Connect with Us

All posts tagged "Gjermani"

Sport 22:44 - 16 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020/ Gjermania kualifikohet me spektakël, Holanda kënaqet me barazim

Janë mbyllur ndeshjet eliminatore të darkës për Euro 2020. Në Grupin C, Gjermania fitoi 4-0 ndaj Bjellorusisë, duke prerë kështu zyrtarisht biletën për në Europian. Njeriu...

Sport 22:05 - 16 Nentor, 2019

Eliminatore Euro 2020: Gjermania shënon 2 gola për 5 minuta

Gjermania e ka nisur me vrull pjesën e dytë ndaj Bjellorusisë në Mönchengladbach. Të zotët e shtëpisë kanë shënuar dy gola brenda 5 minutave. Në minutën...

BundesLiga 22:35 - 26 Tetor, 2019

Çudia e vitit vjen nga Gjermania/ Lojtari shkakton penallti pa qenë në fushë

Kini kujdes futbollistë, VAR-it nuk i shpëton askush! Vetëm pyesni mesfushorin e Holstein Kiel Michael Eberwein, i cili është kandidati kryesor për çmimin rezerva më e...

BundesLiga 16:58 - 21 Tetor, 2019

A do të jetë në Euro 2020, apo jo?/ Bayern dhe Gjermania mësojnë sa do të mungojë gjiganti i mbrojtjes

Bayern Munich dhe Gjermania marrin lajmin e keq. Niklas Sule i dëmtuar në ndeshjen e fundjavës ndaj Augsburg, do të humbë gjithë sezonin dhe Euro 2020,...

Sport 22:40 - 16 Tetor, 2019

Rekord: Kjo është ndeshja për të cilën janë shitur plot 90 mijë bileta/ Luhet më 9 nëntor

Federata Angleze e Futbollist ka konfirmuar se janë shitur të gjitha biletat për miqësoren mes kombëtareve femra të Anglisë dhe Gjermanisë, që do të luhet më...

Sport 22:39 - 13 Tetor, 2019

Nata e Gundogan/ Gjermania fiton me 10 lojtarë dhe prek Europianin

Gjermania fiton 0-3 në Tallinn ndaj Estonisë, në një ndeshje që përtej rezultatit nuk nisi aspak mirë për djemtë e Joachim Low. Në minutën e 13′,...

Sport 22:03 - 13 Tetor, 2019

Live/ Edhe pse me 10 lojtarë, Gjermania shënon 2 gola në 6 minuta

Pjesa e dytë në Tallinn mes Estonisë dhe Gjermanisë ka nisur me gol. Edhe pse me 10 lojtarë pas daljes së Emre Can me karton të...

Sport 21:11 - 13 Tetor, 2019

Gjermania me 10 lojtarë pas 13 minutash lojë, gafë e rëndë e mesfushorit të Juventusit

Në Tallinn, Estonia dhe Gjermania po përballen në grupin C, në ndeshjen e vlefshme eliminatore për Euro 2020. Pas 13 minutash lojë, gjermanët kanë mbetur me...

Seria A 12:36 - 10 Tetor, 2019

Ylli i Juventusit e thotë publikisht/ Nuk jam i lumtur këtu

Pas barazimit të mbrëmshëm 2-2 mes Gjermanisë dhe Argjentinës, Emre Can ka folur “pa doreza” për situatën e tij aspak të mirë te Juventusi si dhe...

Sport 22:39 - 9 Tetor, 2019

4 gola në Dortmund/ Gjermania dhe Argjentina dhurojnë spektakël, ja rezultati final

Gjermania dhe Argjentina u përballën në një miqësore luksi të luajtur sot në “Signal Iduna Park” në Dortmund. Edhe pse miqësore ishe vërtet një ndeshje e...

Sport 21:20 - 9 Tetor, 2019

Gjermania dhuron spektakël ndaj Argjentinës/ 2 gola brenda 6 minutave

Gjermania është duke fituar 2-0 ndaj Argjentinës, në miqësoren që po luhet aktualisht në “Signal Iduna Park” në Dortmund. Në minutën e 15′ ishte Serge Gnabry...

Sport 20:10 - 9 Tetor, 2019

Gjermani-Argjentinë/ Ja formacionet zyrtare

Gjermania dhe Argjentina do të përballen mes tyre në një miqësore luksi, që do të luhet në Dortmund, duke filluar nga ora 20:45. Të dy trajnerët...

Sport 15:56 - 9 Tetor, 2019

Gjermani-Argjentinë, “rikthehet” finalja e Botërorit 2014/ Ja formacionet e mundshme

Gjermania dhe Argjentina do të përballen në një miqësore mes tyre sot në mbrëmje në Dortmund. Dy ekipet që diskutuan finalen e madhe të Botërorit në...

Sport 20:18 - 8 Tetor, 2019

A flet më me Neuer, apo jo?/ Ter Stegen tregon të vërtetën

Debati më i madh që ka përfshirë kombëtaren gjermane në muajt e fundit është për portierin titullar, nëse duhet të jetë Neuer apo Ter Stegen. I...

BundesLiga 16:43 - 8 Tetor, 2019

Një nga më të mirët në botë/ Legjenda e Gjermanisë var këpucët në gozhdë

Legjenda e Bayernit dhe Gjermanisë, Bastian Schweinsteiger, ka njoftuar pak më parë përmes një postimi në rrjetet sociale se është tërhequr përfundimisht nga futbolli. Prej dy...