Connect with Us

All posts tagged "france"

Sport 20:49 - 3 Dhjetor, 2019

Ndeshja në Francë ndërpritet për një arsye të çuditshme

Ajo që ka ndodhur në takimin mes Bordeaux dhe Nimes është absurde. Bordi drejtues i Bordeaux nuk ka lejuar që tifozët ultras të futen në stadium...

Sport 20:39 - 30 Nentor, 2019

Franca, Gjermania dhe Portugalia në grupin e ferrit në Euro 2020/ Ja reagimi epik i tre trajnerëve (video)

Sot në orën 18:00 në Bukuresht të Rumanisë u hodh shorti për Euro 2020. Ashtu siç ndodh në çdo Europian dhe Botëror ku ka një grup...

Premier Liga 12:35 - 28 Nentor, 2019

Kampioni i botës u kërcënua me armë/ Mund të më merrni si një person të papjekur, por…

N’Golo Kante mund të ketë përjetuar një moment tmerri në mars të vitit 2017, edhe pse vetë mesfushori i Chelsea ka mohuar gjithçka. Një sajt francez...

La Liga 17:11 - 17 Nentor, 2019

Franca i mbyll derën, shpërthen ylli i Realit/ Më lini të luaj në një kombëtare tjetër

Karim Benzema nuk mund të luajë më me Francën deri në fundin e karrierës së tij si futbollist. Këtë la të nënkuptohet presidenti i Federatës Franceze...

Sport 16:47 - 1 Nentor, 2019

Kaos për biletat e ndeshjes Shqipëri-Francë/ Vendim absurd i FSHF-së

Tifozët kanë vërshuar pranë dyqanit zyrtar të Federatës Shqiptarë të Futbollit dhe synimi është të pajisen me bileta për ndeshjen me Francën kryesisht. Gjithsesi institucioni më...

Sport 13:04 - 14 Tetor, 2019

Frikë nga turqit/ Franca merr masa të rrepta për ndeshjen e sotme

Përveç Moldavi-Shqipëri, në grupin H luhen sot edhe dy sfidat e tjera eliminatore, Francë-Turqi dhe Islandë-Andorrë. Vëmendja më e madhe do të jetë në Paris, jo...

Sport 12:07 - 13 Tetor, 2019

Trajneri i Francës i mbyll derën e kombëtares yllit të Realit/ Nuk ka vend për atë

Karim Benzema nuk grumbullohet me kombëtaren e Francës që prej katër vitesh. Sulmuesi i Real Madrid i bënte shantazh Mathieu Valbuenës për nxjerrjen e një video...

BundesLiga 19:15 - 6 Tetor, 2019

Plas “lufta”/ Bayerni nuk e lejon yllin e madh të luajë me Francën

Bayern Munich ka reaguar ashpër pas vendimit të trajnerit të Francës, Didier Deschamps, për të grumbulluar për dy ndeshjet e radhës eliminatore Lucas Hernandez. Mbrojtësi 23-vjeçar...

Seria A 14:25 - 25 Shtator, 2019

Dikur ishte një super lojtar/ Nuk do ta besoni se ku ka përfunduar tani ish-ylli i Milanit

Jeremy Menez riniset nga liga e dytë franceze. Karriera e ish-sulmuesit të Romës dhe Milanit, tashmë në moshën 32-vjeçare ka pësuar një rënie drastike. Pasi mbylli...

Kombëtare 09:55 - 14 Shtator, 2019

E bujshme/ “Arena Kombëtare” do të përurohet me Shqipëri-Francë?

Pas fitores së arritur me aq shumë mund ndaj Islandës, Shqipëria mban ende ndezur shpresën dhe ëndrrën për një kualifikim në Europian. Një fitore ndaj Turqisë...

Sport 16:20 - 13 Shtator, 2019

Kampionati Botëror i Basketbollit/ Përcakohet edhe finalisti i dytë

Argjentinë-Spanjë do të jetë finalja e madhe e Kampionatit Botëror të Basketbollit për meshkuj, që po mbahet në Kinë. Paraditen e sotme, Spanja fitoi ndaj Asutralisë...

Kombëtare 19:48 - 8 Shtator, 2019

Humbi penalltinë ndaj Shqipërisë/ Sulmuesi francez: Gabova për shkak të gruas

Franca fitoi 4-1 ndaj Shqipërisë, por rezultati mund të ishte akoma edhe më i thellë. Në minutën e 37′, Antoine Griezmann gaboi nga pika e bardhë...

Premier Liga 15:02 - 8 Shtator, 2019

Shënoi dje kundër Shqipërisë/ Sulmuesi francez drejt MLS-së, e shtyn familja

Aventurës së Oliver Giroud te Chelsea po i vjen fund. E ardhmja e sulmuesit francez duket se do të jetë MLS-ja. 32-vjeçari është shprehur se i...

Kombëtare 21:47 - 7 Shtator, 2019

Sa turp!/ Ja himnin e kujt shteti vendosën francezët në vend të himnit shqiptar

Pjesa e parë mes Francës dhe Shqipërisë u mbyll 2-0 për vendasit. Ndeshja filloi me 10 minuta vonesë, sepse futbollistët e kombëtares tonë refuzuan të nisnin...

Kombëtare 09:45 - 7 Shtator, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Sot zbresin në fushë Shqipëria, Kosova dhe… Cristiano Ronaldo

Zhvillohen sot ndeshjet e radhës eliminatore për Euro 2020, ku në fushë do të zbresin dhe Shqipëria me Kosovën. Të parët do të luajnë “Dardanët”. Kosova...