Connect with Us

All posts tagged "Getafe"

La Liga 18:05 - 15 Shkurt, 2020

Barça merr fitore të “lodhur”, Ter Stegen është Messi i portierëve

Barcelona ka fituar 2-1 në “Camp Nou” ndaj Getafes, për javën e 24-të të La Ligës. Në minutën e 22-të, Jordi Alba lë mes lotësh fushën...

La Liga 16:47 - 15 Shkurt, 2020

Kjo është Barcelona që jemi mësuar të shohim/ Video: Dy gola në 6 minuta

Barcelona ka lënë pas problemet e javëve të fundit dhe sot po dhuron spektakël në fushën e lojës ndaj Getafes. Katalanasit shënuan 2 gola në 6...

La Liga 18:02 - 4 Janar, 2020

Reali e nis vitin me fitore, merr vendin e parë

Reali i Madridit e ka nisur vitin 2020 me një fitore të pastër në transfertë 0-3 ndaj Getafe. Edhe pse vuajtën, madrilenët arritën të rrëmbejnë pikët...

La Liga 17:53 - 28 Shtator, 2019

Pa Messin, Barcelona fiton falë Ter Stegen dhe një zëvendësuesi

Barcelona ka mposhtur Getafen në fushën e kësaj të fundit me rezultatin 2-0, për javën e shtatë të La Ligës. Në këtë takim mungonte Leo Messi...

La Liga 17:01 - 28 Shtator, 2019

Ter Stegen, a je normal?/ Barcelona kalon në avantazh falë portierit gjerman

Barcelona ka gjetur golin e avantazhit në minutën e 42′ me Luis Suarez në transfertën e vështirë ndaj Getafe. Uruguajani mposhti portierin e miqve pas një...

La Liga 20:01 - 27 Shtator, 2019

Tronditet Barcelona/ Përveç Messit, humbet edhe futbollistin më në formë të momentit

Kur të vjen e keqja, hapi derën. Sikur të mos mjaftonte dëmtimi i Messit në mesjavë ndaj Villarealit, Barcelona ka marrë një tjetër goditje në prag...

Sport 09:33 - 17 Shkurt, 2018

Barça kundër Eibar me mendjen nga Championsi

Eibar është vetëm një pikë larg Europës dhe të shtunën do të ketë detyrën e vështirë që të përballet me Barcelona-n, skuadra që po dominonin kampionatin...

Sport 19:35 - 11 Shkurt, 2018

Ethet e Championsit prekin Barçën/ Barazim pa gola ndaj Getafes

Jo gjithmonë perfekt. Ndoshta kjo ishte  ndeshja më e dobët e Barcelonës për këtë vit pasi është hera e parë që  nuk kanë gjetur golin në...

Sport 14:02 - 11 Shkurt, 2018

Barcelona pret Getafen në Camp Nou me mungesa në mbrojtje

Getafe do të vizitojë Barcelona-n në “Camp Nou” në javën e 23-të të kampionatit spanjoll, duke menduar për atë që ndodhi në takimin e luajtur mes...