Connect with Us

All posts tagged "gazetar"

Premier Liga 19:02 - 11 Shkurt, 2020

A është trajneri më i mirë në botë? Guardiola habit gazetarët me përgjigjen e tij

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, ka folur për cilësitë e tij. Ai mendon se nuk është më i miri në botë. Numri një i stolit...

Premier Liga 13:12 - 24 Janar, 2020

Man. United bën blerjen e parë për merkaton e janarit… por nuk është futbollist

Manchester United po kalon një moment të vështirë. Sezoni nuk po shkon ashtu siç e prisnin tifozët, të cilët kërkojnë fajtorët e situatës. Disa prej tyre...

Seria A 15:19 - 23 Janar, 2020

Gazetari i njohur fundos yllin e Interit/ Është një idiot…

E ardhmja e Gabigol është pezull, pavarësisht se blerja e tij përfundimtar nga ana e Flamengo-s duket e sigurt. Megjithatë, Inter dhe skuadra kampione e Amerikës...

La Liga 13:28 - 23 Janar, 2020

Video: I shënoi gol historik Realit, futbollisti habit me kërkesën e tij pas ndeshjes

Real Madrid vuajti të shënonte golin e parë, në fitoren 3-1 të Kupës së Mbretit, ndaj Unionistas. Pa ndonjë shkëlqim të madh, megjithatë të bardhët shijuan...

La Liga 20:41 - 13 Dhjetor, 2019

Gazetari vë në siklet yllin e Realit/ Duhet të pyes babin…

Një tatuazh vetëm pasi të ketë arritur një objektiv të rëndësishëm. Kjo është marrëveshja që sulmuesi i Real Madrid, Vinicius, duhet të ketë “nënshkruar” me babanë...

Sport 12:16 - 4 Dhjetor, 2019

Votimi më idiot në historinë e Topit të Artë, gazetari i shokon të gjithë me votat e tij

Lionel Messi fitoi Topin e Artë për vitin 2019 me vetëm 7 pikë diferencë nga vendi i dytë, Virgil Van Dijk. Mënyra e votimit për Topin...

Sport 20:02 - 17 Nentor, 2019

Gazetari anglez mbetet pa fjalë, ja çfarë bënë shqiptarët e Kosovës gjatë himnit të Anglisë

Anglia i shënoi 4 gola Kosovës në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020, por vështirë se anglezët të kenë shijuar një mikpritje të tillë në...

Sport 12:15 - 27 Gusht, 2019

Po raportonte formacionet e ndeshjes/ Gazetarit i ndodh e papritura (video)

Një incident qesharak ka ndodhur në Rusi në njërën nga ndeshjet e fundjavës. Para se të fillojë ndeshja, mirëmbajtësit e fushave e ujisin barin që të...

Sport 10:24 - 15 Maj, 2019

U përfol si trajneri i ri i Bayernit/ Gazetari gjerman zbulon gjithçka

Ai dhe Ajaxi i tij kanë fituar dashurinë e të gjithë tifozëve këtë sezon. E kemi fjalën për trajnerin holandez, Erik Ten Hag, që është kthyer...

Sport 13:34 - 15 Prill, 2019

“Je një skuth, nuk merr vesh fare nga futbolli”/ Presidenti sulmon “live” gazetarin (Video)

Ndeshja mes Torino-s dhe Cagliari-t solli me vete shumë polemika, pas vërshëllimës përfundimtare të kryesorit. Disa vendime të arbitrave, për shembull, nuk u pëlqyen te “granatat”,...

Sport 10:42 - 27 Mars, 2019

I mbijetoi tragjedisë ajrore të Chapecoenses/ 3 vite më vonë vdes në… fushën e futbollit

Gazetari brazilian Rafael Henzel, ishte mes të mbijetuarve në vitin 2016, pas tragjedisë së Chapecoenses ku avioni i ekipit u rrëzua, e për pasojë mbetën të vdekur...

Sport 10:53 - 9 Mars, 2019

Zbuloi i pari transferimin e Ronaldos te Juventusi/ Guardiola do të largohet nga City, kontratë 4-vjeçare me këtë ekip

Gazetari Luigi Geulpa, i cili ishte i pari që zbuloi se Cristiano Ronaldo kishte firmosur për Juventusin ka bërë me dije se Pep Guardiola ka arritur...

Sport 20:25 - 17 Janar, 2019

Denoncoi korrupsionin në futboll/ Vritet gazetari!

Fat tragjik për gazetarin investigativ, Ahmed Husein. 34 vjeçari i cili denoncoi korrupsionin në futbollin afrikan ka rënë pre e atentatorëve, të cilët rrethuan makinën e...

Sport 14:46 - 17 Janar, 2019

Trajnerin e Milanit nuk e mbajnë më nervat/ Ja çfarë i bën gazetarit

Të gjithë e mbajmë mend që Gennaro Gattuso ka qenë një lojtar që kur e kapnin nervat, duhej t’i hapje me patjetër rrugë, ndryshe do të...

Sport 19:43 - 21 Nentor, 2018

Panucci nuk heq dorë nga vesi i tij/ Thumbon keq gazetarin e njohur

Christian Panucci u konfirmua në krye të stolit kuqezi nga presidenti Armand Duka, i cili ndryshoi mendje pas fitores me Uellsin dhe vendosi që t’i jepte...