Connect with Us

All posts tagged "FSHF"

Sport 16:47 - 1 Nentor, 2019

Kaos për biletat e ndeshjes Shqipëri-Francë/ Vendim absurd i FSHF-së

Tifozët kanë vërshuar pranë dyqanit zyrtar të Federatës Shqiptarë të Futbollit dhe synimi është të pajisen me bileta për ndeshjen me Francën kryesisht. Gjithsesi institucioni më...

Sport 11:36 - 16 Shtator, 2019

Java e 5-të e Superiores e gjitha pa drita/ Zbuloni kur luan ekipi juaj i preferuar

FSHF ka përcaktuar kalendarin e javës së pestë të Superiores, që do të luhet në dy ditë dhe e gjitha nën dritën e diellit. Problemet që...

Sport 11:14 - 10 Gusht, 2019

Për FSHF-në është çdo gjë “OK”/ Pranohen të gjitha klubet me probleme

Pas pak do të hidhet shorti i cili do të përcaktojë kalendarin e plotë të edicionit 2019-2020 për Kategorinë Superiore. Ndërkohë, ajo që bie në sy...

Sport 13:59 - 13 Korrik, 2019

Kanë kaluar mbi 24 orë nga vendimi i CAS për Skënderbeun/ FSHF akoma në gjumë

Në mesditën e djeshme, CAS-i vendosi të konfirmonte dënimin 10-vjeçar nga ana e UEFA-s për Skënderbeun. Një goditje e rëndë për skuadrën korçare, të cilët besonin...

Sport 21:28 - 15 Qershor, 2019

E thotë zyrtari i lartë/ Ja kur do të jetë gati “Arena Kombëtare”

Në stadiumin “Arena Kombëtare”, që po ngrihet mbi truallin e “Qemal Stafës” janë kryer mbi 90% të punimeve dhe brenda muajit shtator do të jetë mbyllur...

Sport 21:13 - 11 Qershor, 2019

Mungojnë tifozët në “Elbasan Arena”/ FSHF merr vendimin e papritur

Shqipëria humbi ndaj Islandës me rezultatin 1-0 dhe ëndrra për kualifikim është shuar. Fitorja e Turqisë ndaj Francës i vuri vulën. Pas humbjeve me Turqinë dhe...

Sport 11:04 - 5 Maj, 2019

FSHF nuk do t’ia dijë as për derbin/ Përcaktohet orari i supersfidës

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar oraret e ndeshjeve të javës së 33-të të Superiores. Nuk ka ndryshuar strategjia e të luajturit të të gjitha ndeshjeve...

Sport 09:58 - 4 Maj, 2019

FSHF bën gafën e radhës/ Bën “çorap” edhe arbitrat nga Luksemburgu

Që FSHF ka një tendencë të theksuar për të ngatërruar gjithçka kur bëhet fjalë për gjyqtarët, kjo është kuptuar prej kohësh. Por ndoshta ajo që nuk...

Sport 21:37 - 3 Maj, 2019

FSHF zulon datën dhe orën/ Ja kur do të luhet derbi Partizani-Tirana

Partizani dhe Tirana do të zbresin në fushën e lojës të dielën e 12 majit për të çuar edhe njëherë peshë zemrat e mijëra tifozëve. FSHF...

Sport 14:00 - 1 Maj, 2019

E bujshme/ Arbitra të huaj do të gjykojnë një nga ndeshjet e Superiores

FSHF ka bërë me dije se në javën e 32-të të Superiores do të gjykojë një treshe nga Luksemburgu. FSHF ka një marrëveshje me Federatën e...

Sport 13:48 - 1 Maj, 2019

FSHF publikon fotot/ “Arena Kombëtare” është futur në fazën finale

“Arena Kombëtare” është futur në fazën finale. Mitiku i ndërtuar në gërmadhat e stadiumit “Qemal Stafa” ka hyrë në ditët e fundit të tij. Siç shihet...

Sport 19:48 - 27 Prill, 2019

Feston 85 vjetorin/ FSHF nderon ish-arbitrin e njohur

Federata Shqiptare e Futbollit nderon ish-gjyqtarin e njohur të futbollit, Xhavit Fagu në 85-vjetorin e tij të lindjes. Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku, i...

Sport 17:42 - 25 Prill, 2019

Vendimi nga Disiplina / FSHF mbyll stadiumin e Laçit

Komisioni i Disiplinës ka vendosur të mbyllë stadiumin e Laçit për një ndeshje kampionati pa spektatorë. Motivi? Hedhje e sendeve në fushë në sfidën ndaj Skënderbeut....

Sport 11:28 - 17 Prill, 2019

Më në fund!/ Ja kur do të prezantohet trajneri i ri i Kombëtares

Federata Shqiptare e Futbolli ka njoftuar mediet së në orën 15:00, në ambientet e saj, do të zhvillohet një konferencë për shtyp, ku do të flasë...

Sport 12:41 - 16 Prill, 2019

Vonesat në pagesa/ Ky është rregulli i ri që mbron sportistët

Mes vendimeve më të rëndësishme të marra në Asamblenë e Zakonshme të futbollit, klubet dhe shoqatat anëtare miratuan propozimin që FSHF të bëhet pronare e vetme...