmimin prestigjoz, “Topi i Artë”. Ky është lajmi i...

Sport 13:00 - 11 Tetor, 2018

Messi merr kryesimin/ “France Football” fshin sondazhin për “Topin e Artë”

Ylli argjentinas i Barcelonës, Lionel Messi, nuk është pretendenti kryesor për ta fituar çmimin “Topi i Artë”, megjithatë ai mori 48 për qind të votave në...