Connect with Us

All posts tagged "Gafe"

Sport 15:12 - 5 Dhjetor, 2019

Nuk u beson dot syve/ Video: Ylli i PSG-së bën gafën e vitit

PSG fitoi mbrëmë 2-0 ndaj Nantes në “Parc des Princes” në ndeshjen e vlefshme ëpr javën e 16-të të Ligue 1. Golat për parisienët u shënuan...

BundesLiga 14:24 - 4 Dhjetor, 2019

Guardiola lë nam në konferencën për shtyp, por mund të jetë sinjal i mirë për Bayernin

Man. City fitoi mbrëmë 4-1 në transfertë ndaj Brighton për javën e 15-të të Premier League dhe në konferencën për shtyp pas ndeshjes, Pep Guardiola ka...

Seria A 14:43 - 1 Dhjetor, 2019

Video: Mosha bën të vetën, Buffon lë nam me gafën e tij

Juventusi barazoi 2-2 ndaj Sassuolos në “Allianz Stadium” në ndeshjen e vlefshme për javën e 14-të në Serie A. Dy golat e vendasve erdhën falë gabimeve...

Premier Liga 20:19 - 28 Nentor, 2019

E pabesueshme/ Gafa e vitit vjen nga talenti i Man. United

Manchester United u mund me rezultatin 2-1 nga skuadra e Astanës. Më shume sesa rezultati në st ra një veprim skandaloz i talentit të “djajëve të...

Të tjera 20:29 - 17 Nentor, 2019

Gafë e pafalshme e Ferrarit/ Sa shumë surpriza në garën e Brazilit, ja kush triumfoi në fund

Max Verstappen ka bërë një garë fantastike duke fituar çmimin e madh të Brazilit. Pas tij, në vend të dytë është renditur surpriza Gasly me Toro...

Premier Liga 21:40 - 21 Tetor, 2019

Për çfarë është VAR-i?/ Shikoni se çfarë penalltie i mohoet Arsealit

Java e nëntë e Premier League mbyllet me sfidën Sheffield Utd-Arsenal, që po luhet në këto momente dhe është 1-0 për vendasit. Episodi që ka shkaktuar...

La Liga 14:11 - 19 Tetor, 2019

U plak edhe ky/ Video: Messi lë nam, ja çfarë bën i vetëm me portierin

Barcelona e ka mbyllur në avantazh 1-0 pjesën e parë ndaj Eibar, në ndeshjen për javën e nëntë të La Ligës. Katalanasit gjetën golin në minutën...

Sport 11:08 - 14 Tetor, 2019

Video: Gafa e vitit ndodh në Brazil/ Tifozët nuk u besojnë dot syve

Ndodh shpesh që sulmuesit të gabojnë para portës, por ajo që ka bërë sulmuesi brazilian i Flumineses në ndeshjen ndaj Bahia, i ka tejkaluar të gjitha...

Seria A 10:39 - 11 Tetor, 2019

75 milionëshi i Juventusit bën dy gafa në 10 sekonda/ Tërbohen tifozët

Matthijs de Ligt ishte një nga mbrotësit më të mirë në Europë gjatë sezonit të kaluar, duke ngjallur kështu interesimin e shumë klubeve të mëdha. Në...

Premier Liga 17:20 - 28 Shtator, 2019

Lë nam para tifozëve të vetë/ Video: Portieri kampion bote bën gafën e vitit

Tottenhami e mbylli pjesën e parë ndaj Southampton me shifrat 2-1, për javën e shtatë të Premier League. Vendasit shënuan të parët me anë të Tanguy...

Premier Liga 15:22 - 28 Shtator, 2019

Liverpooli falënderon portierin kundërshtar dhe i lë “targën” ekipeve të tjera

Sapo ka përfunduar ndeshja e parë e javës së 7-të të Premier League, mes Sheff. Utd dhe Liverpoolit, me rezultatin 0-1. Një fitore e mundimshme për...

Premier Liga 15:08 - 28 Shtator, 2019

Video/ Pas 70 minutash në paqe, portieri i kundërshtarëve i dhuron golin Liverpoolit

Pritej te ishte një ndeshje e lehtë transferta e Liverpoolit ndaj Sheffield Utd, ekip i ngjitur këtë sezon në Premier League, por djemtë e Klopp kanë...

Sport 21:36 - 19 Shtator, 2019

I lindur për gafa/ Video: Portieri i njohur gjerman vjen me budallallëkun e radhës

Loris Karius është i lindur për të bërë gafa të mëdha. Nuk kanë të mbaruar bëmat e portierit gjerman, që vitin e kaluar i hoqi Liverpoolit...

Sport 22:01 - 7 Shtator, 2019

Gafa e mbrëmjes vjen nga Serbi-Portugali/ Portieri i njohur turpërohet para tifozëve të tij

Portugalia është duke fituar në Beograd 0-1 ndaj Serbisë, ndeshje eliminatore për Euro 2020. Goli për miqtë u shënua nga Carvalho, falë një gafe të portierit...

Sport 22:37 - 3 Shtator, 2019

Iu duk vetja si Manuel Neuer/ Video: Portieri bëhet qesharak me gafën e tij

Një episod interesant ka ndodhur në ndeshjet e fundjavës në kampionatin izraelit. Portieri i Hapoel Kriryat Shomna-s, Dziugas Bartkus, donte të bënte një finte duke kërkuar...