Connect with Us

All posts tagged "galatasaray"

Sport 15:57 - 2 Mars, 2020

Pritje fenomenale/ Video: Portieri i njohur pret atë që dukej gol i sigurt

Fernando Muslera, edhe pse në moshë 33-vjeçare tashmë, vijon të bëjë paraqitje fantastike, ashtu si ajo e një dite më parë. Në sfidën që Galatasaray i...

Sport 18:39 - 23 Shkurt, 2020

Video: Vedat Muriqi çmend tifozët e Galatasarait, fiton penallti

Derbi i zjarrtë i Stambollit mes Fenerbahçes dhe Galatasaray-t është në shifrat 1-1, ndërsa lojtarët u janë drejtar dhomave të zhveshjes pas përfundimit të 45 minutave...

Seria A 10:23 - 23 Nentor, 2019

Brescia lodhet me Balotellin, sulmuesi italian do të transferohet tek ekipi i flaktë

Aventura e Mario Balotellit te Brescia do të mbylelt shumë më shpejt nga sa pritej. Sulmuesi u transferua këtë verë tek ekipi i sapongjitur në Serie...

Sport 21:25 - 6 Nentor, 2019

Reali në super formë, shkatërron turqit brenda 14 minutave/ 18-vjeçari shënon 2 gola në 180 sekonda

Vetëm 14 minuta i kanë mjaftuar Realit për të hedhur në tapet Galatasarayin, në ndeshjen që po luhet në “Bernabeu” për javëne katërt të Champions League....

Sport 20:12 - 18 Tetor, 2019

Goli i javës vjen nga Turqia/ Video: Topi ‘fluturon’ drejt rrjetës

Një gol shumë i bukur është shënuar pka minuta më parë në Stamboll. Galatasaray po fiton në fushën e tij 1-0 ndaj Sivasspor. Vendasit gjetën rrjetën...

Sport 22:40 - 13 Shtator, 2019

“El Tigre” e nis me këmbë të mbarë në Turqi/ Video: Çmenden tifozët pas golit të tij

Radamel Falcao e nis me gol aventurën në Turqi te Galatasaray. “El Tigre” u transferua te gjiganti turk në ditën e fundit të merkatos nga ekipi...

Sport 21:39 - 1 Shtator, 2019

E jashtëzakonshme/ Video: Sulmuesi i njohur pritet nga 25 mijë tifozë te klubi i ri

Radamel Falcao do të luajë për Galatasarayin në sezonin e ri. Ylli kolumbian ka mbërritur sot në Turqi ku do të firmosë me klubin e njohur....

Sport 11:20 - 15 Qershor, 2019

Dikur luante me Teutën dhe Besën/ Bomberi shqiptar zgjedh Galatasarayn dhe do të ketë një super rrogë

Që nga momenti kur është hapur zyrtarisht merkato e verës dhe deri më sot, ai ka qenë futbollisti shqiptar më i kërkuar. Sulmuesi i Kosovës, Vedat...

Sport 20:48 - 19 Maj, 2019

Stambolli në flakë/ Ekipi që nuk e duron dot Erdogan, shpallet kampion i Turqisë (video)

Pas Kupës së Turqisë, skuadra e Galatasarayt e drejtuar nga Fatih Terim ka fituar sot matematikisht titullin kampion për të 22-tën herë në historinë e klubit...

Sport 18:27 - 26 Nentor, 2018

Do mbeteni të shokuar/ Ja si tifozi i këtij ekipi të njohur fshehu 21 shishe birre në trup!

Çfarëdo gjëje që të keni dëgjuar apo parë, me siguri nuk u ka rastisur më parë që të shikoni një person, i cili të fshehë në...

Sport 21:40 - 2 Nentor, 2018

Skena të frikshme në derbin e Turqisë/ Futbollistët e Galatasarayit i vërsulen kundërshtarit dhe…

Një skenë e çuditshme ka ndodhur në fund të ndeshjes Galatasaray – Fenerbahçe, e cila përfundoi pa fitues me rezultatin 2-2. Në këtë video mund të...

Sport 15:53 - 27 Mars, 2018

Ultrasit e Galatasaray-t, çfarë atmosfere edhe për U-19 (video)

Galatasaray ka vërtet tifozë të apasionuar, që i ndjekin në 360 gradë të gjitha eventet e klubit. Sa për ta ilustruar, mjafton të shikosh atmosferën që...

Sport 21:34 - 18 Shkurt, 2018

Panik në stadium/ Futbollisti rrëzohet për tokë pa e prekur askush (VIDEO)

Sfida Kasimpasa-Galtasaray, për disa minuta është kthyer në një panik për futbollistët dhe tifozët e tyre, kjo pasi një nga lojtarët e Galatasary-t, ka humbur vetëdijen...

Sport 09:56 - 24 Nentor, 2016

Ndizet merkatoja/ Shkëmbim i bujshëm Sneijder-Suso?

Ndizet merkatoja në aksin Turqi-Itali. Në një intervistë për “Corriere dello Sport”, Wesley Sneijder ka rrëfyer se do ti pëlqente rikthimi në Serie A për të...

Sport 10:35 - 3 Mars, 2016

“Fair Play”, Galatasaray një vit jashtë Europës

Dhoma e Hetimit të kontrollit financiar të UEFA-s njoftoi se Galatasaray do të përjashtohet nga kupat e Europës. Dënimi me një vit, do të hyjë në...