Connect with Us

All posts tagged "futboll"

Seria A 19:20 - 22 Mars, 2020

Mjeku i njohur italian flet pa doreza/ Ja çfarë do të ndodhë me futbollin!

Coronavirusi ka krijuar kaos dhe alarm në të gjithë Botën dhe futbolli normalisht që ka kaluar në plan të dytë prej kohësh tashmë. Së fundmi, vjen...

Sport 20:19 - 19 Shkurt, 2020

Gati për revolucionin e madh/ Trajneri legjendar bën propozimin e bujshëm

Arsene Wenger ka gati një propozim revolucionar në lidhje me futbollin. Një ndër problemet e mëdha që po shkakton teknologjia VAR lidhet me pozicionet jashtë loje....

Seria A 19:43 - 10 Janar, 2020

Ish-ylli i Serisë A i rikthehet futbollit në moshën 42-vjeçare

Ka luajtur për një kohë të shkurtër me Udinese-n, Salernitana-n dhe Empoli-n dhe sot, në moshën 42 vjeç, kthehet përsëri në fushë. Siyabonga Nomvethe, mesfushor që...

Sport 09:19 - 2 Korrik, 2019

Mos e beso po deshe/ Video që po tërbon rrjetin, lopa luan futboll

Zakonisht kemi parë ndonjë qen duke luajtur me top, por më së shumti u pëlqen të kapin ndonjë top tenisi. Një video që po qarkullon nga...

Sport 13:31 - 19 Qershor, 2019

Video e javës/ Tenistët lënë raketat dhe luajnë futboll

Benoit Paire dhe Jo-Wilfred Tsonga po përballeshin me njëri-tjetrin në turneun e Halle-s, në Gjermani. Dy tenistët francezë ishin në mes të pikës kur njërit prej...

Sport 16:07 - 1 Qershor, 2019

Ndryshon futbolli/ Nga sot fillon aplikimi i rregullave të reja

Loja e futbollit, nga dita e sotme ndryshon, pasi hyjnë në fuqi rregullat e reja të aprovuara në mbledhjen e marsit të Bordit Ndërkombëtar të FIFA-s....

Sport 22:56 - 11 Prill, 2019

Europa League / Arsenali fiton lehtësisht, Chelsea vuan për një gol

Arsenal ka bërë një hapë të rëndësishëm drejt gjysmëfinales me fitoren 2-0 ndaj Napolit në Emirates. Topçinjtë kanë dominuar çerekfinalen e parë ndaj italianëve dhe sidomos...

Sport 22:25 - 15 Mars, 2019

Duka flet për Durmishajn / “Greqia po bëhet si Zvicra, me emigrantë”

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në prag të dy ndeshjeve të përfaqësueses së Shqipërisë, ka folur për çështjen “Durmishaj”. Fiorin Durmishaj, pjesë e...

Sport 20:49 - 15 Mars, 2019

Dhuna në futboll/ Duka: E kemi të vështirë të pranojmë rezultatet

Kreu i FSHF-së, Armand Duka i qenë prezent në emisionin “Provokacija” në ABC News foli rreth incidenteve të dhunës të ndodhura në ndeshjen Kamza-Laçi. Sipas Dukës,...

Sport 19:22 - 11 Mars, 2019

Kur do, shqiptari i zgjidh punët / Futbolli rikthehet me ndeshjet e Kupës

U krye! Do të kemi sërish futboll në fusha dhe pa telashe (kështu duket në teori)! Një mbledhje jo fort e zakonshme në mëngjes ndërmjet Kryeministrit...

Sport 15:29 - 10 Mars, 2019

Platini del kundër VAR-it / “Unë kam mbrojtur gjithmonë futbollin”

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, ka deklaruar sot se është kundër aplikimit të VAR në futboll. Ai ka thënë se futja e teknologjisë në futboll nuk...

Sport 21:37 - 8 Mars, 2019

Të hënën sërish një takim Duka-Rama/ Pritet edhe ligji i sponsorizimeve

Ndodh që nga ferra del trëndafili. Mund të ndodhë që ai akt dhune ndaj Eldorian Hamitit në Kamzë të sjellë të mira të paimagjinueshme për futbollin...

Sport 20:43 - 6 Mars, 2019

Zyrtare: Arbitrat bojkotojnë futbollin / Deklarata zyrtare, si “ultimatum” ndaj shtetit

Nuk ka më dyshime: arbitrat e futbollit shqiptar nuk pranojnë të punojnë më pas dhunës së ushtruar ndaj gjyqtarit Hamiti ne takimin Kamza-Laci para pak ditësh. Shoqata...

Sport 18:37 - 1 Mars, 2019

VIDEO: Alban Hoxha shpëton Partizanin / Super aksion nga Tirana

Po luhet derbi Tirana-Partizani dhe në të 30′ Ngo pati një super shans shënimi kundër Partizanit. Kërçiku nga e djathta kroson në zonë. Anglezi, i ndodhur...

Sport 18:47 - 20 Shkurt, 2019

Zbulohet strategjia / Mourinho donte ta fundoste Pogbanë

“Manchester Evening News” ka zbuluar se Jose Mourinho ka përdorur çdo strategji të mundshme kundër mesfushorit Paul Pogba. Njëra prej tyre njihet si psikologji e kundërt...