Connect with Us

All posts tagged "francez"

La Liga 11:40 - 10 Dhjetor, 2019

Zbulohet blerja e parë e Milanit në merkaton e janarit/ Do të jetë ylli i Barcelonës

Milani duket se e ka mbyllur që tani goditjen e parë të merkatos së janarit. Sipas lajmeve të medieve italiane dhe atyre spajolle, Milani ka arritur...

Premier Liga 14:18 - 22 Tetor, 2019

Granit Xhaka shpërthen ndaj yllit francez/ Ka qenë lojtar i shkëlqyer, por flet budallallëqe

Granit Xhaka i është kthyer me tone të ashpra ish-futbollistit të Manchester United dhe Juventusit, Patrice Evra, i cili i etiketoi “bebe” lojtarët e Arsenalit pas...

BundesLiga 20:47 - 21 Tetor, 2019

Pësoi goditje në zemër/ Bayerni njofton për gjendjen e yllit francez

Në seancën e djeshme stërvitore te Bayernit ndodhi një episod që i shqetësoi të gjithë. Mesfushori francez, Correntin Tolisso, pësoi një goditje në zemër dhe u...

Sport 12:40 - 16 Tetor, 2019

Luajti për dy sezone me PSG-në/ Shpërthen ylli i madh: Francezët janë racistë m***

Pas dy sezonesh te PSG-ja, Dani Alves vendosi të largohej si lojtar i lirë dhe zgjodhi të rikthehej në vendlindje, në Brazil, te Sao Paulo. Në...

BundesLiga 10:06 - 1 Tetor, 2019

Ylli i Bayernit zbulon fëmijërinë e vështirë/ Babai iku sepse nuk na donte

Mbrojtësi i Bayern Munich, Lucas Hernandez, në një intervistë të fundit për “Goal” dhe “DAZN” ka treguar detaje nga fëmijëria e vështirë që ai ka kaluar...

BundesLiga 15:43 - 10 Shtator, 2019

Botërori më ndryshoi jetën/ Më parë nuk më njihte njeri, tani vlej 80 milionë euro

Lucas Hernandez ishte padyshim një nga protagonistët kryesorë në triumfin e Francës në Botërorin e vitit 2018, që u mbajt në Rusi. Pasi spikati në Botëror,...

Sport 18:38 - 5 Korrik, 2019

Zyrtare/ Interi prezanton blerjen e re, yllin francez (foto)

Luvien Agoume është lojtari më i ri I Interit, pas përfundimit të vizitave mjekësore javën e kaluar, ditën e sotme mesfushori nënshkroi kontarën. 17-vjeçari nënshkroi një...

Sport 11:26 - 28 Qershor, 2019

E kërkonin Barcelona dhe Man. City/ Ylli i ri i Francës transferohet zyrtarisht tek Interi

Interi ka nisur merkaton e verës por duket se fillimisht do të mendojë për akademinë dhe më pas për të rinjtë. Zikaltërit kanë arritur të sigurojnë...

Sport 12:02 - 5 Qershor, 2019

Dje Jovic, sot ylli francez/ Blerja e radhës e Realit po kryen vizitat mjekësore

Po përflitej prej kohësh dhe tashmë është pothuajse zyrtare. Nga Franca, gjiganti “RMC Sport” raporton se Ferland Mendy po kryen vizitat mjekësore tashmë me mjekët e...

Sport 15:15 - 23 Prill, 2019

Boksieri shqiptar kërkon lavdinë/ Sfidon francezin për titullin e madh

Boksieri fierak, Mikel Hodaj është gati të bëj hapin e madh në karrierë. Edhe pse në moshë fare të re, vetëm 20 vjeçare, Hodaj po stërvitet...

Sport 14:53 - 26 Mars, 2019

Rrëfimi prekës i yllit të Bayernit/ “Kam kaluar 4 muaj si i burgosur…”

Mungesa e Corentin Tolisso është ndjerë jo pak të Bayerni. Mesfushori francez pësoi një dëmtim të rëndë në gju në muajin shtator që e ka mbajtur...

Sport 15:26 - 21 Shkurt, 2019

E tradhtoi gruan me modelen e njohur/ Futbollisti francez kërkon falje publike

Ylli i Manchester United, Anthony Martial ka preferuar ti kërkojë falje publike të fejuarës së tij Melanie da Cruz, pasi fjeti me modelen franceze gjatë shtatzënisë...

Sport 19:30 - 18 Janar, 2019

E pranon vetë sportisti!/ Kam trukuar ndeshjen e parë për 600 euro, më pas u kthye në ves

Tenisti 25-vjeçar francez Mick Lescure, i 40-ti në renditje në vendlindjen e tij dhe numri 487 në botë, ka rrëfyer sot gjithçka në lidhje me trukimet...

Sport 20:50 - 16 Janar, 2019

Nga depresioni te karrigia e invalidit/ Ish-ylli i madh i Interit tregon vuajtjet e tij

Në Itali i ka shkuar shumë pranë fitores së kampionatit, teksa luante me Interin e Hector Cuperit, ndërsa më pas u transferua në Premier League, La...

Sport 20:00 - 9 Nentor, 2018

Tashmë është zyrtare/ Ja kur do të jepet “Topi i Artë”

“Topi i Artë” i këtij viti ka ngjallur shumë diskutime, debate dhe ka një pritshmëri më të madhe nga të gjithë në krahasim me sezonet e...