Connect with Us

All posts tagged "Franck Ribery"

Seria A 11:41 - 28 Tetor, 2019

Franck Ribery në telashe serioze, sulmon ashpër arbitrin anësor

Franck Ribery fut veten në telashe serioze, pasi është kapur nga kamerat duke shtyrë një nga arbitrat anësorë në fund të ndeshjes mes Fiorentinës dhe Lazios,...

Seria A 20:41 - 5 Tetor, 2019

Franck Ribery është lojtari i parë në historinë e Serisë A, që fiton këtë çmim

Duke filluar nga ky sezon, Serie A ka vendosur të zgjedhë lojtarin më të mirë për çdo muaj, njësoj siç ndodh në La Liga dhe në...

Sport 19:25 - 13 Qershor, 2019

Luan në Premier League/ Klubi më i vjetër në histori kërkon Franck Ribery

Franck Ribery e ka mbyllur me Bayern Munich pas më shumë se një dekade dhe tashmë është në kërkim të një aventure të re, pasi ndjen...

Sport 10:17 - 26 Maj, 2019

Lewandowski i përlot të gjithë me gjestin e tij/ Ja kujt ia dedikon dy golat e shënuar në finalen e Kupës

Bayern Munich fitoi mbrëmë Kupën e Gjermanisë pasi mundi në finale 3-0 Leipzigun. Protagonist i këtij suksesi ishte Robert Lewandowski, që shënoi 2 gola. Sulmuesi polak...

Sport 13:37 - 8 Maj, 2019

Franck Ribery gjen ekipin e ri/ Luan në fund të botës

Franck Ribery do të largohet në fund të sezonit nga Bayern Munich, pas plot 12 vitesh. Edhe pse u mendua që 36-vjeçari do të varte “këpucët...

Sport 14:51 - 15 Prill, 2019

Ylli i madh largohet nga Bayerni pas 12 sezonesh/ I befason të gjithë me ekipin e ri

Franck Ribery do të largohet nga Bayern Munich në fund të këtij sezoni, duke i dhënë fund qëndrimin prej 12 vitesh në klubin bavarez. 36-vjeçari ka...

Sport 15:21 - 14 Mars, 2019

E bujshme/ Kampioni i botës fton Franck Ribery te ekipi i tij

Franck Ribery nuk e ka rinovuar deri më sot kontratën me Bayern Munich dhe nuk ka të ngjarë që negociatat me 35-vjeçarin ta zgjasin qëndrimin e...

Sport 13:49 - 7 Mars, 2019

Champions League/ Ribery ka një mesazh për Liverpoolin

Franck Ribery këmbëngul se Bayern Munich nuk ka “frikë nga Liverpooli”, derisa të dy klubet po përgatiten për përballjen mes tyre në Champions Leagye Bayern Munich...

Sport 15:06 - 5 Janar, 2019

E kritikuan për bifektun e larë në ar, reagon ashpër Ribery/ Ata që lindin vetëm për shkak të një vrime…

Franck Ribery ka reaguar ashpër pas kritikave që mori për ngrënien e biftekut të larë në ar. Francezi shfrytëzoi pushimet e tij në Dubai për të...

Sport 11:26 - 12 Nentor, 2018

Skandal te Bayern Munchen/ Ylli i madh dhunon gazetarin pas humbjes ndaj Borussia Dortmund

Situatë kaotike te Bayern Munchen, që po përjeton një sezon skandaloz, jo thjesht për rezultatet dhe lojën aspak të mirë, por edhe për problemet jashtë fushe,...

Sport 11:32 - 2 Shtator, 2018

Franck Ribery vendos rekordin e ri në Bundesligë/ Askush nuk e ka bërë më parë këtë gjë

Bayern Munich fitoi pa shumë probleme dje duke mundur 3-0 Stuttgart-in, në fushën e këtyre të fundit. Dy ndeshje këtë sezon të ri në Bundesligë, dy...

Sport 15:40 - 10 Prill, 2018

Bayerni nuk i lë të ikin/ Dyshja Robben-Ribery pranë rinovimit

Franck Ribery dhe Arjen Robben te Bayern Munich për një tjetër sezon. Dy senatorët janë shumë pranë rinovimit të kontratave aktuale me kampionët e Gjermanisë të...

Sport 11:09 - 7 Tetor, 2015

Franck Ribery përgatit rikthimin në fushë

Franck Ribery do të rikthehet shumë shpejt në dispozicion të trajnerit Pep Guardiola pas kalvarit të gjatë të qëndtimeve. Sulmuesi francez i Bayern Munchen mungon që...