Connect with Us

All posts tagged "gara"

Të tjera 14:18 - 18 Shkurt, 2020

Aksident i frikshëm nën sytë e Trump/ Video: Makina bën xhiro në ajër dhe në fund shpërthen

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në garën “Daytona500”, ku makina e Ryan Newman fillimisht humbi kontrollin pasi u godit nga pas ndërsa u përplas disa...

Sport 14:42 - 16 Nentor, 2019

Aksident i shumëfishtë/ Shmanget tragjedia në garat me motorë (video)

Garat me motorë shpesh herë kanë dhuruar skena të frikshme në pistë, aty ku rrëzimet janë diçka që ndodhin rregullisht. Së fundmi, në pistën e Makaut,...

Sport 11:53 - 7 Shkurt, 2018

Nis votimi për presidentin e FSHF-së

Ka nisur votimi për kreun e ri, i cili do të drejtojë Federatën Shqiptare të Futbollit për 4 vitet e ardhshme, si dhe 11 anëtarët e...

Sport 23:34 - 6 Shkurt, 2018

Takimi i darkës/ Politika nuk ka fare lidhje, të gjithë në rresht para Finos dhe partisë

Erion Veliaj, Gaz Demi, të gjithë kryebashkiakët socialistë, drejtues të tjerë klubesh: të gjithë në takim urgjent sot në mbrëmje në një nga hotelet luksoze në...

Sport 16:07 - 22 Nentor, 2016

Malajzia dhe Singapori largohen nga Formula 1

Malajzia nuk do të presë më një garë të Formula 1 duke nisur që nga viti 2018. Drejtuesit e cirkuitit kanë vendosur të mos e rinovojnë...

Sport 13:30 - 4 Gusht, 2016

Olimpiada, ja kur do të garojnë shqiptarët

Lojërat Olimpike Rio de Janeiro 2016 shënojnë një rekord përsa i përket numrit të sportisëve shqiptare pjesëmarrës në këtë event madhor të sportit, pasi vendeve pjesëmarrëse...

Sport 23:45 - 22 Maj, 2016

Popullariteti i garave me dronë

Popullariteti i garave me dronë po vazhdon të rritet në botë. Ky sport i teknologjisë së lartë shumë shpejt është shndërruar në një sport ndërkombëtar me...