Connect with Us

All posts tagged "futbollist"

Sport 15:51 - 24 Mars, 2020

Nuk lejohet të shkosh as te berberi/ Ja si do të duken yjet e futbollit kur të mbarojë karantina (foto)

Izolim total i thuajse krej globit prej “Coronavirus”. Kjo pandemi e frikshme ka ndalur edhe futbollin, sportin më të dashur për njerëzimin. Nuk lejohen më grumbullime,...

Sport 21:05 - 10 Mars, 2020

Coronavirusi godet Britaninë e Madhe, zbulohet futbollisti i parë i infektuar

Coronavirus ka pushtuar edhe Britaninë e Madhe, ku janë 373 raste dhe 6 të vdekur deri në këto momente. Virusit të tmerrshëm nuk i ka shpëtuar...

Sport 13:46 - 9 Mars, 2020

Tronditet bota e futbollit/ Futbollisti ndërron jetë në fushë, shokët shpërthejnë në lot (video)

Një tragjedi goditi futbollin Nigerian kur një futbollist i Nasaraëa United, Chieme Martins, ra në tokë dhe humbi jetën teksa ishte duke zhvilluar një ndeshje të...

Seria A 16:41 - 27 Shkurt, 2020

Futbollisti i klubit të Serisë A dyshohet se është prekur nga Coronavirusi, ja çfarë ndodh në stërvitje

Coronavirusi ka tmerruar Italinë dhe sidomos rajonin e Lombardisë, ku janë shfaqur edhe rastet më të shumtë të të prekurve. Deri më tani janë mbi 520...

Sport 14:16 - 27 Shkurt, 2020

E trishtë/ Një futbollist në Itali infektohet me Coronavirus

Coronavirusi infekton edhe futbollin në Itali. Sipas “La Nazione”, virusi vdekjeprurës që ka marrë me mijëra jetë njerëzish në të gjithë botën, kryesisht në Kinë, Kore...

Sport 14:35 - 26 Shkurt, 2020

“Më ka shkruar një futbollist 80 milionë eurosh”/ Foto: Pornostarja tërbon rrjetin me deklaratën e saj

Pornostarja Lana Rhoades ka befasuar fansat e saj. Ajo gjatë një video që e ka publikuar në kanalin e saj në “Youtube” ka zbuluar disa sekrete....

Sport 12:23 - 22 Janar, 2020

E pabesueshme/ Klubi egjiptian transferon futbollistin 75-vjeçar

Skuadra e Divizionit të tretë të Egjiptit, 6 Tetori, ka nënshkruar një kontratë me një futbollist 75-vjeçar, Ezz El-Din Bahader. Ai ka hedhur firmën në kontratë...

Sport 12:39 - 15 Janar, 2020

Video: Goditi arbitrin, lojtari arrestohet direkt në fushën e lojës

Një shembull që do të vlente edhe për Shqipërinë, në betejën kundër dhunës në sport. Në kampionatin maltez të futbollit, lojtari Antua Kamileri goditi asistentin e...

Seria A 15:12 - 6 Janar, 2020

Dikur luante me Juventusin, sot bën dy punë të zakonshme për të mbajtur familjen

Fabian O’Neill është shembulli më i keq sesi veset mund të shkatërrojnë karrierën dhe familjen. Gjatë karrierës si futbollist, O’Neill shkëlqeu me fanellën e Cagliarit, ndërsa...

Sport 20:19 - 26 Dhjetor, 2019

Video: Futbollisti i bën propozimin e veçantë për martesë të dashurës

Propozim për martesë pas fitores 6-0. Është ky skenari i realizuar nga portieri turk, Arslan Uluhan, i cili ka vendosur të kurorëzojë në martesë dashurinë me...

Sport 14:59 - 20 Dhjetor, 2019

Histori e rrallë/ Mashtruesi profesionist që firmosi me 4 klube pa luajtur asnjë minutë

“Emri i tij është Bernio Verhagen, ai është 26 vjeç, luan anësor, ka lindur në Suriname (toka që nxjerrë emra të tillë të mëdhenj si Edgar...

Sport 20:28 - 7 Nentor, 2019

Futbollisti godet pulën me shkelm gjatë ndeshjes/ Merr ndëshkimin e pabesueshëm

Një ngjarje e pazakontë vjen nga kategoritë e ulëta të kampionatit kroat të futbollit. Gjatë ndeshjes NK Jelengrad-Jasenovac disa pula pushtuan fushën e lojës, ndërkohë lojtari...

Sport 11:41 - 29 Prill, 2019

Vrasja në Laç/ Një nga viktimat ishte ish-futbollist i Kategorisë Superiore

Një sherr në qytetin e Laçit një ditë më parë ka pasur për pasojë vrasjen e dy personave, Mikel dhe Jon Jushi. I pari, 30 vjeç,...

Sport 09:22 - 26 Prill, 2019

“Doktori më ka thënë të mos luaj më”/ Lojtari vdes në fushë një ditë pas intervistës

Papi Fati, futbollist 28-vjeçar i Malanti Çifs të Svazilandës, është ndarë nga jeta në mënyrë tragjike pasi ka pësuar kolaps në fushën e lojës, duke refuzuar...

Sport 12:16 - 2 Prill, 2019

Modelja e njohur motivon futbollistët e Milanit para ndeshjes së radhës/ Tani nuk vihet në dyshim fitorja (Foto)

Milani luan këtë të mërkurë ndaj Udineses në “San Siro”, ku i duhet patjetër fitorja për zonën Champions. Pas dy humbjeve radhazi, në derbin me Interin...