Connect with Us

All posts tagged "gjerman"

Sport 10:04 - 17 Shtator, 2019

Vogëlushja shqiptare vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër/ Ish-futbollisti i Gjermanisë bën gjestin e jashtëzakonshëm

Ish-futbollisti gjerman, Gerald Asamoah, ka ndihmuar financiarisht një familje kosovare, vogëlushja e të cilëve vuante nga një sëmundje e rëndë në zemër. Futbollisti me prejardhje ganez...

Sport 21:29 - 15 Shtator, 2019

Vdes trajneri gjerman që mban rekordin “Guinness”/ Ka drejtuar plot 55 ekipe

Rudi Gutendorf, trajneri gjerman i cili mban rekordin botëror “Guinness” për drejtimin e 55 skuadrave në 32 vende dhe në pesë kontinente, ka vdekur në moshën...

Sport 13:39 - 5 Prill, 2019

Kampioni shqiptar zbret sërish në ring/ E sfidon një gjerman për titullin kampion Europe

Robin Haxhi Krasniqi do të ngjitet sërish në ring më 11 maj për të mbrojtur për herë të dytë titullin kampion Europe për peshat e mesme....

Sport 15:51 - 19 Mars, 2019

Shqipëri-Turqi/ Ja arbitrat që do të gjykojnë këtë ndeshje

Shqipëria do ta nisë fushatën eliminatore të “Euro 2020” më 22 mars, kundër Turqisë, një ndeshje që do të luhet në orën 20:45, në stadiumin “Loro...

Sport 19:20 - 4 Dhjetor, 2018

Bota e sportit në zi/ Humb jetën ish-kampioni i botës

Lajm i hidhur vjen nga Gjermania, ku bota e sportit është tronditur pas humbjes së jetës të ish-kampionit të peshave super të mesme në boksin profesionist,...

Sport 13:07 - 23 Nentor, 2018

E zbulojnë gjermanet/ Ja kush e fiton “Topin e Artë”

“Transfermarkt”, web-portali i njohur gjerman, që mban dhe përllogarit statistikat kryesore të lojtarëve, trajnerëve dhe ekipeve të futbollit, ka parashikuar tashmë edhe fituesin e “Topit të...

Sport 17:38 - 9 Tetor, 2018

Tronditen gjermanët/ Kjo gjë nuk kishte ndodhur asnjëherë më parë për “Topin e Artë”

Prestigjiozja franceze “France Football” publikoi gjatë ditës së djeshme listën me 30 futbollistët e nominuar për të fituar “Topin e Artë 2018”, çmimin më prestigjioz individual....

Sport 11:38 - 23 Shtator, 2018

Një tjetër gjerman te Juventusi/ Ky është ylli i madh i rradhës që do të vijë në Torino

Pas Sami Khedira dhe Emre Can një tjetër lojtar gjerman pritet të veshë fanellën e Juventusit. Sipas mediave italiane, kampionët e Serisë A po mendojnë për...

Sport 10:01 - 30 Gusht, 2018

Skënderbeu nuk di të ndalet në merkato/ Do të transferoj super lojtarin gjerman

Skënderbeu duket se ka gjetur më në fund zëvendësuesin ideal të Sabien Lilaj, i larguar këtë verë për te ekipi i Qarabag në Azerbajxhan. Bëhet fjalë...