Connect with Us

All posts tagged "fury"

Sport 15:03 - 1 Mars, 2020

BOKS/Zyrtarizohet dueli i shumëpritur nga të gjithë

Deontay Wilder nuk dorëzohet. E lajmëroi pak ditë më parë me një postim me rrjetet sociale, ndërkohë që tani konfirmohet se në mesin e muajit korrik...

Sport 07:47 - 23 Shkurt, 2020

Boks/ Tyson Fury rikthehet kampion bote, mund me “KO” amerikanin Wilder

Tyson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rëndë, pas fitores me “KO teknik” në raundin e shtatë ndaj Deontay Wilder, sfidë e...

Sport 16:12 - 20 Shkurt, 2020

Edhe dy ditë nga dueli i shumëpritur/ Boksieri britanik ironizon me mamanë e amerikanit

Vetëm dy ditë na ndajnë nga përballja e madhe mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury. Kjo do të jetë përballja e tyre e dytë, ku do...

Sport 16:51 - 14 Shkurt, 2020

Nuk ka dyshime/ Ky është boksieri me grushtin më të fortë në botë

Tyson Fury ka zbuluar boksierin me goditjen më të fortë. 31-vjeçari britanik ka një mendim ndryshe nga shumica e tifozëve të sportit të rëndë, të cilët...

Sport 09:48 - 16 Qershor, 2019

Gjiganti britanik vazhdon të qëndrojë i pamposhtur/ Fury dhuron spektakël në Las Vegas (video)

Debutimi i Tyson Fury-t në Las Vegas nuk kishte si të shkonte më mirë. Spektakli filloi gjatë momentit të ecjes drejt ringut. Boksieri anglez i veshur...

Sport 23:37 - 12 Shkurt, 2019

Revanshi me Wilder po vjen / Tyson Fury do fitojë 20 milionë stërlina

Tyson Fury pritet të përfitojë 20 milionë stërlina nga revanshi që do të zhvillojë me kampionin e botës të peshës së rëndë në kategorinë WBC, amerikanin...

Sport 09:21 - 2 Dhjetor, 2018

Nuk ka fitues/ Beteja e vitit në boks mbyllet në barazim

Sfida e shumëpritur e peshës së rëndë mes boksierit amerikan Deontay Wilder dhe atij britanik Tyson Fury është mbyllur në barazim. Një nga gjyqtarët ka dhënë...

Sport 22:15 - 1 Dhjetor, 2018

Të gjithë po e presin me padurim/ Ja në cilën orë do të fillojë beteja e vitit në boks

Deontay Wilder dhe Tyso Furypritet të zhvillojnë një nga përballjet më të mëdha në vitet e fundit në kuadër të peshave të rënda në boks. Wilder synon të mbrojë...

Sport 15:31 - 1 Tetor, 2018

“Edhe gruaja ime shtyn më fort se ty”/ Përfundon në sherr konferenca mes dy boksierëve të njohur

Boksieri britanik Tyson Fury ka dhurar spektakël sot gjatë konferencës për shtyp që ai dhe kampioni i botë në fuqi në peshën e rëndë Deontay Wilder...

Sport 18:50 - 17 Gusht, 2018

Video: Wilder bën sherr me Tyson Fury / Si mund të ndodhte ndryshe?

Boksieri amerikan Deontay Wilder, kampion i botës në peshën e rëndë në kategorinë WBC, ka mbajtur djalën dhe ka mbërritur në Belfast, aty ku të shtunën...

Sport 17:05 - 10 Qershor, 2018

Tërheqja e Seferit/ Boksieri tregohet i sinqertë dhe zbulon arsyen

Tayson Fury dhe Sefer Seferi u përballën vetëm në katër raunde, pasi më pas boksieri shqiptar u dorëzuar. Deri në ato momente po mbahej mirë dhe...

Sport 13:17 - 9 Maj, 2017

Boks/Fury zbulon datën e duelit me Joshua

Bota e boksit përgatiet për duelin Joshua-Fury, dy boksierëve britanikë të peshave të rënda. Lajmin e konfirmon vetë Tyson Fury i cili deklaroi se menaxheri i...