Connect with Us

All posts tagged "gashi"

Sport 13:15 - 18 Janar, 2020

Gashi si një shqiptar i vërtetë: Ja çfarë bëra te Colorado Rapids ditën që u largova

Shkëlzen Gashi është rikthyer sërish në Europë pas aventurës së mbyllur me Koloradon në Amerikë. Një eksperiencë që më shumë sesa në karrierën e futbollit, i...

Kombëtare 18:15 - 9 Dhjetor, 2019

Tramexani merr drejtimin e ekipit italian, gati akordi me ish-sulmuesin e kombëtares

Paolo Tramexani është trajneri i ri i Livornos. Ish-ndihmësi i De Biazit te Shqipëria ka nisur një aventurë të re, duke marrë drejtimin e skuadrës që...

Sport 15:20 - 25 Tetor, 2018

Zbulohen pagat në MLS/ Ish-futbollisti i kombëtares shqiptare më i paguar se Ibrahimovic

Në ligën e futbollit amerikan kanë MLS janë zbuluar pagat e futbollistëve. Një pjesë e yjeve të Europës transferohen në këtë ligë për të mbyllur karrierën...

Sport 16:14 - 15 Prill, 2018

Gashi dhe Hyka, golat shqiptarë me vlerë pikësh në MLS

Shkëlzen Gashi dhe Jahmir Hyka protagonistë në MLS pikërisht në radhët e Colorado Rapids dhe San Jose Earthquakes, dy skuadra që militojnë në kampionatin amerikan në...

Sport 16:47 - 26 Prill, 2017

Lojtarët më të paguar në SHBA / Ja sa fiton Shkëlzen Gashi

Ky po që është një lajm për t’u bërë krenar! Sulmuesi kuqezi Shkëlzen Gashi është mes lojtarëve më të paguar në kampionatin amerikan, MLS, ku që...

Sport 16:08 - 8 Dhjetor, 2016

Gashi, ndër 50 lojtarët më me influencë në MLS

Shkëlzen Gashi ka patur një sezon të shkëlqyer këtë vit me Colorado Rapids në SH.B.A. dhe këtë e konfirmojnë jo vetëm statistikat e tij, por gjithashtu...

Sport 09:49 - 31 Korrik, 2016

Gashi ruan nderin e Colorados në New York

Shkëlzen Gashi shpëton nderin e Colorado Rapids në transfertën njujorkeze kundër New York City FC ku skuadra e tij u shkatërrua 5-1 me 4 gola të...

Sport 08:20 - 14 Mars, 2016

Gashi mposht Gerrard dhe De Jong

Shkëlzen Gashi ndihmoi Colorado Rapids të arrinte fitoren e parë sezonale, me ekipin e tij që mundi me një gol në fund, Los Angeles Galaxy të...

Sport 13:43 - 28 Shkurt, 2016

Gashi shënon golin e parë me Colorado Rapids

Vjen dhe goli i parë i Shkëlzen Gashit në aventurën e tij të re amerikane. Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare shënoi golin e tij të parë me...

Sport 09:20 - 19 Shkurt, 2016

Gashi titullar në radhët e Colorados

Aventura e Shkëlzen Gashit përtej Atlantikut me fanellën e Colorado Rapids do të startojë në gjatë këtij muaji me 4 ndeshjet miqësore në prag të sezonit...

Sport 10:53 - 2 Shkurt, 2016

Gashi në MLS, firmos për 4 vjet me Colorado Rapids

Sulmuesi i Kombëtares Shqiptare ka surprizuar të gjithë duke vazhduar karrierën e tij jo në kontinentin e vjetër, por përtej Atlantikut, në SH.B.A. Futbollisti 27-vjeçar, që...

Sport 22:48 - 28 Tetor, 2015

Gashi shpërthen me tregolësh, shënon edhe Albian Ajeti

Shkëlzen Gashi i jep një “shuplakë” për mosaktivizimin në vazhdimësi trajnerit të Baselit, Urs Ficher në ruandin e 1/8-ve të Kupës së Zvicrës. Sulmuesi i Kombëtares...

Sport 17:40 - 27 Tetor, 2015

Gashi në Seria A?

Shkëlzen Gashi duket se nuk ka më vend në skuadrën e Baselit. Golashënuesi më i mirë në dy sezonet e fundit po kalon një krizë të...

Sport 13:23 - 10 Tetor, 2015

Kuqezinjtë nisen drejt Armenisë, Duka e Gashi: Gjithçka për fitoren

Përfaqësuesja kombëtare Shqiptare e drejtuar nga tekniku Xhani De Basi u nis sot rreth orës 12:10 minuta nga Aeroporti Ndërkombëtar “Nënë Tereza”, drejt kryeqytetit Armen, Jerevan,...

Sport 22:43 - 6 Shtator, 2015

De Biasi dhe Gashi: Do të japim më të mirën

Trajneri i Shqipërisë, Gianni De Biasi dhe sulmuesi Shkëlzen Gashi, dolën në një konferencë për shtyp, të organizuar në ambientet e sallës së konferencave të stadiumit...