Connect with Us

All posts tagged "Gattuso"

Seria A 16:32 - 1 Mars, 2020

Gennaro Gattuso bën deklaratën më epike të vitit, do shkriheni së qeshuri

Trajneri i Napolit, Gennaro Gattuso, mbetet unik me deklaratat e tij. Napoli i tij fitoi ndaj Torinos me rezultatyin 2-1 dhe u fut sërish në garë...

Seria A 15:29 - 15 Shkurt, 2020

Ylli i Napolit nuk po e merrte seriozisht stërvitjen, Gattuso merr vendimin drastik

Napoli nuk gjen një minutë qetësi. Kur ka kaluar disa kohë nga sherri i madh mes lojtarëve dhe presidencës, hijet e një tjetër zënke janë në...

Seria A 19:09 - 9 Shkurt, 2020

Napoli u turpërua në shtëpi/ Gattuso zbulon problemin e Hysajt me shokë

Gennaro Gattuso ka parë një Napoli të frikësuar dhe emocionalisht të dobët gjatë humbjes 3-2 ndaj Lecces. “Rastet edhe mund të humben, por problemi është se...

Kombëtare 18:03 - 17 Janar, 2020

Gattuso i thurr elozhe Hysajt/ Janë të rrallë lojtarët si ai

Napoli siguroi një fitore të thjeshtë në mesjavë përballë Perugias (2-0) dhe u kualifikua në çerekfinalet e Kupës së Italisë. Ekipi i Gattusos do të tentojë...

Seria A 22:43 - 22 Dhjetor, 2019

Gattuso e bën sefte/ Napoli fiton në frymën e fundit

Britma në fund! Gattuso merr fitoren e parë falë… maqedonasit (VIDEO)Një ulërimë në fund! Një britmë çlirimi për një emocion të mbledhur, një ankth që zgjaste...

Seria A 16:53 - 21 Dhjetor, 2019

Video: Gattuso lë nam në konferencën për shtyp/ Ngatërron emrin e Napolit me “dashurinë” e tij

Thonë se dashuria e parë nuk harrohet kurrë, mesa duket kjo vlen edhe për Gennaro Gattuson. Të gjithë e dimë se Gattuso e ka zemrën te...

Seria A 10:03 - 21 Dhjetor, 2019

De Laurentiis përgatit dy dhurata për Gattuson/ Një super mesfushor dhe “bishën” e Kosovës

Pasi i besoi drejtimin e skuadrës rreth 10 ditë më parë, Aurelio De Laurentiis po përgatitet të kënaqë trajnerin Gattuso me 2-3 emra interesantë në merkaton...

Kombëtare 21:44 - 17 Dhjetor, 2019

Gattuso i tregon derën Hysajt, zbulohet klubi i ardhshëm i mbrojtësit kuqezi

Situata e Elseid Hysajt te Napoli nuk do të ndryshojë dhe me afrimin e teknikut Gennaro Gattuso në ekip. Tekniku Carlo Ancelotti ishte i pari që...

Seria A 15:11 - 12 Dhjetor, 2019

E vështirë ta besoni/ Ja sa oferta refuzoi Gattuso para se të pranonte Napolin

Gazeta italiane La Repubblica, tregon disa prapaskena interesante rreth kalimit të Gennaro Gattusos te Napoli. Përpara se të pranonte ofertën e presidentit të klubit të kaltër...

Seria A 18:36 - 11 Dhjetor, 2019

Zyrtare: Hysaj dhe Napoli me trajner të ri

Tani është zyrtare: Gennaro Gattuso është trajneri i ri i Napolit. Mbrëmë, presidenti Di Laurentiis shkarkoi trajnerin Carlo Ancelotti dhe ka vendosur të ulë në pankinë...

Seria A 10:17 - 11 Dhjetor, 2019

Napoli shkarkon Ancelottin, e zëvendëson një i “çmendur”

Napoli triumfoi 4-0 përballë Genk dhe u kualifikua për në fazën me eliminim direkt të UEFA Champions League, por kjo gjë nuk i ka kursyer stolin...

Seria A 21:24 - 8 Tetor, 2019

Milani nuk pranoi rikthimin e tij për shkak të kushtit të “çmendur”/ Gattuso do të marrë drejtimin e klubit tjetër të Serisë A

Gennaro Gattuso ka qenë një nga emrat kryesorë që është përfolur për një rikthim te Milani, që do të zëvendësonte Marco Giampaolon. Por, ish-trajneri kishte një...

Sport 20:50 - 4 Gusht, 2019

U largua nga Milani në fund të sezonit të kaluar/ Vjen oferta e parë për Gattuson, zbulohet klubi

Tjetër mundësi për të drejtuar në nivele të larta për Rino Gattuson, i mbetur pa punë që pas largimit nga Milani në muajin maj. Për ish-trajnerin...

Sport 13:42 - 28 Maj, 2019

Gattuso iku/ Ja kush janë 3 kandidatët për stolin e Milanit

Në mungesë të kualifikimit në Champions League, pritej që të ndodhte një gjë e tillë. Gennaro Gattuso nuk do të jetë më trajneri i Milanit. Ish-mesfushori...

Sport 09:52 - 28 Maj, 2019

Nuk kishte si të ndodhte ndryshe/ Gattuso heq dorë nga milionat dhe largohet nga Milani

Pas Leonardos, që pritet të zyrtarizojë largimin nga Milani këtë të martë, edhe trajneri Rino Gattuso, ka vendosur të japë dorëheqjen, pas dështimit për të siguruar...