Connect with Us

All posts tagged "futbolliste"

Super Liga 15:04 - 26 Mars, 2020

Probleme me pagat dhe siguracionet? Andi Lila ka një lajm të madh për futbollistët

Sindikata e Futbollistëve Profesionistë Shqiptarë tashmë është pranuar edhe nga FIFPro (Federata Internacionale e Futbollistëve Profesionistë) për t’u bërë pjesë e saj. Fillimisht SFPSH ka aplikuar...

Sport 15:01 - 19 Mars, 2020

Italia mendon shkurtimin e rrogave të futbollistëve, ja sa milionë euro do të humbë Ronaldo

Hipoteza e shkurtimit të rrogave të futbollistëve të Serisë A me 20 ose 30% duket se do të kthehet në realitet. Kjo është një masë e...

Sport 17:37 - 17 Mars, 2020

Tirana me “dorë të hekurt” ndaj futbollistëve rebelë, ja çfarë u është kërkuar

Klubi i Tiranës ka shpjeguar për tifozët se si është situate aktuale sa i përket vijimësisë së sezonit nën kushtet e rrezikut të koronavirusit. Bardheblutë, nëpërmjet...

Kombëtare 17:18 - 15 Mars, 2020

Futbolli i izoluar nga koronavirusi, dy futbollistë të kombëtares zbresin sot në fushë

Futbolli është në një kolaps, për shkak të përhapjes së Koronavirusit, ku shumë kampionate janë pezulluar. Megjithatë në Turqi futbolli vazhdon të luhet rregullisht, ndonëse pa...

Premier Liga 16:38 - 12 Mars, 2020

E frikshme/ Tre lojtarë të klubit të madh të Premier League të prekur nga coronavirusi

Tre futbollistë të Leicester kanë rezultuar pozitiv me Koronavirus. Lajmi është bërë me dije nga “The Sun”, që në fillim nuk kishte zbuluar emrat e lojtarëve...

La Liga 16:59 - 7 Mars, 2020

Coronavirusi i ka detyruar futbollistët të mos japin dorën, por… plas grushti

Përhapja e Koronavirusit në masë të madhe ka ndryshuar edhe rregullat e futbollit në këto kohë. Këtu jemi duke folur për elitat e Europës, ku në...

Sport 12:16 - 23 Janar, 2020

Pësoi dëmtim të frikshëm, futbollistja befason me deklaratën e saj

Rrjete sociale janë bërë tashmë një pjesë e pandarë e jetës tonë. Përdoruesit mundohen që të veprimtarin e tyre jetësore ta ndajnë me miqtë dhe shokët....

Sport 16:01 - 16 Janar, 2020

A e dini se cili është klubi i futbollit që i paguan më shumë futbollistët?

Kontrata e jetës është ajo që çdo sportist ëndërron të sigurojë gjatë karrierës. Synim të cilin e kanë realizuar sportistët e nivelit më të lart dhe...

Sport 19:59 - 9 Janar, 2020

Kjo është futbollistja e parë transgjinore në futbollin e femrave

Në futbollin e femrave në Argjentinë është regjistruar një ngjarje e paprecedentë. Klubi i kampionatit elitar Vila San Karlos prezantoi blerjen e re, Mara Gomez. Lajmi...

Sport 19:02 - 6 Tetor, 2019

Skandal/ Futbollistët dhunojnë vajzën e droguar

Një skandal i rëndë ka tronditur së fundi futbollin belg. Lojtarët e një ekipi të ligave të ulëta kanë dhunuar dhe më pas droguar një vajzë,...

Sport 16:12 - 17 Shtator, 2019

E rëndë/ Video: 3 futbollistë goditen nga rrufeja gjatë ndeshjes

Rrufetë janë bërë shkak i një episodi të pakëndshëm në një ndeshje futbolli amatore në Xhamajkë. Plot 3 futbollistë u goditen nga shkarkimi i energjisë në...

Sport 13:03 - 5 Korrik, 2019

Vdekja e futbollistes me origjinë shqiptare/ E dashura e saj trondit rrjetin me këto fjalë

Florijana Ismaili ishte 24-vjeçarja shqiptare që ndërroi jetë pak ditë më parë në mënyrë tragjike, duke qenë se shkoi për pushime në liqenin e Komos në...

Sport 22:28 - 19 Qershor, 2019

Futbollistët “harrojnë” fushën e lojës/ Ja ku po i kalojnë pushimet (foto)

Kjo verë është një pushim absolut për futbollistët pasi mungojnë evenimentet si Kampionati Europian apo ai Botëror. Me mbylljen e sezonit, të gjithë kanë “harruar” sportin...

Sport 15:16 - 6 Mars, 2019

Kamza u përjashtua nga Kategoria Superiore/ Ja çfarë bënë futbollistët sapo morën vesh lajmin

Kamza u përjashtua nga Kategoria Superiore për këtë sezon, pas dhunës së ushtruar ndaj arbitrit Eldorian Hamitaj në ndeshjen ndaj Laçit. Ndërkohë lojtarët dhe trajneri Gentjan...

Sport 13:43 - 8 Shkurt, 2019

Një nga profesionet më të paguara në botë/ Ja sa përfitojnë në muaj futbollistët më të famshëm

Futbolli në ditët e sotme është kthyer në një “industri” të fortë, e cila prodhon shumë para. Në një situatë të tillë nuk mund të mos mungojnë...