Connect with Us

All posts tagged "fushe"

Sport 13:46 - 9 Mars, 2020

Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti ndërron jetë në fushë, shokët shpërthejnë në lot (video)

Një tragjedi goditi futbollin Nigerian kur një futbollist i Nasaraëa United, Chieme Martins, ra në tokë dhe humbi jetën teksa ishte duke zhvilluar një ndeshje të...

Sport 19:58 - 23 Shkurt, 2020

Video epike: Në Maqedoni luhet me dy topa…

Dy topa në fushë me dy lojtarë që luajnë çdonjëri me një top? E mundur! Shembulli vjen nga Maqedonia e Veriut, ku po luhej sfida Makedonija-Akademia...

Sport 20:19 - 26 Dhjetor, 2019

Video: Futbollisti i bën propozimin e veçantë për martesë të dashurës

Propozim për martesë pas fitores 6-0. Është ky skenari i realizuar nga portieri turk, Arslan Uluhan, i cili ka vendosur të kurorëzojë në martesë dashurinë me...

Të tjera 14:17 - 11 Dhjetor, 2019

E frikshme/ Një vizitor i frikshëm futet në fushën e lojës (video)

Kriketi nuk është një sport i përhapur në gjithë botën, por kjo nuk e ka ndalur këtë gjarpër kureshtarë për të qënë pjesë e saj. Gjarpri...

Sport 21:33 - 20 Janar, 2019

Video e javës/ Tifozi futet për të festuar por dëmton lojtarin e tij

Skena të paimagjuneshme vijnë nga ndeshja e divizionit të tretë në Angli, mes Charltonit dhe Acringtonit. Ekipi vendas i Charltonit, fitoi ditën e djeshme me shifrat...

Sport 20:30 - 10 Dhjetor, 2018

Ndodh në Kupën e Italisë/ Helikopteri në fushë për të transportuar tifozen, ishte gati për të lindur…

“Ndalni ndeshjen, lajmëroni një helikopter, pasi bashkëshortja ime është duke lindur”. Kanë rrjedhur kështu, pak a shumë, ngjarjet në një stadium të Italisë, gjatë një ndeshje...

Sport 15:20 - 15 Nentor, 2015

Mavraj kthehet sërish në fushë pas dëmtimit

Lajm fantastik për Kombëtaren Shqiptare të futbollit. Pas 6 muajsh mungesë Mërgim Mavraj ka zbritur sërish në fushë teksa është aktivizuar për 90 minuta në takimin...

Sport 11:09 - 7 Tetor, 2015

Franck Ribery përgatit rikthimin në fushë

Franck Ribery do të rikthehet shumë shpejt në dispozicion të trajnerit Pep Guardiola pas kalvarit të gjatë të qëndtimeve. Sulmuesi francez i Bayern Munchen mungon që...

Sport 17:38 - 10 Maj, 2015

Lojtarët e Ajax në fushë me nënat e tyre

Skuadra e njohur hollandeze, Ajax, ka dhuruar  një tjetër shembull në botën e futbollit. Futbollistët e kësaj skuadre kanë vendosur të dalin me nënat e tyre në...

Sport 19:40 - 17 Mars, 2015

De Biasi: Shfrytëzojmë faktorin fushë ndaj Armenisë

Ndeshja e 29 marsit me Shqipërinë në “Elbasan Arena” ka filluar të tërheqë vëmendjen e mediave armene, të cilat kanë intervistuar trajnerin e kuqezinjve Gianni De...