Connect with Us

All posts tagged "giroud"

Seria A 13:35 - 30 Janar, 2020

Kampioni i botës nuk vjen, Interi siguron yllin e Shqipërisë

Interi e konsideroi dje merkaton e dimrit të mbyllur. “Unë mendoj se nuk do të bëjmë më blerje”, – tha drejtori zikaltër, Marotta, për “Rai”. Megjithatë,...

Seria A 09:55 - 30 Janar, 2020

Igli Tare lë me “gisht në gojë” Interin dhe Mourinhon, shumë pranë kampionit të botës

Telenovela e bujshme e merkatos së janarit “Oliver Giroud” merr një kthesë të papritur, tashmë që jëmi një ditë para se të mbyllet periudha e transferimeve....

La Liga 12:23 - 26 Janar, 2020

Barça i prish punë Interit, hyn në garë për objektivin e madh të merkatos

Tabloidi britanik “Indipendent” ka njoftuar për spekullimin më të fundit në merkato. Një lajm që mbi të gjithë trondit klubin e Inter dhe tifozët zikaltër. Kështu,...

Seria A 18:38 - 24 Janar, 2020

Interi nuk mjaftohet vetëm me Eriksen, tani do edhe një super sulmues

Inter totalisht i çmendur në këtë merakto. Pasi kanë siguruar shërbimet e Ashley Young dhe Victor Moses, si dhe kanë mbyllur marrëveshjen për Christian Eriksen, zikaltrit...

Premier Liga 10:32 - 16 Janar, 2020

Merkato/ Çmendet Interi, siguron dy super yjet e Premier League

Ashtu siç edhe pritej, Interi është shumë aktiv merkaton e janarit. Drejtori i zikaltërve, Piero Ausilio, ka udhëtuar mbrëmë vonë në Londër për të mbyllur marrëveshjet...

Seria A 12:00 - 22 Nentor, 2019

Milani lë me “gisht në gojë” Interin, i rrëmben kampionin e botës

Milani është ka filluar që tani lëvizjet për të afruar një “bomber” në merkaton e janarit, pasi sulmi aktual i kuqezinjve këtë sezon lë shumë për...

Seria A 12:24 - 8 Nentor, 2019

Plotësohet dëshira e Contes/ Një kampion botë për Interin

Me ardhjen e Frank Lampard në krye të Chelseas, Oliver Giroud ka ngrohur vetëm stolin. Trajneri anglez nuk ka besim te kampioni i botës, ndaj dhe...

Seria A 13:51 - 15 Tetor, 2019

Dëmtohet rëndë transferimi i madh i verës/ Conte hedh sytë nga kampioni i botës

Dëmtimi i rëndë i Alexis Sanchez në miqësoren mes Kilit dhe Kolumbisë, ka prishur planet e Conte-s. Sulmuesi kilian pritet të mungojë për një kohë të...

Premier Liga 15:02 - 8 Shtator, 2019

Shënoi dje kundër Shqipërisë/ Sulmuesi francez drejt MLS-së, e shtyn familja

Aventurës së Oliver Giroud te Chelsea po i vjen fund. E ardhmja e sulmuesit francez duket se do të jetë MLS-ja. 32-vjeçari është shprehur se i...

Sport 22:10 - 29 Maj, 2019

Live, finalja e Europa League/ Kampioni i botës kalon në avantazh “Blutë e Londrës” (video)

Pjesa e dytë e finales së madhe të Europa League mes Chelseas dhe Arsenalit ka filluar me gol. Në minutën e 50′, francezi Oliver Giroud kaloi...

Sport 22:09 - 18 Prill, 2019

VIDEO: Giroud me shifrat e Messit / Chelsea shkatërron Slavian

Chelsa po fiton me lehtësi në shtëpi çerekfinalen e kthimit të Europa League kundër Slavia Prague. Londienzët, që kanë fituar 1-0 ndeshjen e luajtur në Çeki,...

Sport 22:43 - 22 Mars, 2019

VIDEO: Franca merr kreun e Grupit H / Festa nis me poker “Gjelash”

Franca ka fituar me lehtësi 4-1 ndeshjen e luajtur në fushën e Moldavisë, e vlefshme për javën e parë të eliminatoreve për Euro 2020. Kampionët e...

Sport 19:45 - 20 Mars, 2019

Lojtari i Sarrit paralajmëron largimin / “Dua të jem i rëndësishëm”

Olivier Giroud ka deklaruar sot se është i gatshëm të rikthehet në vendlindjen e tij në mënyrë që të luajë sa më shumë. “Dua të bëhem...

Sport 21:40 - 7 Mars, 2019

VIDEO: E patë golin e shënuar sonte nga Pedro? / Chelsea ka kontrollin

Chelsea sonte ka kaluar shpejt në avantazh ndaj Dinamos së Kievit ne ndeshjen e kthimit te Europa League në minutën e 18-të. Autori i golit ka...

Sport 12:50 - 21 Janar, 2019

E fundit/ Barcelona do të transferojë sot kampionin e botës

Barcelona është vënë prej ditësh në kërkim të një sulmuesi rezervë që mund të zëvendësoje Luis Suarezin kur është e nevojshme. Katalanasit kanë hedhur “grepat” për...